Конспект до позакласної години "дорожній рух- наш друг"( є презентація анімована до конспекту)

Про матеріал
Конспект до презентації "Дорожній рух - наш друг" Мета : розширити поняття дітей про правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах. Розвивати увагу дітей, уміння переходити дорогу, правильно ходити по тротуарах . Виховувати бажання бути в безпеці на дорогах. Обладнання : Мультимедійний проектор, ноутбук, презентація, сигнальні картки на партах учнів ( жовта, червона, зелена), роздруковані дорожні знаки для пішоходів( дод. 1)
Перегляд файлу

Конспект позакласної години

" Дорожній рух – наш друг"

 

Мета : розширити поняття дітей про правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах. Розвивати увагу дітей, уміння переходити дорогу, правильно ходити по тротуарах . Виховувати бажання бути в безпеці на дорогах.

Обладнання : Мультимедійний проектор, ноутбук, презентація, сигнальні картки на партах учнів ( жовта, червона, зелена), роздруковані дорожні знаки для пішоходів( дод. 1)

Хід уроку :

  1.      Організаційний момент

Вчитель: Доброго дня, мої першокласники! Я  рада бачити вас на нашому заході з правил дорожнього руху. На сьогоднішньому уроці у нас буде девіз, який потрібно добре запам'ятати і керуватися ним протягом усього життя, ми познайомимося з дорожніми знаками для пішоходів, потоваришуємо з Полінкою, моєю помічницею, будемо вчитися безпеки на дорозі.

Наш девіз:

«Жодних аварій не допустити,

 правила руху добре вчити,

Знаки дорожні ми вивчаємо

 від ДТП на дорозі себе захищаємо ».

  1.      Вивчення нового матеріалу

2.1 – Знайомство з знаками для пішоходів.

-         А зараз ми потрапимо з вами  у світ дорожніх знаків.

(ознайомлення з дорожніми знаками).

Див. додаток 1

2.3 – Перегляд презентації "10 основних правил дорожнього руху"

Вчитель:

Дорога до школи має багато пригод. Як і будь-яка пригода вона має небезпеку, про які варто знати. А чи бували такі випадки у вас, коли ви гралися на дорозі? А чи дорога може бути місцем для гри, чи бігу?(відповіді дітей)

- Сьогодні на нашому уроці у мене є помічниця, дівчинка Полінка. Вона познайомить вас з основними правилами дорожнього руху. Їх буде 10, слухайте уважно, адже потім, ми перевіримо як ви засвоїли їх!

Перегляд презентації "Дорожній рух- наш друг"

  1.      Фізкультхвилинка

Давайте перепочинемо, виконаємо разом веселу руханку і продовжимо вчити правила з Полінкою.

  1.   Вивчення( продовження) основних 10 правил дорожнього руху.
  1.      Обговорення вивчених правил.

-         Діти, щойно ви уважно прослухали правила від моєї помічниці.

-         Що вам було незрозуміло?

-         Які питання у вас виникли?

-         Якщо усе зрозуміло, давайте перевіримо, як ви запам'ятали правила Поліни. Я буду читати питання з презентації, а ви пам'ятайте про правило піднятої руки. Хто піднімає руку першим, той і відповідає.

-         Домовились?

  1.      Перевірка вивчених правил.

Діти дають відповіді на питання з презентації.

-         Також, я б хотіла познайомити ще з одним дуже важливим правилом!!

      - Повертаючись додому ввечері пам’ятай: ти маєш бути помітним; носіть    

          світлий одяг; попросіть дорослих пришити на одяг чи портфель світло-

          відбиваючі знаки.

Вчитель: Ці прості правила збережуть ваше життя.

  1.      Хвилинка- цікавинка

-         Діти, а чи знаєте ви щось про світлофор, окрім його кольорів?

-         Зараз Полінка  розкаже вам  цікаву історію про світлофори.

  1.      Перевірка вивченого матеріалу. Загадки.

Отже, Поліна приготувала для вас цікаві загадки, я буду вам загадувати, якщо знаєте відповідь, піднімайте руку!

1. Що за коник полосатий

На дорозі коло хати?

«Зебра», кажуть, уляглась –

Звідкіля вона взялась?

«Зебра» в нас на переході –

Та чи є така в природі?

(Пішохідна розмітка «Зебра»)

 

2. Ось трикутник, ну, а в ньому

Парочка малят,

Може це вони додому

Весело біжать?

(«Діти»)

 

3. Він по черзі справно блима

Нам ліхтарними очима

Їх у нього цілих три,

Вони служать не для гри.

Як червоне блисне око,

Нас попереджає строго:

Знає це, напевне, кожний —

Стій на місці, йти не можна.

Світло жовте загорілось,

Ще постій, зроби-но милість,

Приготуйся вирушати,

Та не варто поспішати.

А зелене — добре світло —

Каже: «Йди!» — усім привітно.

Що ж таке це, малюки?

Відгадайте залюбки!

І сказав хтось із діток:

«Може, це такий грибок?»

Ні! Не гриб це мухомор,—

Це, малята, …

(Світлофор)

 

4. Стоять вони всі при дорозі,

Допомогти людині в змозі,

Усюди — близько і далеко,

Надійні сторожі безпеки.

Одні із них нам сповіщають,

А інші — щось забороняють,

Попереджають нас завжди,

Аби не трапилось біди.

Вартують на узбіччях тихо,

Оберігають нас від лиха.

Ти тільки будь уважним дуже,

Їх слухайся, шановний друже.

Це знає кожен, знає всякий —

Слід поважать дорожні …

(Знаки)

 

5. Там, де вулиця широка

І машини в два потоки,

Людям важко перейти,

Треба вихід нам знайти.

Під землею є прохід —

Це… підземний перехід.

  1.      Заключна частина . Рефлексія.

Діти, от і підійшов час до завершення нашого уроку. Давайте пригадаємо, що нового ви почули на уроці? Що найбільше сподобалося? Чи будете ви дотримуватися правил від Полінки?

А тепер, підніміть сигнальні картки, які лежать у вас на столі. Червоний означає, що ви стомилися і було не цікаво, жовтий- у вас гарний настрій, але є питання, а зелений, що урок сподобався і ви не стомилися.

Використані джерела :

https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-dorozhniy-ruh-na-ukrayinskiy-movi/

https://www.youtube.com/watch?v=MAEs5zfzo-I

 

Додаток 1.

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
15 травня
Переглядів
57
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку