Конспект заняття: "Веселі пригоди" 1-ший клас

Про матеріал
Корекційна мета: Ознайомити дітей з правильною артикуляцією звука "Щ". Вчити правильно відтворювати звук ізольовано та в складах. Вправляти у називанні слів з відтворенням рухів рук, називанням слів відповідно до положення звуку в слові. Закріпити вміння утворювати зменшувальну форму предметів. Розвивальна мета: розвивати пам’ять, логічне мислення, увагу, артикуляційну моторику. моторику та дрібну (за допомогою кінезіологічних вправ). Виховна мета: виховувати активність, бажання правильно говорити.
Перегляд файлу

Тема: «Звук "Щ"» (1)

Корекційна мета: Ознайомити дітей з правильною артикуляцією звука "Щ".

 Вчити правильно відтворювати звук ізольовано та в складах.

 Вправляти у називанні слів з відтворенням рухів рук, називанням слів відповідно до

положення звуку в слові.

Закріпити вміння утворювати зменшувальну форму предметів.

Розвивальна мета: розвивати пам’ять, логічне мислення, увагу, артикуляційну

моторику та дрібну (за допомогою кінезіологічних вправ).

Виховна мета: виховувати активність, бажання правильно говорити.

Обладнання:

Демонстраційний матеріал: презентація, таблиця складів, малюнки із зображенням предметів зі звуком «Щ»

Роздатковий матеріал:  картки до завдання: "Знайди слова зі звуком "Щ", камінчики

марблс.

Тип заняття: ознайомлення з новими знаннями.

Змістові лінії:

 

мовленнєва лінія

розвиток усного і писемного мовлення учнів, їхнє вміння користуватися мовою як засобом спілкування, пізнання, впливу

діяльнісна змістова лінія

здатність докладати власних зусиль для досягнення результату, виконувати мисленнєві операції і практичні дії, володіти уміннями й навичками самоконтролю та самооцінки

 

 

Компетенції учнів на занятті:

інформаційна

Аналізувати мовні явища, розвивати грамотність учнів

 

соціальна і громадянська

Формувати навички роботи в групі, співпрацювати з іншими на результат

здоров’язбережувальна

Дбати про здоров’я дітей

 

                                                     Хід заняття:

І. Організаційний момент

1.Налаштування учнів на заняття

   Зустріч з казковим героєм

2. Виконання артикуляційних вправ ( «парканчик», «хоботок», «гірка», «годинник»,

«лопатка», «гойдалка», «чашечка», «конячка», «грибок», «маляр»)

 

II.Основна частина

1. Ознайомлення з артикуляцією звука "Щ"

2. Дидактична гра: "Знайди слова зі звуком "Щ"

3. Вправа: "Чарівний потяг" (промовляння слів ланцюжком)

4. Дидактична гра: "Відшукай слова" (називання слів відповідно до положення звуку в

     слові"

5. Ігрове завдання: «Знайди слова зі звуком "Щ"» (камінчики марблс)

6. Визначення наявності звука в слові

7. Ігрове завдання: "Повтори, що сказали ящірки" (відтворення відкритих і закритих

     складів)

8. Вправа: "Назви слова та відтвори рухи руками" (кінезіологічна вправа)

 

 

Фізхвилинка

 

III.Заключна частина

 

1. Дидактична гра: "Скажи ласкаво" (зменшувальна форма слів)

 

2. Підсумок заняття

 

docx
Додав(-ла)
Нагаєць Анна
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Додано
17 травня
Переглядів
30
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку