Нова українська школа.
Конспект уроку з музичного мистецтва до кейсу «Скажи «НІ!» шкідливим звичкам» (галузь фізична культура) за підручником «Мистецтво. 5 клас», автори О. Гайдамака, Н. Лємешева
березень 2023 року
Урок № ___
Розділ ІІ. Взаємодія і синтез мистецтв
Тема року: Види і мова музичного і сценічного мистецтв.
Назва уроку: Народні та хореографічні візерунки (продовження.)
Мета:
продовжити знайомство учнів з мистецтвом хореографії;
створити умови для виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвитку мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб;
сприяти формуванню системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв;
дати завдання для розвитку сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ, художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу;
стимулювати здатність учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації;
спонукати до потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.
Очікувані результати:
Учні:
Обладнання: мультимедійна презентація..
Хід уроку
ОК (організація класу)
МНД (мотивація навчальної діяльності)
АОЗ (актуалізація опорних знань) –
Тип уроку
ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Хвилинка відпочинку
Підсумок. Домашнє завдання.
Рефлексія
Самооцінювання
ДОДАТКИ
ОК (організація класу)
...А танець нас завжди мобілізує,
Дає наснагу, силу до життя.
Душа, як тільки музику почує,
Танцює аж до самозабуття...
Й летить увись захоплено до мрії,
І до людей несе любов палку.
Збуваються всі сподівання і надії,
Як серце чує музику дзвінку.
У танці сила, радість, щастя жити,
Краса, натхнення, світлі почуття...
Ми теж красу покликані творити,
Бо танець і для нас — це є життя!
Надія Красоткіна
МНД (мотивація навчальної діяльності).
А чи любиш ти танцювати й рухатися під музику?
https://www.mentimeter.com/app/presentation/alfyuasfrzf3rk33ysknvatch7vooog1/xuxt4ojxd4bb/edit
Напиши, що ти любиш робити під музику?
Завдяки танцю ми виражаємо свої емоції, підтримуємо фізичний стан і просто отримуємо задоволення. А ще – наслідуємо, зображуємо, малюємо рухами різні образи.
АОЗ (актуалізація опорних знань).
Тип уроку
ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Про те, що більшість популярних нині танців сягають своїм корінням народного мистецтва та нагадують фізичні вправи.
А які фізичні вправи ви розгледіли в танцях? Наведіть приклад показуючи вправу та називаючи танець.
Які танці ви впізнаєте на фото? Чому ?
Які засоби виразності графіки, живопису і скульптури застосували
художники та художниці для передачі руху й характеру танців?
Сприймання творів образотворчого мистецтва.
Перегляд відео https://docs.google.com/file/d/1yhBCVJEqjD83slP6MOgiDggu7LWLH9Cf/preview Riverdance (ірландське шоу Майка Флетлі) та https://docs.google.com/file/d/1NU0xcfbgWRQygKzHAn0jWS-GceqQ8Obx/preview - Рафаель Кельн та Анна Льоренте. Болеро Kris Kross
З хмари слів зібрати визначення «флешмоб».
https://wordart.com/vkt181z4lnjg/word-art
Сприймання творів мистецтва
Kris Kross «Назад у майбутнє» https://docs.google.com/file/d/1OqgrTKIiNlwOPdBy_GeXo1uVtSlk8ANv/preview
Яку історію «розповіли» тобі учасники та учасниці танцювального колективу?
Сучасна хореографія «говорить» мовою класичного танцю (балету), сучасного танцю, хіп-хопу, брейк-дансу, народного танцю. Хореографія потрібна для постановки виступів у деяких видах спорту (матеріал кейсу) , наприклад, художній гімнастиці, фігурному катанні чи синхронному плаванні, створення флешмобів тощо.
Хвилинка відпочинку
Виконуй разом з учасниками флешмобу танцювальні рухи. Під музичний супровід створіть хореографічні імпровізації.
Наталія Валевська «Мир над Україною». Флешмоб https://cutt.ly/NTKQnQA
Обговорення поняття «імпровізація» в різних видах мистецтва.
Підсумок. Домашнє завдання.
Завдання за вибором:
- Пригадай мультфільми чи кінофільми, де герої танцюють.
- Більше рухайся, підтримуй своє здоров’я.
- Організуйте у класі флешмоб на улюблену музичну композицію.
Рефлексія
- На уроці я дізнався / дізналася, що ...
- Вдома розповім про ...
- Я навчився / навчилася ...
- Я хотів би / хотіла б навчитися ...
Самооцінювання
Оціни свою роботу за допомогою танців
Гопак: на уроці було все зрозуміло
Полька: треба повторити
Вальс: було не все зрозумілим
Степ: нічого не зрозуміло