Урок. "Утворюю різні форми дієслова майбутнього часу"

Про матеріал
Урок розроблено у вигляді подорожі країною "Дієслово". Допоможе учням добре засвоїти матеріал. За підручником "Українська мова та читання (Вашуленко) 4 клас"
Перегляд файлу

 Тема: Утворюю різні форми дієслів майбутнього часу

Мета: вчити утворювати різні форми дієслів майбутнього часу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови.

Обладнання: підручник «Українська мова. 4 клас», цеглинки лего, роздатковий матеріал, , мультимедійне обладнання

Тип уроку: комбінований

 

Хід уроку

Девіз уроку:

Похожее изображение Немає нічого сильнішого за знання,

воно завжди і в усьому переважає.

                                                          Платон

 

 

Робота з класом

І. Вступна частина.

1) Емоційне налаштування.

Помандруймо, любі діти,

Ми сьогодні з вами світом,

Треба тільки усміхнутись,

До сусіда повернутись,

Привітатись, тихо сісти,

Скласти книжки, олівці.

Всі ви, діти, молодці!

 

3) Психологічне налаштування на урок.

Бачу у вас гарний настрій. А це є надією на плідну роботу протягом уроку.

Скажіть, що ви очікуєте від цього уроку, яким він буде?(цікавим,дізнаємось щось нове,продуктивним,емоційним…)

4) Повідомлення теми уроку.

Ребус

 

 РЕБУС ДІЄСЛОВО.png(Дієслово).

 

Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з частиною мови «дієслово», будемо вчитися утворювати різні форми дієслів майбутнього часу.

      Будемо подорожувати по країні «Дієслово». Але подорожувати будемо поїздом.

 

5) . Робота по узагальненню та систематизації знань.

  1  Станція Перевіряйко

1. Дидактична гра  “Мікрофон”:

- Що називають дієсловом?

- Що таке неозначена форма дієслова?

- На які питання відповідає ?

- Наведіть приклади неозначеної форми дієслова.

- Скільки часових форм має дієслово?

2. Гра « Визнач час»

Розрізніть часову форму кожного дієслова за допомогою цеглинок Lego

Жовта цеглинка – теперішній час, червона – майбутній час, зелена - минулий

Матеріал для гри « Визнач час»:

малюю, танцюватиму, веселились, ховаюсь, світитиму, виблискую, буду дружити, писав, подорожував.

 

.  

2 Станція Каліграфічна

(підкресліть дієслово)

 

З з зн  на ння знання

Більше дізнаєшся - сильніше станеш.

 

ІІ. Основна частина.

3.Станція Знайко

 

 Опрацювати таблицю ст..148

 

 

      Дієслова майбутнього часу мають три форми: що зроблю? куплю, що робитиму? купуватиму, що  буду  робити?  буду  купувати.(на слайді)

 

4.Станція Відпочинок

Я буду називати дієслова, а ви виконуйте дії дієслів тільки майбутнього часу.

Вставатиму, сиджу, будемо плескати, тупочу, будемо тупотіти, присідав, будемо присідати, підстрибуватимемо, сідаю, сідатиму за парту

 

5 Станція Розумійко

 

Вправа (резервне завдання)

-Доповніть речення дієсловами майбутнього часу.

-Доберіть заголовок.(самостійно)

  

Скоро у ліс  ...  справжня весна. У зелене вбрання  ...  дерева та кущі.

   ... лiсовi квіти i трави. …  джмелі та інші комахи.                                                                                          У затишному гiллi  ...  солов`ї .

(колективна перевірка)

 

ІІІ. Заключна частина.

Станція Кінцева

 

  1.               Підсумок.

(Гра в мяч)

  1. - По якій країні подорожували? (Дієслово).
  2. Яка  тема сьогоднішнього уроку?
  3. - Що нового дізналися з нашої подорожі?
  4. Скільки форм майбутнього часу має дієслово?
  5. Чи здійснилися ваші очікування від уроку?

 

  1.               Домашнє завдання.

Пояснення домашнього завдання.

Підручник с.148, вправа 8.

 

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку лего.

 

 

 

 

Пропись буква З

 

docx
Додано
3 травня
Переглядів
63
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку