Інтегрований урок математики та трудового навчання.

Про матеріал
Розробка Інтегрованого уроку математики та трудового навчання. За програмою Савченко О.Я. 2 клас. Тема. Обчислюємо периметр многокутника. Аплікація з паперу.
Перегляд файлу

Інтегрований урок математики та  трудового навчання.

Тема. Обчислюємо периметр многокутника

Аплікація з паперу. Послідовність під час створення аплікації. Практична робота: виготовлення аплікації «Кораблик».

Мета: ознайомити з поняттям «периметр многокутника» як сумою довжин його сторін, або як довжиною ламаної, що обмежує цей многокутник; формувати вміння обчислювати периметр многокутника, розв’язувати задачі, обчислювальні навички, уміння визначати порядок виконання дій у виразах із дужками;

розвивати мислення, увагу, спостережливість, охайність, швидкість у роботі, стимулювати інтерес до вивчення математики;

виховувати почуття дружби, товариськості.

    Вчити виготовляти аплікацію з кольорового паперу, ознайомлювати з правилами побудови композиції на аркуші паперу; активізувати спостережливість, фантазію, сенсорні вміння і навички учнів;  розвивати дрібну моторику, стимулювати розвиток естетичного сприймання навколишнього світу, допитливості й уяви; сприяти налагодженню дружніх стосунків у дитячому колективі, набуттю навичок взаємодії та взаємодопомоги.

Хід уроку

І. Створення емоційного фону уроку. Організація класу.  Перевірка готовності до уроку.

Весела пісенька дзвіночка

Покликала нас  на урок,

Я бачу ваші милі личка

І очі з безліччю думок.

                                         Клас готовий працювати?

                                                       Додавати й віднімати?

                                                  Вчасно руки піднімати?

                                           Вміло в групах працювати?

 

Країною знань мандрувати нам час.

Працюймо завзято і дружно усі.

Щоб всі молодцями були у кінці.

ІІ. Повідомлення теми уроку

- Діти, сьогодні у нас урок- мандрівка, урок-гра.

- Ми  на уроці  закріпимо вміння складати та розв’язувати задачі, обчислювати вирази, порівнювати числа,  познайомимося  ще із одним математичним словом. А також ми з вами  виготовимо  аплікацію.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу з трудового навчання.

Слово вчителя

 Де ми помандруємо, ви здогадаєтесь самі, коли відгадаєте загадку.

Воно безкрає, синє,

І вітри його стережуть,

А кораблі красиві,

По водній гладі йдуть.   (Море)

 

Мо́ре     частина океану, яка відокремлена від нього суходолом, підвищеннями підводного рельєфу  або островами .

(Перегляд відеоматеріалу)

 Слово вчителя

  • У нас морська подорож. На чому ж ми будемо мандрувати?
  •  Послухайте ще одну загадку.

 

Через море – океан,

В сильний шторм чи ураган

Впевнено вперед прямує,

А на ньому люд мандрує.(Корабель)

 

  1. Виступ учнів «Довідкове бюро»

 

  • Діти, а хто із вас може пояснити значення слова корабель? Тож давайте послухаємо доповідь наших юних науковців.

 

(Виступ учнів)

 

  1.  Слово «КОРАБЕЛЬ» походить від слова «КОРА». Виявляється, що давні слов’яни плавали по річках у легеньких човниках, які були обшиті березовою корою.

 

  1. На зміну таким човнам з’явилися дерев’яні, довгі, вузькі, з десятками весел з боків.

 

  1. Новим досягненням стали вітрила.

         На вітрильних кораблях відбулося перше кругосвітнє плавання, воно тривало 3 роки.

 

  1. Час вітрильних кораблів минув. Над морями залунало нове слово – пароплав.

 

  1.  На зміну їм прийшли кораблі з турбінами, атомні криголами.  

 

3. Інструктаж виконання виробу

-Ми сьогодні з вами також станемо юними кораблебудівельниками.

- Зверніть увагу на геометричні фігури, що ви заготовили,  які лежать у вас на столах.

- Яка  геометрична фігура  може послугувати нам за парус , корпус корабля, ілюмінатори, мачту?

- Молодці, ви правильно назвали геометричні фігури. Тож використовуючи їх  ви повинні виготовити аплікацію «Кораблик».

 4. Демонстрація зразка.

 5. Розгляд інструктивної таблиці

 

Бесіда:

  • З якого матеріалу виконано кораблик?
  • З яких деталей зроблено його?
  • Яке приладдя потрібно для роботи?

6. Підготовка до виконання роботи

7. Алгоритм створення композиції

Погляньте уважно на інструктивну таблицю. Під час роботи необхідно дотримуватись правил безпеки. Обережно поводитись з клеєм.

 

8. Самостійна практична діяльність учнів ( Лунає шум моря, крики чайок, спів дельфінів)

 

9. Виставка учнівських робіт

 

  • Кораблик зроблено, можна вирушати.

.

 

Музична фізкультхвилинка

            Наталія Пушкар

.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу з математики

Щоб вести кораблі,

Щоб у небо злітати,

Треба твердо, як слід.

Математику знати.

 

  1. Усний рахунок. Колективна робота.

 Підняття якоря

- Попереду нас чекає море чисел. Але ми не можемо рушати – якір корабля заплутався у морських рослинах і камінні.

                 Кораблик давно б лишив порт,

                 Бо хвилі б’ють у борт.

                 Та міцно я вхопивсь за дно

                  І не пущу кораблика всеодно.

 

-Якщо ви знайдете і розмістити  числа у порядку зростання, якір підніметься.

 12    25    48    53     83   96

Перевірка роботи. Помилка у вчителя

Учні піднімають якір. Ми вирушаємо у подорож.

 

8. Робота із геометричним матеріалом

Морські зірочки, потрапили у біду. Морські зірки — це повільні малорухливі , хижі тварини. Живуть у всіх морях та океанах, харчуються молюсками, коралами. Вони здатні до регенерації — з відірваної кінцівки, може розвинутися нова зірка. Їх розміри коливаються від 2см до 100см.

Ми повинні розгадати загадки, щоб продовжити нашу подорож.

На картках, демонструйте відгадки до загадок. Дотримуємося правила ТИШІ

Робота з картками.

  1. Найменша геометрична фігура
  2. Частина прямої обмежена з двох сторін точками.
  3. Кінця і краю їй немає, що за лінія така є?
  4. Про цю фігуру розноситься звістка. Має початок і не має кінця.
  5. Креслить зірка на піску, дивную фігуру. Хоч крути, а хоч верти має тільки три кути.
  6. Він давно знайомий мій,

Кожен кут у нім прямий.

Всі чотири сторони

Однієї довжини

- А що це за фігура розділяє зірочок?

- Як обчислити довжину ламаної?

- А що це ми  за подаруночок отримали від морських зірочок. Давайте пригадаємо міри довжини, якими ми вимірюємо відрізки.

8. Порівняння чисел.

- Хто це з’явився?  Чи знаєте ви цього морського  жителя?

У дельфінів дуже розвинена соціальна структура. Вони живуть великими зграями, в яких всі між собою родичі. Завдяки своєму доброзичливому характеру, вони підтримують теплі і мирні відносини між собою і уникають сварок. Дельфіни часто допомагають один одному. Наприклад, якщо один дельфін поранений, його родичі допоможуть йому піднятися до поверхні води, щоб зробити вдих.

 

Завдання дельфіна Дарвіна

  • Подивіться дельфін Дарвін дуже засумував. Він на березі складав нерівності, а хвилька змила знаки. Давайте допоможемо йому.
  •  

1дм   3см                    10 мм       4см                90 мм      9см

 

Молодці ми справились із завданням і тому вирушаємо далі.

Підготовка до вивчення нового матеріалу.

На нашому шляху зустрілися рибки-клоуни. Риба-клоун мешкає в водах Тихого і Індійського океанів. Свою назву вона отримала за яскраве забарвлення і веселу вдачу. Риба-клоун живе в теплій воді, біля коралових рифів. Найбільшою загрозою для виживання риби-клоуна є забруднення океану, надлишок і знищення їх середовища проживання. Риба-клоун живе в маленьких сімейних групах, що складаються з дорослої пари та їх потомства. Це територіальна тварина, яка буде запекло захищати свій будинок

Наші веселухи – бешкетниці граються із ламаною, якщо вони її з’єднають, що ми отримаємо? Отже замкнені ламані утворюють многокутники.

  • Давайте поглянемо, які фігури утворили рибки.
  • - Як їх ще можна назвати?
  • На які групи можна розділити?
  • Ми повинні обчислити довжину наших фігур, записавши вираз у зошиті.
  • Яку арифметичну дію використали? Як називається результат додавання?
  • Додавши довжини всіх сторін многокутника, обчислюємо ПЕРИМЕТР
  • Ми зробили математичне відкриття. Математики – народ точний, вирішили слово периметр позначати однією латинською буквою – Р.
  • Як ви вважаєте, людям яких професій потрібно знання периметру?

Фізкультхвилинка

Первинне закріплення

Складання і розв’язування задачі

Робота за підручником с.34 задача 2

Закріплення вивченого матеріалу (вимірювання периметра корпуса корабля)

А тепер візьміть до рук свої кораблики. Та виміряємо периметр корпусу корабля. Яку фігуру він нагадує? Що ми повинні спочатку зробити? Виміряти довжину кожної сторони. Запишіть до зошита свій приклад, користуючись математичним коротким записом.     Р =

 

Ви справжні сміливі мандрівники. Але зла акула ніяк не тікає із нашої дороги. У акули немає кісток, її тіло складається з хрящів. Зуби у акули розміщені в 2 ряди. Коли випадають передні, їх місце займають задні.

 

Давайте згуртуємося і виконаємо наступне завдання.

Самостійна робота. Обчисліть вирази та запишіть їх до зошита.

Користуючись алфавітом, створіть слово. ПОРТ.

 

  V. Підсумок уроку.

 - Закінчується наша подорож. Ми повертаємось у порт.

 - Що найбільше вам запам’яталось у нашій морській мандрівці?

- Які завдання ви б хотіли виконувати на наступних уроках?

- Діти, ви молодці! Ви правильно виконували  завдання морських мешканців, вміло долали перешкоди на своєму шляху під час мандрівки. Я вам дякую. Давайте поаплодуємо один одному за успішну роботу на уроці

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
10 січня 2023
Переглядів
412
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку