Інтегрований урок у 2 класі. Тема: "По роботі й нагорода. Півник і двоє мишенят. Музика і казка''.

Про матеріал

15 листопада у НВК "ЗОШ I -II ст. - ДНЗ с.Скоморохи" Великогаївської ОТГ відбувся інтегрований урок з літературного читання і музичного мистецтва у 2 класі,який провела вчитель початкових класів Тетяна Муляр. Оскільки урок був дуже цікавий, а учні - активними, то в класі панувала атмосфера співпраці, доброзичливості, щедрості.

Творчий, талановитий вчитель - Тетяна Муляр підготувала для учнів "цікавинки", а діточки, в свою чергу, старанно працювали на уроці. Найбільше учням сподобалося працювати із планшетами, розгадувати шифрограму, розучувати нову пісню "Круть-Верть", яку написав С.Дяченко до казки "Півник і двоє мишенят".

  • Після уроку директор НВК - Бондзюх Леся Євгенівна, методист з початкових класів -Людмила Вікторівна Кохман, всі присутні вчителі поділилися враженнями від уроку. А Людмила Вікторівна Кохман ще провела методичне об'єднання вчителів початкових класів(1-2) Великогаївської ОТГ. Творчих злетів Вам,дорогі колеги, у подальшій праці!
Перегляд файлу

 Тема:

По роботі й нагорода. Півник і двоє мишенят.

Музика і казка.

 

Мета: Познайомити дітей з українською народною казкою «Півник і двоє мишенят». Вчити виразно інтонувати казку, правильно читати в особах, аналізувати казкові сюжети, розкривати мотиви вчинків дійових осіб, риси їх характерів. Розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати словниковий запас. Виховувати почуття дружби, доброзичливого ставлення до людей. 

 

 

Обладнання: презентація казкового журналу «По роботі й нагорода»,ілюстрації  до казки, картки із завданнями для роботи в групах, малюнки півника і мишенят, таблиці для читання, картки з літерами шифрограми, картки із словами,планшети.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

 

І. Привітання.

                                     Пролунав дзвінок,

Починається урок.

Будем працювати старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім класі діти просто молодці.

 Діти,сьогодні у нас незвичайний урок,а незвичайний він тим,що до нас завітали гості. То ж давайте привітаємося з ними.

Ми вам раді ,люди добрі.

І вітаєм щиро вас!

І запрошуєм ласкаво,

На урок у другий клас.

Психологічний настрій на урок.

  • Який у вас настрій перед початком уроку?(веселий,щасливий,радісний,трішки схвильований)

1. Що ви очікуєте від уроку?

(дізнатися про щось нове,цікаве,оскільки вивчаємо розділ про казки,то напевно будемо читати нову казку,)

А я очікую,що ви діти будете активними,дружними,виразно читатимете,будете творчо мислити,гарно співати та вміло виконувати завдання.

 Та за виразом обличчя я бачу, що у вас все гарно і загальний наш настрій можна показати так:

СОНЕЧКО ВІШАЮ НА ДОШКУ

Я бажаю вам, щоб такий настрій був у всіх нас  до кінця уроку.

Девізом  нашого уроку будуть такі слова:

Не просто слухати,а чути.

Не просто дивитися,а бачити.

Не просто відповідати,а міркувати,

           Дружно і плідно працювати.

 

Діти, зверніть увагу на дошку.

По роботі й нагорода. Півник і двоє мишенят. Музика і казка.

 

 

 Це тема нашого уроку.

А щоб було цікавіше працювати, пропоную переглянути сторінки казкового журналу «По роботі й нагорода».

 

  •                     Якщо ми вдало пройдемо всі сторінки, то можливо одержимо за нашу працю винагороду.
  • ІІ  Перевірка домашнього завдання.

І так, відкриваємо 1 сторінку «Згадай вивчене».

1. Бесіда.

Без казки не буває дитинства:веселого,доброго,грайливого. Давайте згадаємо всі ті казки,з якими ми познайомилися раніше. Зберіть усі знання і сили,

Згадайте все, що ми учили:

--Скажіть, будь ласка, з якої казки ці ілюстрації? Хто автор усіх цих казок?

-У казках зустрічається багато прислів’їв і приказок,а також пісень.

Відгадайте з яких казок ці пісні. Будь ласка,піднімайте руки хто здогадався

- я по коробу метений,я на яйцях спечений…..(колобок)

-гуси,гуси гусенята візьміть мене на крилята(івасик телесик)

-ой ви дітоньки козенята.відімкніться,відчиніться (вовк та козенята)

А зараз увага на екран,слухаємо уважно запитання,обираємо правильну відповідь і записуємо її на своїх планшетах.

СЛАЙД ІЗ ТЕСТАМИ!!!!

 

ІV. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

На нашій планеті немає такої дитини, яка б не любила казки. Та і дорослі їх теж люблять. Своїм дітям вони читають і про чаклунів, і про тварин, і про чарівників, і про фей.

Із казкою, над якою ми сьогодні будемо працювати, ви знайомі давно. Ой,але це є секретом нашого меню!Отож друга сторінка нашого журналу….

 

2 сторінка «Секрет нашого меню».

 

Щоб дізнатися «секрет нашого меню», тобто казку, яку будемо читати, розгадайте шифрограму. Можете користуватися планшетами.

(На дошці в один ряд виставлені картки з літерами, нижче під кожною літерою – номер.)Треба розставити літери по порядку, тоді дізнаєтесь назву казки, яку будемо сьогодні читати.

В   В  Д   Е    Є    И  И   І   І   К   М   Н   Н   О   П    Т    Ш   Я 

3   9   8  15  11  5  13  2  7  6  12   4  16   10  1   18  14  17

(«Півник і двоє мишенят»)

- Яку казку ми  сьогодні будемо читати? ( «Півник і двоє мишенят»)

-  Чудово! Секрет нашого меню відкрито.

3 сторінка « Словникова закуска».

Щоб вам у казці все було зрозуміло,ми познайомимося з окремими новими словами, що нам зустрічатимуться у тексті.

Ціп – це знаряддя для молотьби зерна, яке складається із двох палок, з’єднаних між собою ременем.

 

Млин – це споруда для розмелювання зерна на борошно.

 

Б) Прочитати слова, зосереджуючи очі на лінії ( разом; один учень у зворотному напрямку).

        Їс     ти                               спек      ти

      тіс      то                            моло       тити

      по      тім                          замі          сити

     пи       роги                      розпа        лити

Запам’ятайте значення цих слів,їхню правильну вимову так вам легше буде читати та сприймати текст казки.

Дуже добре ви попрацювали на сторінці « Словникова закуска».

 

 

ІІ. Вправи для розвитку навичок читання.  

 

І так, відкриваємо 4 сторінку «Читацький вінегрет»

 

  1.               Мовна зарядка:

Як гуде джміль – дж – дж – дж?

Косар косить – „жух – жух”

Летить жук – „ж – ж – ж”

Пищить комар – „з – з – з”

Задуйте свічку -

Тихо пройдемо – „тс – с – с”.

 

  1.               Робота з чистомовкою.
  • Щоб наше мовлення було правильним , працюємо з  чистомовкою.

Че-че -че- влітку сонечко пече,

чу-чу-чу- всім спечу по калачу,

чі-чі-чі- не лежи на печі.

  1. Словотворча вправа.

За зразком утворіть слова: їжак – їжаченята, вовк – вовченята, жаба - …, миша- …, заєць - …, лисиця - …, ведмідь - … .

Пригадайте, у яких казках ви зустрічали цих тварин?

 

  1. Гра « Третій зайвий».

Прочитайте слова і назвіть зайве.

Сова – соловей – курка.

Корова – свиня - ведмідь.

Малина – яблуко – груша .

Карась – ромашка – мак.

 

Молодці! Я сподіваюся, що вам сподобався « Читацький вінегрет».

 

  1. сторінка « Рецепти страв».

 

1.Читання казки вчителем. Діти,а чи сподобалася вам казочка?

  • Хто були Круть і Верть?
  • Як звали півника?
  • Що знайшов півник?
  • Що любили робити мишенята?

 

 

1.Робота учнів з текстом

- Подумайте, чому герої мають такі імена? Як про це сказано в тексті?

- В яку пору року відбувається подія? Доведіть.

- Прочитайте, чим займався Півник?

- Яку відповідь давали кожного разу мишки на прохання півника допомогти?

Як ви думаєте,наш півник втомився….?Так і ми з вами також дуже втомилися. Тож давайте відпочинемо.

Фізкультхвилинка

Як гарно сонце світить

І хмароньки пливуть.

Два шустрих мишенята

Погратися ідуть

П-в.

А півник воду носить

Розпалює в печі

Швиденько тісто місить

На гарні калачі

Як гарно сонце світить

І хмароньки пливуть.

Сумненькі мишенята

Їм їсти не дадуть.

 

Метод «Займи позицію»

- Чи справедливо вчинив півник?

- Кого з героїв казки вам шкода? Чому?

- Який епізод казки вас найбільше схвилював?

 

 

  1. Гра «Хто що робив»

                  Взявся до роботи

Гралися

Підмітав

Танцювали

Замісив тісто

Побачив колосос

 


          Будив всіх

    Веселяться

    Стрибають

      Спік пиріжки

  Прокидався рано

Вилізли

 

  1. Гра «Зустріч з репортером.

 

Метод «Мікрофон»

 

- Уявіть собі, що ви щойно вийшли з театру і назустріч вам репортер. Він хоче знати ваші враження від вистави.

  • Хто головні герої казки?
  • Що трапилося з героями?
  • Чому з ними таке трапилося?
  • Чи сподобалась вам казка?
  • Кого з героїв казки вам шкода?
  • Хто вас схвилював?

 

 

Із даних прислів’їв виберіть ті, які відповідають змісту нашої казки і прикріпіть їх на дошку.

                  Робота спільна - як пісня весела.

Праця чоловіка годує, а лінь марнує .

На чужу роботу дивитись - ситому не бути.

Умілому всяка робота легка.

Хто нічого не робить, той ніколи не має часу .

 

  1. Характеристика героїв казки.

 

Складання «Асоціативного куща».

 

  • Які слова спадають на думку, коли чуєте слово «півник» чи «мишенята».
  • Вийдіть до  дошки і поставте біля відповідного героя його характеристику.

 

         МИШКИ                                                         ПІВНИК

        Слухняні                                                        роботящий

        Веселі                                                             розумний

        Ледачі                                                             лінивий

        Нероби                                                           трудолюбивий

        Працьовиті                                                     невдячний

         Хитрі                                                               стриманий

 

 

 

VI. Закріплення вивченого. Підсумок по темі.

 

 

6 сторінка «Корисні поради».

 

  • Діти, які б поради ви дали своїм друзям, щоб вони не потрапили у такі неприємні ситуації, як  герої казки «Півник і двоє мишенят?»?( Діти дають поради.)
  • Я дуже захоплююсь вашими порадами. Сподіваюся, що всі їх взяли до уваги.

 

Кожен твір дається нам не просто так для опрацювання. Ми завжди беремо для себе щось повчальне….

- Виберіть слова з таблиці, які б залишилися  у нашому класі.

1. Рано прокидатись.

2. Лінуватись.

3. До роботи братись

4. Нероби. 

5. Старатись.

6. Ледарі.

 

 

 

VIІ. Підсумок уроку.

Дайте оцінку уроку за словами:

Цей урок мене навчив…

Мені на уроці сподобалось…

Я знаю…

Я умію

  •  За відповіді ваші спасибі вам,  діти.

Прийшов час урок наш завершити.

  • Який настрій?
  • Я думаю, що ми всі були уважні, старанні, тому заслужили за свою працю нагороду (пиріжки).

 

doc
Додано
5 березня 2018
Переглядів
1419
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку