Інтегрований урок з математики ,образотворчого мистецтва та навчання грамоти

Про матеріал

Вчити учнів порівнювати числа. Розвивати логічне мислення і творчу уяву школярів. Вчити бачити красу мистецтва. Виховувати любов до художнього слова і бережливе ставлення до природи.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Математика. Порівняння чисел. Попереднє і наступне числа. Монети 5 к.,2к.,1к.

Образотворче мистецтво. Розділ кольору. Малювання  квітів для віконниць бабусиної хати.

Навчання грамоти. Робота з дитячою книжкою В.Сухомлинського

"П'ять дубків".

Мета: вчити учнів порівнювати числа. Розвивати логічне  мислення   і творчу уяву школярів. Вчити бачити  красу мистецтва. Виховувати любов до художнього слова і бережливе ставлення до природи.

Обладнання: лічильний матеріал(3 синиці,2 птиці,5 зайчаток,цифри від 1 до 10) , оповідання,цифра 5,зошит,підручник,аркуш альбому,олівці кольорові,пісня ,

Хід уроку

I. Організаційна частина.

Продзвенів дзвінок.

Починається урок.

Попрацюємо старанно,

Щоб сказати у кінці,

Що у першім нашім класі

Діти - просто молодці.

                                                 Усна лічба

Що зараз робити будем ,

Ви не маєте гадки.

Я для вас підготувала

Віршовані загадки.

1.1 квітка є у мене,

А ще 2 - у Дар'ї.

Скільки разом у нас квіток -

Потрібно дізнатись.

2.У садок до годівниці

Прилетіли 2 синиці.

Потім ще 2 птиці.

Скільки всіх у годівниці.

3.Іде маленька Валя,

Веде її Наталя.

Зустріли 2 хлоп'ят.

То скільки всіх малят?

4.П'ять зайчаток вийшло з дому.

Спершу стали по одному,

Потім в пари ,топчуть сніг.

Хто без пари - геть побіг.

То скільки зайчаток у парах було?

А скільки побігло,аж загуло?

5.Цифри у рядочку

По порядку всі стояли,

Лиха - біди не  чекали.

А вітрисько як налетить,

Переплутав усі  вмить.

Треба цифри по порядку поскладати.

Хто буде допомагати?

II. Оголошення теми і мети уроку.

А вивчення нової теми,дітки,

Ми почнемо ніби з казки.

Покладіть ручки на парту

І послухайте,будь ласка.

→ Читання вчителем оповідання В.Сухомлинського "П'ять дубків".

П'ЯТЬ ДУБІВ

Дмитрик і Сергійко ходили з учителем до лісу. Вчитель викопав їм по три маленькі дубочки й сказав:
— Несіть додому, посадіть біля хати.
Приніс Дмитро. Викопав ямку, посадив дубок. Узяв другий дубок, глянув і здалося йому, що корінець кволий.
Викинув Дмитрик того дубка на дорогу.
Глянув на третій дубок. І здалося Дмитрикові, що гілочки в нього слабкі.
Викинув Дмитрик і того дубка на дорогу.
А Сергійко посадив свої три дубки, виходить на дорогу, аж бачить: два саджанці у пилюці лежать. Підняв їх, посадив поруч із тими трьома дубками.
Поливає Сергійко дубки, ростуть вони, зеленіють.
А Дмитрик забув про свій дубок. Засохло маленьке деревце.
Минуло багато років. Стали Дмитро і Сергій дорослими людьми. У Дмитра вже синок є — Дмитрі не, а в Сергія — Сергійко.
Питається якось Дмитрик у батька:
— Тату, чому біля Сергійкової хати росте п’ять дубів, а біля нашої жодного немає?
Мовчить батько. Мовчить.

 

→ Бесіда за змістом оповідання.

1.Скільки хлопчиків ходило до лісу з вчителем?

2.По скільки дубків дав їм учитель?

3.Скільки дубків посадив спочатку Сергійко? А Дмитрик?

4.Хто посадив більше? Запишем :3>1.

5.Де поділись інші дубки?

6.То скільки  дубків ростив  Дмитрик?

7.Хто з хлопчиків вам більше сподобався?Чому?

8.Що робив Сергійко,щоб дубки росли?

9.Як ви би назвали це оповідання?

10.Хто з вас сам посадив деревце?

→ Написання цифри.

                     Напишіть рядок цифри 5.Тоді будемо відпочивати.

Фізкультхвилинка.

Внизу квіти виростають,

Один ,два,три,чотири,п'ять.

Над ними пташечки літають,

А вгорі дуби шумлять.

У-У-у! - і перестали.

А першачки за парти посідали.

→ Робота в зошитах.

Порівняння чисел.

→ Робота за підручником Богдановича ( с.16           ).

1.Порахуйте,скільки лебедів летять?

2.Порахуй копійки.

3.Порівняння чисел.

→ Малювання квітів.

Звучить музика Чайковського з альбому "Пори року".

Ми вчора віконниці бабусі малювали ,

Та зовсім їх не прикрашали.

Будем музику слухати і прикрашати,

квіти з п'яти пелюсток малювати.

- Погляньте  і порахуйте ,скільки  квітів намалював ваш товариш  по парті. В кого   більше?

 

 

III. Підсумок  вивченого.

Увага,клас!

Погляньте,які гарні кульки,

Аж просяться до вас.

Поставте на них знак "більше", "менше"

І жодних інших прикрас.

І кулька полетить до вас.

Всі ви,дітки молодці!

Гарно працювали,

Але дзвоник пролунав,

Він мені і вам сказав,

Що урок вже час кінчати,

Треба йти відпочивати.

 

 

 

 

 

 

 

zip
Додано
21 березня 2018
Переглядів
887
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку