Конспект+Презентація "День Соборності України"

Про матеріал

Розробка уроку до "Дня соборності України" розрахована на учнів 5-х класів. Урок можна використовувати для дистанційного або очного навчання. До розробки входить перзентація та конспект до неї.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

День Соборності України – Молдован Л.Г. 22 січня єднання сили й духу народу

Номер слайду 2

Карта ЗУНР Карта УНР Після І світової війни на теренах сучасної України утворилося 2 держави: ЗУНР та УНР

Номер слайду 3

Переговори щодо об’єднання цих двох держав велися з 1918 року. І нарешті 1 грудня 1918 року у Фастові було підписано так названий «передвступний договір», в якому були описані умови спільного державного об’єднання.

Номер слайду 4

На честь цієї події у Києві відбувся урочистий військовий парад та народний віче. Новим гербом створеної держави оголосили тризуб.

Номер слайду 5

Перше офіційне та масштабне святкування відбулось аж у 1939 році, в столиці Карпатської України, місті Хуст.

Номер слайду 6

Головною традицією у День Соборності став живий ланцюг Він протягувався з Києва до Львову та Івано-Франківську, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного.

Номер слайду 7

День соборності України відзначається з 1999 року З 2000-х років у Києві щорічно влаштовують живий ланцюг вздовж моста Патона, який символізує об’єднання Сходу та Заходу України.

Перегляд файлу

День Соборності України – єднання сили й духу народу

2021

Zoom-конференція  (5клас)

Вчитель Молдован Л.Г.

 

Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є дуже важливими і доленосними в його житті. Однією з таких дат  для України стало 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки ЗУНР І УНР. В цьому акті відзначалося:  

«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».
Тож давайте  спробуємо згадати всі доленосні події, які відбулися того часу та мають  таке величезне значення для нашої країни.

    Переговори щодо об’єднання українських земель ініціювала саме Західноукраїнська Народна Республіка, в обличчі її лідерів. Та ініціатива ця не була якимсь спонтанним рішенням, адже існував цілий об’єднавчий рух, який ставив собі за мету соборність Української держави.

Після І світової війни на теренах сучасної України утворилося 2 держави:

- Українська західно-українська республіка, столиця якої знаходилась у Львові

- Українська Народна республіка із столицею в Києві.

Переговори щодо об’єднання цих двох держав велися з початку 1918 року. І нарешті  1  грудня 1918 року у Фастові було підписано так названий «передвступний договір»,  в якому були описані умови спільного державного об’єднання. Ця подія має величезне історичне значення в історії нашої держави. Вперше за 6 століть Українські землі об’єдналися у складі єдиної держави. На честь цієї події у Києві відбувся урочистий військовий парад. В цьому заході взяли учать більше 1 мільйона українців.

Новим гербом створеної держави оголосили тризуб. Почали формувати уряд. Але попри такі успіхи, реального об’єднання домогтися так і не вдалось через те, що Польща окупувала західні землі. Потім вдруге республіки об’єднались після ІІ світової війни.

У період радянського режиму, День Соборності не святкувався і вважався «контрреволюційним святом», а всі офіційні згадки про нього ретельно знищувались.

Перше офіційне та масштабне святкування відбулось аж у 1939 році, в столиці Карпатської України, місті Хуст. На той час ці землі знаходились у складі Чехословаччини, а День Соборності став найбільш масовим заходом українців за 20 років. На демонстрацію вийшло понад 30 тисяч українців.

Головною традицією у День Соборності став живий ланцюг — історія цієї традиції починається з 1990 року, коли патріотично налаштовані українці вирішили так символічно продемонструвати державну єдність. Він протягувався з Києва до Львову та Івано-Франківську, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного.

В цій патріотичній акції взяли участь до 3 млн. людей.

 На державному рівні, День соборності України відзначається з  1999 року, після відповідного указу президента країни Леоніда Кучми. Хоч свято досить молоде, але ж насправді у цьому році відбудеться вже 22-га річниця.

Ще один цікавий факт: у 2011 році, указом президента-утікача, Віктора Януковича, День соборності 22 січня був скасований на офіційному рівні. А відновлено вже у 2014 році, після його втечі.

 

З 2000-х років у Києві щорічно влаштовують живий ланцюг вздовж моста Патона, котрий пролягає між правим та лівим берегами Києва, таким чином символізуючи об’єднання Сходу та Заходу України.

Також у різних містах України влаштовують символічний живий ланцюг, в знак поваги до цього свята. Усі охочі долучитись до дійства беруть із собою державні жовто-блакитні прапори, та просто приєднуються, ставши частинкою ланцюга.

Національний банк України в рамках серії "Відродження української державності" 17 січня 2019 року ввів у обіг пам'ятну монету номіналом 5 гривень "100 років Акту об'єднання - соборності українських земель", тираж якої становить 40 тисяч штук.

На жаль, це свято хоч і є державним, але воно не входить в число офіційних святкових днів

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.8
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 6
Оцінки та відгуки
  1. ІВАНОВА ОЛЕКСАНДРА Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Байда Наталія Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Шмагун Наталія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Милка Наталія Василівна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Кущ-Жирко Марія Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  6. Свентозельська Олена Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 3 відгука
zip
Додано
18 січня 2021
Переглядів
12783
Оцінка розробки
5.0 (6 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку