Конспект уроку "Числовий вираз та його значення. Числові вирази на дві дії"

Про матеріал
Матеріал до уроку математики на тему "Числовий вираз та його значення. Числові вирази на дві дії" допоможе учителю дати поняття про числовий вираз та його значення, навчити записувати та читати числові вирази, що містять дії додавання і віднімання,обчислювати значення виразів на одну, дві дії; закріплювати вміння розв'язувати задачі на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць.
Перегляд файлу

Математика 1 клас

Тема. Числовий вираз та його значення. Числові вирази на дві дії.

Мета: дати поняття про числовий вираз і його значення; навчити записувати та читати числові вирази, що містять дії додавання і віднімання; обчислювати значення числових виразів на одну, дві дії; закріплювати вміння розв’язувати задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць; розвивати в школярів мислення, обчислювальні навички, виховувати інтерес до математики.

                                     Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

  1. Усна лічба.
  • Полічити від 1 до 10 і від 10 до 1.
  • Назвати сусідів числа 5, 9, 2.
  • Назвати числа, попередні до 7, 10, 6.
  • Із двох чисел назвати більше: 5 і 10, 8 і 6, 2 і 1.
  1. Скласти башточку із цеглинок Lego. (Слайди)
  2. Каліграфічна хвилинка. Гра “Віднови числовий ряд”

Жив-був Дід-Цифроїд,

Їв він цифри на обід.

Ось він скільки з’їв із чаєм!

Встав, яких не вистачає.

  • Назвіть пропущені числа. Запишіть каліграфічно числа від 1 до 10.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдань уроку.

  • Що таке числовий вираз і його значення? Як обчислювати вирази не тільки на одну дію, а й на дві. На ці запитання ми дамо сьогодні відповідь разом з нашим другом Вивчайком.

IV. Опрацювання нового матеріалу.

  1. Робота з підручником.
  • Завдання 1 (с.110).
  • Розгляньте малюнок до завдання 1. Слайд
  • Які кубики треба поставити після знаку = ? (3 і 4)
  • Після того як ми поставили кубики, що ми зробимо далі? (Обчислили приклади на додавання і віднімання.)
  • Ту частину прикладу, де є числа й арифметичні дії у математиці називають числовим виразом, а число з протилежного боку від знака “=” – це значення числового виразу. Замість розвяжи приклад ми можемо говоритизнайди значення числового виразу. Прочитаємо у довідничку, як нам про це розповідає Вивчайко.
  • Робота з довідничком (с. 111). Слайд
  • Із чого складаються числові вирази?
  1. Робота з розрізними цифрами і знаками арифметичних дій.

На магнітній дошці вчитель викладає числовий вираз 5 + 3.

  • Як називається числовий вираз на додавання? (Сума.)
  • Яке значення цього виразу? (8, бо 5 + 3 = 8.)
  • Замінимо знак + на-: 5 – 3.
  • Як називається числовий вираз на віднімання? (Різниця.)
  • Яке значення цього виразу? (2, бо 5 – 3 = 2.)

Висновок: у числових виразах важливі і числа, і знаки арифметичних дій.

  1. Робота з підручником.
  • Завдання 2 (с. 112)

2 + 6 = 8           3 + 3 = 6             1 + 9 = 10

6 – 2 = 4           3 – 3 = 0              9 – 1 = 8

  • Завдання 3 (с. 112)
  • Чим подібні записи: 5 + 2 і 5 + 2 – 1? (Частиною 5 + 2)
  • Чим вони відрізняються? (У другому виразі є ще дія віднімання – 1)
  • Робота з довідничком (с. 112) Слайд
  • Зараз ми дізнаємось, що про такі вирази нам говорить Вивчайко. (Читаємо довідничок).
  • За яким порядком виконуються дії у виразах на дві дії?
  • Зверніть увагу, що Вивчайко олівцем над першою дією пише значення виразу. Це робиться для зручності обчислень. Так будемо робити і ми.
  • Завдання 4 (с. 112)

Вирази з першого стовпчика діти обчислюють усно, а другого і третього – письмово. Учні коментують і пишуть у зошитах, вчитель – на дошці.

  • Пишемо: 4 + 3 – 1=…
  • Обчислюємо: 4 + 3 = 7. Пишемо над першою дією 7. 7 мінус 1 дорівнює 6. Значення виразу – 6. (Далі за зразком)
  1. Фізкультхвилинка.

V. Закріплення і узагальнення знань учнів.

1. Робота з підручником.

         Завдання 5 (с. 112)

     Діти складають числові вирази за зразком у підручнику.

  • Завдання 6 (с. 112)

Розгляньте скорочений запис умови задачі 1. Про що в ній говориться? (Про тенісні ракетки, які є в спортсмена та на полиці.)

  • Назвіть числові дані. (2 і 4) Якого слова не вистачає? (Більше абоменше”).
  • Чому не підійде слово менше (Бо ми не можемо від 2 відняти 4.)
  • Про що треба дізнатися в задачі (Скільки ракеток на полиці.)
  • Змоделюємо описану в задачі ситуацію за допомогою рисунка.
  • Скільки ракеток було у спортсмена? (Дві)
  • Намалюємо в першому рядку 2 кружечки.
  • Скільки ракеток на полиці? (На 4 ракетки більше)
  • Що це означає? (Так само 2 і ще 4)
  • Скільки кружечків намалюємо у другому рядку? (2 і 4 кружечки)
  • Що вони означають? (Що на полиці 6 ракеток)
  • Напишіть розвязання задачі (2 + 4 = 6 (р.)
  • Назвіть шукане (6 ракеток). Сформулюйте повну відповідь задачі (На полиці було 6 тенісних ракеток).
  • Яку задачу ми розвязали? (На збільшення числа на кілька одиниць).
  • Гра Супер Lego від Бровка і Мурчика Слайд

VI. Підсумок уроку.

  • Як називаються такі записи у математиці: 7 – 3; 4 + 3 – 1?
  • Що означає знайти їх значення?
  • За яким порядком виконуються дії у виразах на дві дії?

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
10 березня 2020
Переглядів
5844
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку