Конспект уроку " Досліджуємо текст.О Копиленко " Весна іде"

Про матеріал
Метою уроку є розширення знань про весну, удосконалення вміння читати, розповідати, переказувати, ставити запитання до прочитаного, відшукувати у тексті потрібні речення, визначати ключові речення.
Перегляд файлу

Тема: О Копиленко « Весна іде»

Мета: Ознайомити дітей з новим текстом. Розширити і збагатити знання дітей про весняні явища в природі. Удосконалювати вміння читати, відповідати на поставлені запитання, порівнювати, переказувати.

Розвивати словник, творчу уяву, критичне мислення.

Виховувати любов до природи.

Хід уроку

І. Організація дітей.

ІІ. Підготовча робота

1.Відгадування загадки:

Ясне сонечко пригріло,
Розігнало довгі сни,
В рівчаках заклекотіло –
Все діждалося …

( весни)

2. Складання  « Асоціативного куща»

 

 

                                       

                                                                                                                                                                         

                                                                                                                                                         

                                                                                                                                                 

                                                                                                            

                                                                                                    

                                                                                                                   

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІV. Підготовка до читання.

1.Ознайомлення із життєвим шляхом О. Копиленка

Народився Олександр Іванович Копиленко в на Полтавщині у родині залізничника. Босоноге Сашкове дитинство пройшло в Краснограді, де він закінчив школу та учительську семінарію. Полтавська земля наділила його наснагою та творчим горінням, любов'ю до природи, до людей, до життя.

Коли почалася Вітчизняна війна, в Олександра Івановича зброєю проти фашистів було слово. Він працював на радіостанції. Після війни Олександр Іванович багато пише для дітей, працює над перекладами творів письменників. Копиленко любив дітей. І діти завжди відповідали йому взаємною любов'ю.

2.Робота над заголовком тексту.

Ми ознайомимось із оповіданням О Копиленка « Весна іде»

-Пригадайте, що ви знаєте про весну.

( Тане сніг, біжать струмки, сонечко піднімається вище над горизонтом, квітне верба, розцвітають підсніжники, проліски, повертаються з вирію птахи).

-Подумайте,  про що ще б ви хотіли дізнатися. Прослідкуйте, чи отримаєте відповіді на ваші запитання.

3. Інформація дітей про весну.

Березень – перший весняний місяць, його називають “ранком весни”. Сонце піднімається вище і світить яскравіше, дні стають довшими.   Перший місяць весни – мінливий. У березні бувають останні зимові хуртовини, ночі холодні.

Квітень – середина весни. Всюди біжать струмки.  Оживає ліс. На вербі розпускаються бруньки.

Травень – це серце весни. Сонце піднімається високо і гріє землю. Дмуть теплі вітри, проходять грози. У цей час природа оживає.  Розквітають дерева і чагарники.
 

V. Первинне сприймання тексту.

1. Читання вчителем

2.Відповіді на запитання

-Чи легко було вам зрозуміти твір?

-Чи дізналися ви щось нове?

VІ. Фізкультхвилинка

        Раз! Два! Час вставати:      

        Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кілька раз понахилялись.

Зайчик сонячний до нас

Завітав у вільний час.

Будем бігати, стрибати,

Щоб нам зайчика впіймати.

Прудко зайчик утікає

І промінчиками грає.

Сім! Вісім! Час настав

Повернутись нам до справ.

VІІ. Робота над текстом.

1.Читання тексту дітьми.

2.Читання тексту за абзацами.

3.Бесіда:

-Про який весняний місяць    говориться в тексті?

-Які птахи згадуються?

-Які квіти зацвітають у березні? 

4.Вибіркове читання

-Зачитайте, що сказано про птахів?

-Прочитайте, де поселяються жайворонки?

-Знайдіть і зачитайте, яка на вигляд мати-й-мачуха .

- Прочитайте, що автор говорить про квітку сон.

-Зачитайте, коли день дорівнює ночі?

5.Визначення ключових речень у тексті. Переказ за ними тексту. 

6. Творча робота.

Який епізод вам найбільше запам’ятався? Чому? Спробуйте це передати малюнком.

( Малювання малюнка про весну)  

VІІІ. Підсумок уроку

Вправа « Незакінчене речення»

-На сьогоднішньому уроці найважливішим відкриттям було… .                                                                

 

docx
Додано
12 березня 2023
Переглядів
1989
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку