Конспект уроку "Мій найкращий друг (подруга)"

Про матеріал
Розгорнутий конспект уроку за підручником Французька мова (Чумак Н., Кривошеєва Т., другий рік навчання)
Перегляд файлу

Тема уроку: Мій найкращий друг ( подруга).

Мета уроку:

практична:

  • формувати навички монологічного мовлення по темі «Мій найкращий друг (подруга);

розвивальна:

  • розвивати вміння монологічного мовлення;
  • розширити знання учнів про відмінювання дієслів avoir і être; числа від 1 до 10;
  • розвивати культуру спілкування в ситуації;
  •  розвивати вміння учнів працювати в різних режимах навчання і контролю;
  • розвивати творчі вміння, увагу, пам’ять, логічне й образне мислення, естетичні смаки, збагачувати словниковий запас.

виховна:

  • виховувати повагу та толерантне відношення до друзів та знайомих.

соціокультурна:

  •        формувати позитивне відношення до культури мови, що вивчається.

 

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, зошит, ноутбук, словник.

 

Хід уроку

І. Початок уроку

    1. Привітання .

    (Відео міститься на диску)

Bonjour, bonjour

Comment ça va?

Bonjour, bonjour

Très bien, merci

Je suis content d’être ici

Avec tous mes petits amis

Bonjour, bonjour

Comment ça va?

Merci, merci

Merci d’être ici

Merci, merci

Ecoutez!

Aimez-vous cette chanson

J’espère que je suis dans le ton

Merci, merci

Merci d’être ici.

P: Merci! Asseyez-vous! Qui est de service aujour’hui ?(рапорт чергового учня)

E: C’est moi…. É 1est absent.

P : Сьогодні на уроці ми повторимо французький алфавіт, зробимо фонетичні вправи, розглянемо відмінювання дієслів avoir і être. Навчимось рахувати по-французьки від 1 до 5.  Потім послухаємо пісню та заспіваємо  її разом.

2. Мовленнєва зарядка.

   P: Послухай вчителя і повтори скоромовку.(Écoute le professeur et répète le virelangue).

Salut ! Dit le barbu à la tortue. (Привіт! Каже  бородатий чоловік  до черепахи.)

3. Перевірка домашнього завдання.

   P: Розпочнемо наш урок з домашнього завдання.

  • Учні розігрують діалоги по черзі.         D:\конспект відкритого уроку французька мова 5 клас\DSCN6171.JPG

 

4. Оголошення теми і мети уроку.

P: Сьогодні ми з вами зустрілись, щоби продовжити знайомитись із новими словами французької мови. Для того, щоб дізнатися тему нашого уроку пропоную вам поскладати цифри від найменшого до найбільшого і прочитати тему уроку.

                                     Мі  й  на й кра щий др уг ( по дру га)

                                       1   2   3  4   5      6    7   8     9   10   11

P: Отже, тема нашого уроку «Мій найкращий друг (подруга)».

II. Основна частина.

  1. Повторення лексичного матеріалу з попереднього  уроку.

 

  1. Провести фонетичну зарядку. Запропонувати учням згадати  лексику з попередньої теми. Учні повторюють словосполучення за вчителем та пишуть їх на дошці по черзі.

       P: Répétez après moi les phrases. Écrivez-les au tableau.

  • Salut.
  • Je m’appelle Lucas.
  • Je te presente Lucie.
  • Comment tu t’appelles?
  • Il s’appelle Michel.
  • Elle s’appelle Emie.
  • Je suis Emma.

            P: Прослухайте текст та роздивіться малюнок на сторінці 14. (Écoutez le texte et observez les dessin).      

                                                                                https://image.slidesharecdn.com/i2cpqohsfgotaasnt0tw-signature-220973e804f7566f7626c17067405d778c4d62e498c4fd01b0500d286563b6ba-poli-160721082010/95/5-fm-ch2013-15-1024.jpg?cb=1469089273

 

(Учні слухають запис)

 

  •  Виконайте вправи 1, 2, 3 на сторінці 14-15.(Faites les exercices 1,2,3, aux pages 14-15).

Результат пошуку зображень за запитом "цифри від 1-5 на французькій мові"

 

  1. Гра «Два друга» («Les deux amis»).
  • Ти бачиш два друга. Вони на канікулах. Ти можеш прочитати, що вони роблять.

Ce sont des amis. C’est Pif, et ça c’est Hercul. Ils sont en vacances. Ils voyagent en ….. Ils voyagent en ..... Les amis ......( pechent à la ligne, Krimés, voiture).

 

 Пов’язане зображення                Результат пошуку зображень за запитом "карпати дитячі зображення"

 

 

                                Результат пошуку зображень за запитом "хлопчик-рибалка"

 

  1. Формування нових знань.
  1. Вивчаємо нову лексику. (Apprends le nouveau lexique).

https://image.slidesharecdn.com/i2cpqohsfgotaasnt0tw-signature-220973e804f7566f7626c17067405d778c4d62e498c4fd01b0500d286563b6ba-poli-160721082010/95/5-fm-ch2013-17-1024.jpg?cb=1469089273

 

la sœur  - сестра

le frère – брат

le copain – друг

la copine – подруга

la bande - гурт

  1. Фізкультхвилинка

  P: On est fatigué. Faisons la gymnastique!

L’oiseau vole!

Le poisson nage!

Le singe saute!

Le lapin court!

L’éléphant marche!

Je danse!

(Учні повторюють рухи за  вчителем)

 

  1. Граматика. (Grammaire)

 

                    Відмінювання дієслова être

                                Однина                                                    Множина

 

https://lusana.ru/files/16856/653/7.jpg

  • Доповнити речення дієсловом être у відповідній формі.

https://lusana.ru/files/16856/653/8.jpg

 

  • Виберіть правильну відповідь.

 

https://lusana.ru/files/16856/653/9.jpg

 

Відмінювання дієслова être

                                Однина                                                    Множина      https://lusana.ru/files/16856/653/10.jpg

  • Доповнити речення дієсловом avoir  у відповідній формі.

 

https://lusana.ru/files/16856/653/11.jpg

 

  • Виберіть правильну відповідь.https://lusana.ru/files/16856/653/12.jpg

 

  • Гра «Допоможіть Піфу вибрати правильне дієслово» («Aidez  Pif  a choisir le verbe correcte»)

 

На початковому етапі для учнів завжди проблемним є переклад речень з дієсловами être, avoir типу: «В мене є…», «Я маю…». На активізацію таких речень можна проводити цю гру.

Mettez  a ou est :

Il ... un chien. Il s’appelle Médor.

Ce garçon ... grand. Il .... dix ans.

Nicolas ... malade. Il .... mal à la tête.

Cette fille .... des bonnes notes. Neuf .... une bonne note.

 

  • Приголосні d, -t, -s, -x у кінці слів не читаються (не вимовляються).

 

  1. Фонетика (Phonétique)

 

[u]

ou  Balloon.bmp ou

rouge

 

 

  1. Послухайте пісню та заспівайте її з однокласниками. (Écoutez et chantez la chanson)

Par la fenêtre ouverte

Bonjour, bonjour!

Par la fenêtre ouverte

Bonjour, le jour !

 

III. Заключний етап уроку.

  1. Підбиття підсумків уроку.

 

Ouvrez vos carnets, écrivez le devoir: l’ exercice 6, page 19. Merci les enfants! Vous avez travaillé bien. Je suis contente de votre travail. Ecoutez les notes et mettez les notes dans vos carnet, je les signe. La leçon est finie. Levez – vous. Au revoir!

 

docx
Додано
11 травня 2020
Переглядів
2106
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку