МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кафедра інформатики та прикладної математики
МОДЕЛІ І МОДЕЛЮВАННЯ
Конспект уроку з інформатики для 5-А класу
студентки групи МІ-19
ступінь вищої освіти «бакалавр»
спеціальність
014.04 Середня освіта (Математика)
додаткова спеціальність
014.09 Середня освіта (Інформатика)
Близненко Катерини Олегівни
Кривий Ріг - 2023
Тема. Моделі і моделювання
Мета:
Тип уроку: урок вивчення нових знань, засвоєння навичок та умінь.
Методичне забезпечення:
Структура уроку:
Етап уроку |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів/записи на дошці вчителя і учнів |
I.
|
Організаційний момент (1 хв.) Привітання з класом. Перевірка готовності класу до уроку. |
Учні вітаються з учителем, сидять за партами або столами. У кожного учня - навчальний підручник і ручка. Мобільні телефони вимикають! |
II. |
Актуалізація опорних знань (1 хв.) – Моделлю якої водойми є звичайний акваріум? а)річка; б)море; в)ставок. – Який предмет може бути найкращою моделлю монгольф’єра (повітряної кулі)? а)повітряна кулька; б)м’ячик; в)ялинкова іграшка; г)китайський ліхтарик. – Чи може м’ячик бути моделлю Землі у досліді, який показує чому,ніч змінює день? а)Так б)Ні в)Не впевнений. |
Учні по-черзі відповідають на запитання вчителя.
|
III. |
Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, мети, завдань, цілей уроку (1 хв.)
|
Діти уважно слухають вчителя. |
IV. |
Пояснення нового навчального матеріалу (15 хв.)
Давайте розглянемо тему, яку будемо сьогодні вивчати.
Далі вчитель коротко пояснює і коментує навчальний матеріал на с.162-168.
Все зрозуміло? Готові до виконання завдань? |
Діти уважно слухають вчителя.
Учні відкривають підручники.
Діти уважно слухають вчителя і запам’ятовують. |
V. |
Правила виконання вправ. Інструктаж з ТБ (3 хв.)
|
Учні ознайомлюються з ТБ. |
VI. |
Перевірка первинного засвоєння знань. Комп’ютерне тестування для оцінювання теоретичних знань (5 хв.)
|
Учні виконують комп’ютерне тестування |
VII. |
Робота на комп’ютері для формування практичних умінь/навичок та їх оцінювання (15 хв.)
|
Діти виконують практичне завдання на комп’ютері.
|
VIII. |
Інструктаж щодо виконання домашнього завдання (2 хв.) Вчитель задає домашнє завдання і пояснює хід виконання .
|
Учні записують домашнє завдання і задають питання щодо виконання домашнього завдання. |
IX. |
Рефлексія. Підсумок уроку (2 хв.)
Загальну оцінку, тобто, суму балів одержаних за виконання завдань, вчитель виставляє у журнал та щоденники. |
Учні відповідають на запитання. |
Урок затверджено:
Методист з інформатики |
(підпис) |
Закарлюка І. С. |
Вчитель з інформатики |
(підпис) |
Жук Ю. С. |