Конспект з уроку основи здоров'я для 3 класу "Проблеми харчування"

Про матеріал
Урок створений поглибити знання учнів про корисну та якісну їжу. Розвивати вміння, планувати свої дії, щодо визначення харчової цінності і корисності продуктів. Виховувати обережність за допомогою дидактичного театру.
Перегляд файлу

                                                 Основи здоров’я

                                                3 клас 

Тема:  проблема харчування

Мета: поглибити знання учнів про корисну та якісну їжу. Розвивати вміння, планувати свої дії, щодо визначення харчової цінності і корисності продуктів. Виховувати обережність за допомогою дидактичного театру.

Обладнання: підручник, зошит, театральні костюми

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

                                                     Хід уроку.

1.Організація класу.

Метод «Мікрофон».

Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку.

2.Актуалізація знань учнів.

Вчитель: Пригадаймо, як потрібно правильно харчуватись?

Робота в парах. Гра «Інтервю».

Вчитель: Домовтеся, хто із вас буде Абеткою здоров’я, а хто – школяриком.

3. Повідомлення теми й мети уроку.

Вчитель: Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як розпізнавати якість продуктів харчування за певними ознаками.

4. Вивчення нового матеріалу.

Читання вірша Л. Вознюк «Киця зажурилась». (стр. 46)

Вибігають хлопчики-питайлики.

Хлопчики-питайлики: Що зїла киця? Як тепер вона почувається? Яке правило здорового харчування не знала киця, яке вже добре знає Василько?

                          Мозковий штурм. Чому не можна переїдати?

Читання статті «Харчові добавки». (стр.47)

Практична робота в парах.

Вчитель: У вас на партах кошики. Оберіть продукти, які не слід вживати у їжу.

Вибігає дівчинка Солодинка.

Солодинка: Я – водичка солоденька,

Підфарбована, смачненька,

Хімічних добавок багатенько маю,

Замість молока вживати спонукаю.

Зубки дітям я руйную,

За здоров’ям не пильную.

Ще я вам хочу підказати 10 найкращих продуктів: жувальні цукерки, чипси, шоколадні батончики, майонез, сіль, цукор, тістечка, солоні сухарики, чупа-чупси. Як ви вважаєте, це корисні продукти?

Вчитель: Уявіть, що ми знаходимось у продуктовому магазині. Які продукти ви оберете? Намалюйте їх.

Завжди дотримуйтесь умов і термінів зберігання продуктів.

 Фізкультхвилинка.

5. Узагальнення і систематизація знань.

Робота з підручником. (стр.49)

Робота в зошиті. Як перевірити термін придатності харчових продуктів?

6. Підбиття підсумків. Рефлексія.

Вчитель: Перед вами сходинки здоров’я. На якій сходинці ви? Як ви навчились дбати про своє правильне харчування? Намалюйте себе на сходинці.

 

Картинки по запросу мікрофон малюнок

docx
Додано
25 травня 2019
Переглядів
949
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку