Конспект заняття ознайомлення з навколишнім 1.«Книга – наш друг. Казкова відгадайка" 2.«Як отримують цукор?» адай-ка!»

Про матеріал
Група: старша Тема: «Книга – наш друг. Казкова відгадай-ка!» Програмовий зміст: формувати в дітей старшого дошкільного віку інтерес та ціннісне ставлення до книги; розширити уявлення дітей про різноманітність книг; ознайомити з історією книг, їх значення у сучасному світі; викликати почуття вдячності до людей, які створюють книги; ввести дітей у світ казкових загадок; розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас; виховувати бережливе ставлення до книги; виховувати на традиціях усної народної творчості. Група: старша Тема: «Як отримують цукор?» Програмовий зміст: Сприяти розвитку у дітей пізнавальної активності, допитливості. Дати дітям знання про спосіб отримання цукру з цукрових буряків. Вчити дітей порівнювати властивості цукру і солі (колір, запах, смак, розчинність). Закріпити правила поведінки з незнайомими або незрозумілими речовинами. Розширювати знання про вплив цукру і цукровмісних продуктів для здоров'я людини. Тренувати дітей в елементарному фіксуванні результатів дослідів. Закріплювати навички читання. Розвивати соціо-комунікативні навички: вміння слухати іншого, шанобливо ставитися до висловлювань, домовлятися, діяти спільно. Розвивати активність мислення: вміння порівнювати, аналізувати, робити висновки й умовиводи. Активізувати вживання в мові ввічливих слів і звернень; вчити правильно узгоджувати іменники з прикметниками; розвивати звукову виразність мови (силу голосу, темп, чітку дикцію); вчити проявляти ініціативу в розмові; підтримувати діалог на задану тему; прищеплювати навички пояснювальній мови. Виховувати гостинність, дружелюбність, допитливість, інтерес до пізнавальної діяльності, працьовитість, бажання отримати результат своєї праці, акуратність.
Перегляд файлу

Конспект заняття ознайомлення з навколишнім.

Група: старша

Тема: «Книга – наш друг. Казкова відгадай-ка!»

   Програмовий зміст: формувати в дітей старшого дошкільного віку інтерес та ціннісне      ставлення до книги; розширити уявлення дітей про різноманітність книг; ознайомити з історією книг, їх значення у сучасному світі; викликати почуття вдячності до людей, які створюють книги; ввести дітей у світ казкових загадок;

розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас;

виховувати бережливе ставлення до книги; виховувати на традиціях усної народної творчості.

Методи та прийоми: загадування загадки, показ наочності, ігровий, бесіда, запитання, вказівка, аналіз.

Матеріал: коробка з книгою казок; загадка про книгу; відеоматеріал «Історія виникнення книги», словесна гра «Так чи ні», прислів’я про книги, загадки про казкових героїв; матеріали для дидактичної гри «Казкові герої» (смужки паперу, клей, серветки, стаканчики, стаканчик для клейстеру, пензлики, ножиці, нитки, скотч, бинт, стиплер, лінійка).

Хід заняття

І. Вступна частина

- Діти, доброго вам дня, давайте привітаємось і побажаємо один одному чудового настрою.

-Діти давайте всі разом станемо у коло та пограємо в гру.

Психогімнастика «Посмішка по колу»

-Діти стоять у колі. Почергово «передають» своєму другу ліворуч посмішку зі словами «Доброго ранку … (ім’я дитини)! Я тебе вітаю!». 

-Молодці а тепер сідайте тихенько на стільчики та послухайте мене уважно.

-Я сьогодні була на пошті та забрала посилку хтось нам її передав давайте відкриємо та поглянемо що ж там є але щоб дізнатись, що знаходиться у коробці – слід відгадати загадку:

«Дуже я потрібна всім:

І дорослим, і малим.

Всіх я розуму учу,

А сама завжди мовчу» (книга).

-Дітки що це?

-Вірно книга.

ІІ. Основна частина.

-Давайте з вами її подивимось.

-Книга як книга я вам пропоную переглянути відео історію виникнення книги подивимось?

-Вам сподобалось відео?

-А тепер давайте ще й пограємо.

Дидактична Гра «Так чи ні?!»

-          Книга боїться води, дощу?  (так)

-          Книга любить, коли на ній малюють? (ні)

-          Чи може бути олівець закладин кою для книги? (ні)

-          Книга не любить, коли гортають її сторінки під час прийому їжі? (так)

-          Книга повинна лежати під ліжком? (ні)

-Молодці дітки.

-Діти а ви якісь прислів’я про книгу знаєте?

-Ось послухайте і мої прислів’я.

-          «Гарна книжка – найкращий друг»

-          «Хто багато читає – той багато знає»

-          «Книга вчить, як на світі жить»

-          «Одна книга багатьох розуму навчає»

-Дітки я вам пропоную ще пограту в одну цікаву гру але нам потрібно об’єднатися у дві команди.

Дидактична гра «Казкова лікарня»

(На столах лежать матеріали для гри. Діти об’єднанні у дві команди. Їх задача обрати на столах лише ті предмети, якими можна «лікувати» книгу).

-Молодці діти

-Послухайте так чудовий віршик:

Казкова відгадай-ка

 «Кажу-кажу казку

За бубликів в’язку.

Один бублик – на зубок,

Другий бублик – в козубок,

Третій – у кишеню,

А четвертий – в жменю.

Буду частувати.

Вони бублики смакують

Та над казкою міркують

Починаємо…»    (Т.Коломієць)

(Загадки про казкових героїв розучують та загадують діти).

-Молодці щось я втомилася давайте з вами проведемо фізкультхвилинку вставайте всі зі стільчиків трішки розімнемось.

Фізкультурна хвилинка «Моя книжечка»

«Я навшпиньки стану

Собі книжечку дістану (стають навшпиньки, руки тягнуть вгору)

Буду книжечку гортати

Та малюнки розглядати (імітують обережне гортання сторінок книги),

А на них живуть чудові

Персонажі всі казкові (ритмічно похитують головою, підперши щічки долонями).

Вовчик, Зайчик, Їжачок

Рак, Солом’яний бичок,

Колобок, Сірко, Жар-птиця,

Мишка, Півник та Лисиця» (загортають почергово пальці або імітують руху названих персонажів).

-Молодці сідайте на свої місця.

-Діти я ось нашла цікаву вправу давайте її вирішимо.

Вправа «Про що мріють книги?»

(Діти заплющують очі, уявляють себе книгою. Міркують декілька хвилин. Розповідають  про те, якою книгою себе уявили себе та про що мріють).

-Молодці!

-Ось послухайте такий віршик:

«Книга – добрий друг.

Книга знає все навкруг:

Про старі й нові країни,

Космос та морські глибини.

Дружба з книгою – це свято!

Не було б її у нас –

Ми б не знали б так багато

Про новий і давній час».

-Давайте з вами його повторимо.

-Молодці

ІІІ. Заключна частина.

-Підсумок заняття:

-Діти вам сподобалось заняття?

-Що я сьогодні вам принесла?

-Що ми робили?

-Вам ігри сподобались?

-Так що таке книга?

-Давайте ми з вами повторимо вивчені раніше прислів’я про книгу.

-Молодці.

-Діти нам вже час прощатися до нових зустрічей ви сьогодні були молодці.

 

 

 

Конспект заняття ознайомлення з навколишнім.

Група: старша

Тема: «Як отримують цукор?»

 

Програмовий зміст: Сприяти розвитку у дітей пізнавальної активності, допитливості.

Дати дітям знання про спосіб отримання цукру з цукрових буряків.

Вчити дітей порівнювати властивості цукру і солі (колір, запах, смак, розчинність).

Закріпити правила поведінки з незнайомими або незрозумілими речовинами.

Розширювати знання про вплив цукру і цукровмісних продуктів для здоров'я людини.

Тренувати дітей в елементарному фіксуванні результатів дослідів.

Закріплювати навички читання.

Розвивати соціо-комунікативні навички: вміння слухати іншого, шанобливо ставитися до висловлювань, домовлятися, діяти спільно.

Розвивати активність мислення: вміння порівнювати, аналізувати, робити висновки й умовиводи.

Активізувати вживання в мові ввічливих слів і звернень; вчити правильно узгоджувати іменники з прикметниками; розвивати звукову виразність мови (силу голосу, темп, чітку дикцію); вчити проявляти ініціативу в розмові; підтримувати діалог на задану тему; прищеплювати навички пояснювальній мови.

Виховувати гостинність, дружелюбність, допитливість, інтерес до пізнавальної діяльності, працьовитість, бажання отримати результат своєї праці, акуратність.

Методи і прийоми: загадування загадки, показ наочності, ігровий, бесіда, запитання, вказівка, аналіз.

Матеріал: мультимедійна установка, сюрпризна коробка з диском і печивом, правила поведінки в лабораторії в картинках, таблиця результатів демонстраційна, картинка, що відображає правило зберігання продуктів, фліпчарт, магніти, картки зі словами - назвами страв, презентація «Як отримують цукор?», маса з сухофруктів, мисочки з водою, тарілочки з кокосовою стружкою, блюдця.

для діяльності дітей: за кількістю дітей білі халати, маленькі тарілочки по 2 кожному, фартухи, чайні ложки, таблиця результатів і прості олівці, подушки для сидіння на килимі, кулінарні дощечки, серветки; пронумеровані банки з сіллю (№1) і цукром (№2) по 2 штуки на підгрупу.

 

Хід заняття

I. Вступна частина

- Діти, доброго вам дня, давайте привітаємось і побажаємо один одному чудового настрою.

-Діти сідайте тихенько за стільчики ручки положіть на коліночки вирівнюйте спиночки та послухайте мене.

- Діти, сьогодні до нас прийшли гості.

-А ви любите ходити в гості? Чому?

-А як ви ще любите проводити час?

II. Основна частина

-Діти послухайте що це?
-Звучить музика з мультфільму «Фіксікі» і в групу в'їжджає коробка. У коробці диск, вставляємо в комп'ютер, на екрані з'являється Сімочка.

-Вона повідомляє: - Привіт дітлахи! Дім Дімич хотів приготувати сюрприз своїй родині і спік печиво, але чомусь воно вийшло несмачним. Допоможіть, будь-ласка, Дім Дімичу !!! До нової зустрічі!


- Дивіться, ось і печиво, давайте спробуємо і визначимо, що з ним не так (діти пробують, воно виявилося солоним).

-Як таке могло статися? (Діти висловлюють припущення)

-Напевно Дім Дімич переплутав цукор і сіль, але хіба таке можливо?


-Давайте пройдемо в нашу лабораторію і спробуємо розібратися. Наше дослідження ми зафіксуємо на відео і відправимо Дім Дімичу. Але спочатку згадаємо правила роботи в лабораторії:

1.Ні чого не пробувати на смак.

2.Нюхать, злегка допомагаючи рукою.

3.Брать речовини акуратно спеціальними предметами.

-Ось перед нами дві баночки, як дізнатися, що де знаходиться?

-Візьміть з банки під №1 речовину і покладіть її на тарілочку з №1, теж зробіть з речовиною з банки №2.

-У нас є таблиця в яку ми будемо заносити результати наших спостережень.

-Аналізуємо обидві речовини за кольором, за запахом, на дотик, через лупу, на смак і результати діти заносять в таблицю.

-Після підведення підсумків, банку з цукром підписуємо.

-Діти чи все можна пробувати на смак? Чому?

-Що робити, якщо ти сам не можеш визначити, що це за речовина?


-Діти ці речовини ось подивіться схожі також на цукор: сода, засіб для чищення, лимонна кислота.

-Ось послухайте таке правило.

Правило: Брати речовину можна тільки, якщо баночка або коробочка підписана, або вона лежить в призначеному посуді (цукор - в цукорниці, сіль - в сільниці).

-Дітки а зараз давайте пограємо  з вами в цікаву гру.
Дідактична гра «Кухарчуки»

-Дітям потрібно відібрати ті страви, при приготуванні яких використовується цукор. Назви страв написані на картках, діти читають і обрану картку прикріплюють на фліпчарт в потрібну колонку (+ цукор, - цукор)

-Молодці

-А зараз давайте переглянемо з вами цікаву презентацію яку нам відправила Сімка.

 Перегляд презентації «Як отримують цукор?»

-Діти, а ви знаєте, з чого люди добувають цукор?

-Давайте подивимося.

-Ну що вам сподобалась презентація?

-Так про що ж вона?

-Молодці

-А зараз давайте трішки з вами поговоримо.

Бесіда «Цукор: користь чи шкода?»

- Діти, а яке блюдо з нашої гри, ви зараз би з задоволенням з'їли?

-А печиво, цукерки, торт - це корисні продукти? Чому?

-Так що їх зовсім не можна їсти?

-Діти а давайте з вами зараз виготовимо корисні цукерки


Виготовлення корисних цукерок із сухофруктів.

- Я вас зараз навчу, як зробити корисні цукерки.

-Ви їх самі зможете спробувати, гостей наших пригостити і Дім Дімичу відправимо.

Діти миють руки, надягають фартухи, виготовляють цукерки, пригощають гостей.

-От які цукерки в нас вишли.

-Ви такі в мене молодці.

III. Заключна частина

Підсумок заняття:

-Діти вам сподобалось заняття?

-Що незвичайного ми сьогодні виконували?

-Були у вас труднощі? Які?

-Як ви з ними  впоралися?

-Кому ви сьогодні розповісте про наше заняття?

-А що ви ще раз хотіли б повторити?

-Ви сьогодні були великі молодці та нам вже час прощатися дякую вам за таку чудову працю.

 

 

docx
Додав(-ла)
Пойдём Ирина
Додано
30 вересня 2023
Переглядів
606
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку