Конспект заняття "Пан Коцький в гостях у дітей"

Про матеріал
Щоб керувати своїми емоціями, треба перш за все їх зрозуміти і прийняти.А для дітей це може бути непростим завданням, так як в силу свого віку вони не завжди можуть пояснити словами, що відчувають і переживають. Їм складно контролювати свої емоції і почуття.З цим навіть дорослі не завжди справляються, тому одне із завдань педагога – допомогти дитині розвивати емоційну сферу.
Перегляд файлу

Пан Коцький в гостях у дітей.

Мета:Поглиблювати вміння дітей розрізняти емоції по виразу очей, губ; називати емоційні стани та почуття людини; передавати емоції від перегляду картин. Розвивати увагу,пізнавальний інтерес,вміння передавати настрій засобами зображувальної діяльності.

Матеріал: картини, катки з з зображенням емоцій, загадки, наголовники до казки „Курочка Ряба”, альбомні листки, олівці, лототрон.

Хід заняття.

 

Діти заходять в групу, вітаються з гостями, стають півколом на килимок.

В групі в нас сьогодні свято.

Час його вже починати.

А ще трішечки заждем,

Може в гості хтось прийде.

Стук у двері.

  •      Ой, щось я чую, хтось до нас напевно прийшов.

Заходить казковий герой - Пан Коцький.

  •      Добрий день, дітки! Яка це група? Давайте з вами знайомитися, Я - Пан Коцький.
  •      Діти, пригадайте, кого зустрів Котик в лісі?

(Відповіді дітей). Лисичка запросила його до себе жити.

  •      Котик погодився і господиня призначила день весілля. На свято вона запросила Зайця, Кабана, Вовка, Ведмедя та їжачка.

Пан Коцький:

  •      Звірі прийшли до нас в гості і принесли мені завдання. Але я не ходив до дитячого садка і до школи, і не можу їх сам виконати. От і прийшов до вас по допомогу.

(Вручає дітям лототрон із завданнями).

Діти підходять до лототрону, в якому знаходяться завдання, дістають їх по черзі і виконують.

Перше завдання запропонував Кабан.

„Картинна галерея”

  •      Хто зображений на картині?
  •      Що роблять діти,дорослі?
  •      Яка погода?
  •      Якими кольорами, фарбами написана картина?
  •      Який в нас настрій, коли ви дивитесь на картини?
  •      Яка картина вам подобається найбільше? Чому?

 

 

 

 

Друге завдання запропонував Заєць.
„Класифікація почуттів”

 

На картках зображені емоції.

 

Потрібно викласти червоні фішки на емоції,які вам подобаються і сині на емоції,які вам не подобаються.

 

 

Третє завдання від Їжака.

Він пропонує, використовуючи різнокольорові олівці, розфарбувати два малюнки так, щоб один викликав радість, а другий - сум.

(Завдання виконується під веселу і сумну мелодії).

 

Фізкультхвилинка.

 

Працювати перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легесенько пригнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли, другий — встали.

Всі за парти посідали.

 

 

Четверте завдання від Ведмедя.  „Ситуація і настрій”

  •      Роздивіться ситуації зображені на малюнках. Як ви гадаєте, які почуття відчували кожен з малюків. Підбери до кожного малюнка картки з емоціями.

 

П'яте завдання від Вовка.

Він хоче, щоб ми завітали до країни Казок.

  •      Чи любите ви казки?
  •      Які герої казок вам подобаються?
  •      А чи є казкові герої, щоб вам не подобались?

 

Загадки.

Вигнав дід козу із хати,

Тай пішла вона блукати.

В зайця хатку відібрала,

Всі козу ту вигоняли.

Рак козуню ущипнув - Зайцю хатку повернув.

(„Коза - дереза”)

 

Що втікло від баби з дідом,- Не сиділось на вікні.

А зустрілось з зайченятком - И ну співать йому пісні.

(„Колобок”)

Дід із бабою зраділи,

Курочка їх звеселила.

Потім мишка завітала І всю радість їх забрала.

Бо разбила те яйце,

Не просте, а золоте.

(„Курочка Ряба”)

  •      А тепер, діти, погляньте на ілюстрації.
  •      Яка це казка?
  •      Як змінюється настрій діда з бабою до кінця казки?
  •      Який спочатку був настрій?
  •      Який був настрій, коли розбивали яйце?
  •      Давайте покажемо нашим гостям казку без слів.

Герої: Сонечко, Хмарка, Дідусь, Бабуся, Курочка Ряба, Мишке, Яйце.

(Вихователь розповідає казку, а діти мовчки відображують дії).

  •      От і виконали ми всі завдання.

Пан Коцький:

  •      Дякую вам, діти, за допомогу. Візьміть від мене подарунок. (Вручає коробочку цукерками).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D:\МАМЫНА ПАПКА\DETSAD\НОВІ ІГРИ\МОВА\ЗВЬЯЗНЕ МОВЛЕННЯ\КАРТИНКИ СЮЖ\29496211_971685892996742_2578069718745219072_n.jpg

D:\МАМЫНА ПАПКА\DETSAD\НОВІ ІГРИ\МОВА\ЗВЬЯЗНЕ МОВЛЕННЯ\КАРТИНКИ СЮЖ\29497340_971685699663428_795249551752560640_n (1).jpg

 

               1 завдання                               Картинна галерея

D:\МАМЫНА ПАПКА\DETSAD\НОВІ ІГРИ\МОВА\ЗВЬЯЗНЕ МОВЛЕННЯ\КАРТИНКИ СЮЖ\50728622_2329652957324128_5456290765955137536_n.jpg

 

D:\МАМЫНА ПАПКА\DETSAD\НОВІ ІГРИ\МОВА\ЗВЬЯЗНЕ МОВЛЕННЯ\КАРТИНКИ СЮЖ\50485500_2329652963990794_8671814514250874880_n.jpg

 

2 Завдання „Класифікація почуттів”

Подивися на малюнки. У усіх малюків різний настрій. Здогадайся, у кого який? Хто сором'язливий, хто переляканий? Придумай історії, які сталися з цими дітьми

 

D:\МАМЫНА ПАПКА\DETSAD\СТАРІ ІГРИ\емоции и дид.игрі\емоції\media\image11.jpeg


     

        


 


Коли ви приходите в незнайоме місце або зустрічаєтеся з новими людьми, то можете відчувати почуття тревоги та хвилювання. Не переживай, цей стан мине швидко, якщо ти сам зробиш перший крок і познайомишся з новими друзями.

Складіть розповідь за цією картинкою. Як ти гадаєш,з ким потоваришує дівчинка?

 

 

D:\МАМЫНА ПАПКА\DETSAD\СТАРІ ІГРИ\емоции и дид.игрі\емоції\media\image3.jpeg

 

 

 

3 Завдання від Їжачка       Домалюй  обличчя у всіх членів сім'ї так, щоб на одній картинці всі були веселими, а на другій - сумними. Як ти гадаєш, що могло вплинути на їх настрій?

 

 


       D:\МАМЫНА ПАПКА\DETSAD\СТАРІ ІГРИ\емоции и дид.игрі\емоції\media\image4.jpeg

 

 

        D:\МАМЫНА ПАПКА\DETSAD\СТАРІ ІГРИ\емоции и дид.игрі\емоції\media\image4.jpeg

              Четверте завдання від Ведмедя.  „Ситуація і настрій”

 

                              C:\Users\Valenyina\Desktop\Безымянный.jpg

 

                              C:\Users\Valenyina\Desktop\2.jpg              

 

               C:\Users\Valenyina\Desktop\4.jpg

          C:\Users\Valenyina\Desktop\3.jpg

П'яте завдання від Вовка.

 

D:\МАМЫНА ПАПКА\DETSAD\СТАРІ ІГРИ\емоции и дид.игрі\емоції\media\image13.jpeg


 

docx
Додано
24 березня 2020
Переглядів
1787
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку