Конспект заняття з основ безпеки життєдіяльності для дітей старшого дошкільного віку.Тема: Вогонь на службі у людей.

Про матеріал
Конспект заняття з основ безпеки життєдіяльності для дітей старшого дошкільного віку.Тема: Вогонь на службі у людей. Мета: вивчити правила пожежної та протипожежної безпеки, поглибити і закріпити уявлення дітей про користь і шкоду вогню. Розвивати увагу, культуру поводження з вогнем. Виховувати розуміння наслідків з причин порушення правил протипожежної безпеки, бажання турбуватися про життя і здоров'я людей.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Підготувала:

вихователь  дошкільної групи

Гема Ірина Іванівна

 

 

 

 

 

Тема: Вогонь на службі у людей.

Мета: вивчити правила пожежної та протипожежної безпеки, поглибити і закріпити уявлення дітей про користь і шкоду вогню. Розвивати увагу, культуру поводження з вогнем. Виховувати  розуміння наслідків з причин порушення правил протипожежної безпеки, бажання турбуватися про життя і здоров'я людей.

Обладнання: ілюстрації до теми.

Хід заняття

 І. Організаційна частина.

Привітання.

- Доброго дня, діти! Я рада новій зустрічі з вами.

Бесіда

- Діти, відгадайте загадку.

Живуть в тісній темниці,

Без страху темноти,

Хлоп'ята яснолиці –

Вогню малі брати.

І мають душу щедру

Хоч дерева сини,

Згораючи, вогонь дають вони.

(Сірники).

  • На сьогоднішньому заняття ми говоритимемо про користь вогню, про його небезпеку, вивчимо правила пожежної безпеки.
  • Діти, як ви розумієте слово «пожежа»?

(ПОЖЕЖА – це полум’я, яке охоплює і знищує все, що горить.)

ІІ. Основна частина.

Розповідь з елементами бесіди.

  • Діти,як ви думаєте, для чого потрібен вогонь? ( Дає тепло, світло, за допомогою вогню ми можемо приготувати їжу).
  • Уявіть собі, як важко було людям, коли в них не було сірників. Адже вогонь був завжди.
  • Як люди видобували вогонь?
  • Замість коробки сірників люди носили в кишені невелику коробочку з трьома предметами: шматок сталі ( показую дітям сталь), невеликий камінець і щось схоже на губку. Щоб з’явилася іскра, від якої загорялася губка, треба було вдарити сталлю об камінець.
  • Також були і інші способи добування вогню. Можна було добувати вогонь і тертям. ( Див. відео)
  • Існує легенда, що вогонь подарував людям Прометей.
  • Вогонь завжди потрібний людині, бо він дає тепло і світло.

Без вогню людині жилося б важко. Жодного дня ми не можемо обійтися без нього.

  • Як ви розумієте слово « електроприлади»? ( Прилади, які працюють завдяки електриці.)
  • Які ви знаєте електроприлади?
  • Всі електроприлади корисні для людей. Але водночас вони можуть бути небезпечними. В якому випадку ?( Якщо необережно поводитися з електроприладами, то може виникнути пожежа.)
  • З вогнем не можна жартувати, бо може статися велике лихо. Якщо пожежа виникла у квартирі, потрібно подзвонити за номером  телефону 101.

Не слід відчиняти вікна, тому, що кисень, який надходить зі свіжим повітрям, лише підсилить вогонь.

По задимлених коридорах пересувайтеся на колінах або повзком, внизу менше диму. Захищайте органи дихання від диму, дихайте через мокру ганчірку.

  • Скажіть,а чи знаєте ви як називається професія пов’язана з вогнем? (ПОЖЕЖНИК). Пожежники– захисники життя та  здоров’я людей. Їх називають бійцями «вогняного фронту»,адже щоразу вони вступають в бій з вогняною стихією.

Віршована казка

  • Давайте послухаємо казку «Козенята і вогонь» та дамо відповідь на запитання : Чому виникла пожежа у будинку Кози? (Вихователь розказує казку)

Казка  "Козенята і вогонь”

Вогонь працював у кози на печі –

Варив їй куліш, випікав калачі.

Вона ж годувала щоранку малят –

Трійко біленьких своїх козенят.

Ось мамі вже з дому рушати пора

Лишається в хаті сама дітвора

- Ми будемо слухняні, синок запевняє

Куди ж це найменше спішить козеня?

Воно потихеньку взяло сірники

І вогник маленький пускає між тріски:

- Ану, як у мами моєї гори –

І ось уже дим потягнувсь догори

Сердитий вогонь розходивсь, гоготить

Сестричка з найменшим сховалась умить

А брат не злякавсь:

- Нуль один подзвоню!

Врятують пожежники нас від вогню!

- Алло! Загорілася хата в Кози!

Адреса: Діброва, провулок Лози,

А номер в нас другий,

Швидше сюди!

Мерщій порятуйте од злої біди!

Спішили сусіди – Лисиця й Ведмідь,

І Заєць – відомий усім скорохід.

І мчать у машині ген-ген із гори

Пожежники вмілі і мужні – Бобри.

Вогонь не давався, пручався, шипів,

Сердитий вогонь погасить не хотів –

Не дуже він любить сидіть у печі,

Варити куліш і пекти калачі.

Пожежу згасили,

Живі малюки,

І каже Бобер,

- Не беріть сірники!

І мовить Коза:

- Пам’ятайте завжди,

Що гра із вогнем приведе до біди!

  • То що  призвело до пожежі у будиночку Кози? (Гра козенят із сірниками).
  • Чи можна ховатися, коли виникла пожежа? Чому?
  • Завдяки чому були врятовані козенята? (Брат викликав пожежників).
  • А хто такі пожежники?
  •  Пожежники – відважні люди, які ризикують своїм життям заради життя інших людей.

ЛІЧИЛКА

  • Щоб не виникла пожежа, ми всі повинні дотримуватися правил пожежної безпеки. А щоб добре ми запам’ятали ці правила, в цьому допоможе нам лічилка.

Не вмикай на кухні газ – раз,

Не клади в за піч дрова – два,

В лісі сірників не три – три,

Не лишай вогонь в квартирі – чотири,

Не лягай при свічці спати – п’ять,

Іскра впала на підлогу – погасіть – шість,

Зачиніть вікно, коли в небі грім – сім,

У грозу під деревом не стійте в лісі – вісім,

Сірником не забавляйтеся  – дев’ять,

Пам’ятайте всі, про що в лічилці йдеться – десять.

Дидактична гра  «Сигнальники» ( у кожного на парті лежать кружечки: червоний,зелений. Я читатиму віршовані ситуації,а ви сигналізуватимете мені. Якщо Вогонь – ДРУГ, то ЗЕЛЕНИЙ колір,а якщо Вогонь – ВОРОГ, то ЧЕРВОНИЙ ).

  • Якщо холоди настали –

Допоможе нам вогонь

Він розтопить піч у хаті,

Але ти стій осторонь  Зелений

  • На вогні готують їжу,

Пиріжки мама пече.  Зелений

  • На роботі мама й тато.

Сірники знайшли малята.

І не знає дітвора,

Чим скінчитись може гра.  Червоний

  • Летить ракета в небеса,

Вогонь із сопла рветься – ах!

Такий він сильний,мудрий,дужий.

Вогонь потрібний людям, друже.  Зелений

  • Не розпалюй сам багаття

Ані в лісі, ані в хаті.

Легко вогник запалить –

Та не просто загасить.   Червоний

  • Пам’ятайте кожен з вас

Де  бензин, мастило, газ.

Там вогонь не підпускай –

Спалахне усе – і край!   Червоний

  • Якщо раптом світло гасне,

Свічку ми запалимо.

В цьому випадку вогню

Ми подякуємо.    Зелений

  • Обігрівач не вмикати

Біля тюлю,- каже мати.

Мама вийшла і не знає,

Що вікно уже палає.   Червоний

  • Молодці.

ІІІ. Заключна частина.

  • За яким номером потрібно телефонувати, коли сталася пожежа?

І на завершення подивимося, як ви  запам’ятали правила пожежної безпеки.

Гра « Так чи ні »

- можна гратися із сірниками? НІ

- перед тим,як вийти з дому, вимкни всі електроприлади. ТАК

- пожежно – рятувальну службу викликай за номером 101 ТАК

- можна сушити білизну над плиткою? НІ

- можна розпаювати вогонь біля легкозаймистих речовин? НІ

  - можна розпалювати вогонь в приміщенні? НІ

- використовувати вогонь для приготування їжі? ТАК

- Бережіть своє життя і здоров’я тих, хто вас оточує!

 Не бавтеся, діти, ви сірниками.

 Це небезпечно, знають всі тата і мами.

 І ви пам’ятайте, що це небезпечно.

 Протипожежні правила знати доречно.

 Стихію вогню ти не переможеш один.

 Не гай часу й скоріш набирай 101.

 Все,що сьогодні ми з вами згадали,

 Згодиться надовго, на все вам життя.

 Ці правила знай і виконуй щоденно,

 Щоб вас не торкнулася жодна біда.

 Тепер ми, друзі, зробимо висновок всі

 І дружно скажемо пожежі: «НІ».

 До побачення! До наступної зустрічі.

 

 

1

 

doc
Додано
23 березня 2020
Переглядів
5207
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку