Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей середнього дошкільного віку " Їжте овочі й фрукти - вітамінні всі продукти "

Про матеріал
Конспект заняття для дітей середнього дошкільного віку із загальним недорозвиненням мовлення " Їжте овочі й фрукти - вітамінні всі продукти "
Перегляд файлу

Конспект

«Їжте овочі та фрукти - вітамінні всі продукти»
Мета: формувати у дітей інтерес до знань про овочы та фрукти.
Корекційні завдання:

  • Формувати у дітей елементарні уявлення про городні рослини;
  • Розвивати вміння вживати у мовленні назви овочів і фруктів, розуміти узагальнююче слово «овочі» та «фрукти» ;
  • Розвивати вміння утворювати  відносні прикметники: (сік з моркви - морквяний...);
  • Розвивати зорову та слухову увагу;
  •  Розвивати логічне мислення при відгадуванні загадок;
  • Формувати уявлення про овочі та фрукти, як вітамінні, корисні для здоров'я людини;
  •  Формувати вміння розуміти зміст загадок;
  • Виховувати бажання допомагати «гостю». Розвивати бажання діяти разом; пробуджувати інтерес до театралізованої гри; погоджувати дії з промовою

Методи і прийоми: - практичні, - наочні ,- словесні ,- ігрові
Попередня робота: Бесіди про овочі та фрукти - корисні продукти. Розглядання ілюстрацій, муляжів; читання загадок, розучування віршів; дидактичні ігри.
Матеріали та обладнання: ілюстрації із зображенням городу, фруктового саду; силуети овочів - помідор, огірок, морква, капуста; муляжі - яблуко, груша, слива; кошик; мішечок.; шапочки із зображенням овочів та фруктів (цибуля, морква, помідор, яблуко, груша, слива).

Хід заняття

-Ой, хтось плаче, піду подивлюся. (Входить з зайцем на руці

- Що з тобою, зайчик-попригайчик?
Заєць. Здрастуйте,. Зубки у мене болять, Очі погано бачать, Ніжки у мене не ходять, Силушки йдуть.
- Та ти напевно вітаміни не їв.?
Заєць. Вітаміни - це що? Де я їх візьму?
-Ддавайте ми з вами поїдемо в країну «вітамінну» і візьмемо з собою зайчика. А на чому ми можемо поїхати? (Відповіді дітей).
Країна «вітамінна» далеко, і тому ми поїдемо на поїзді.
Я - паровоз, а ви -вагончики. Всі причепилися? Поїзд відправляється.

  • гра «Поїзд» (слова В. Плаксиди, муз. М. Метлова)
    Діти стають один за одним, вони виконують роль вагончиків, а дорослий - паровоза.

Ось наш поїзд їде, колеса стукають,
А в цьому поїзді діти сидять. Чу-чу-чу, чу-чу-чу!
Пихкає паровоз Далеко-далеко.діток він повіз.
1.1 зупинка, Ходімо гуляти!
Заєць. Ой, куди ми приїхали? (Ілюстрація із зображенням городу).

- Діти, що це? (город)
Давайте розповімо зайчику, що тут росте? (відповіді дітей).
А на нашому городі крім ріпки нічого не росте. Давайте посадимо овочі.
1.2 Я загадаю вам загадки, Ви відгадки всі знайдіть і посадіть на городі.

  • Ростуть на грядці, зелені гілки, - червоні дітки. (Помідори)
    (Дитина знаходить помідор, називає його характерні особливості і вставляє в город)
  • Закутана дитина в сто пелюшок. (Капуста)
    (Дитина знаходить капусту, називає її характерні особливості і вставляє в город.)
  • Росте в землі на грядці, помаранчева, довга, солодка. (Морква)
  • На грядці довгий і зелений, А в діжці жовтий і солоний. (Огірок) Ось всі овочі ми і посадили на городі. Тепер ти зрозумів, заєць, де ростуть овочі.

1.3 А зараз ми пригостим зайчика самим смачним та корисним салатом як називається салат з моркви? (морквяний) Давайте його приготуємо.
Пальчикова гра «Салат з моркви»
«Ми моркву чистимо, чистимо (Діти виконують стоячи пальчикову гру.)
Ми морквину тремо, тремо. (Ковзні рухи долонею об долоню.)
Сахарком її посиплемо (Показують як «посипають цукром», збираючи пальці правої руки разом)
І поллємо сметаною. («Поливають сметаною», складаючи пальці в кулак)
Ось такий у нас салат, (Витягують руки вперед.)
багатий вітамінами".
Смачний і корисний. (Гладять живіт)
2. А тепер поідемо далі. Ми йдемо по доріжці в сад зелений ми зайдемо.
Що росте тут, подивіться, і зайчику розкажіть.(ілюстрациія із зображенням фруктового саду). - що це? (фруктовий сад)

Як хорош він, літній сад, фруктами завжди багат.
Вишень струнких цілий ряд - Рубіном ягоди горять.
Поруч тут росте і слива, соковита та красива.
Груш і яблук аромат, з'їсти їх  кожен рад.

  • Так, що ж росте в саду? (вишні, сливи, груші, яблука)
    З гілок фрукти я зірвала і в мішечок їх прибрала. Подивіться, який у мене гарний мішечок.

Дидактична гра «Чудовий мішечок»
«Знайди на дотик, не дивлячись у мішечок, що хочеш. А тепер скажи, що ти взяв? Чому ти так думаєш» (дитина дістає з мішечка фрукт і описує його). По черзі

завдання виконують всі діти.
Так що було в мішечку? (відповіді дітей)
Стиглі, соковиті, різнокольорові,
На деревах всім помітні! Найкорисніші, чудові,  що це? -(Фрукти).

  •  Ось всі фрукти та в кошику, ми будемо варити компот, смачний і корисний. Як називається компот з фруктів? (фруктовий)
    «Компот»
    Будемо ми варити компот (Марширувати на місці.)
    Фруктів потрібно багато. Ось. (Показати руками «багато».)
    Будемо яблука кришити. (Імітувати, як кришать, рубають, віджимають, кладуть, насипають цукор.)
    Грушу будемо ми рубити.
    Отожмем лимонний сік,
    Слив покладемо та  цукор. (Імітувати, як заважають ложкою.)
    Варимо, ми варимо компот, Смачний і корисний, (Імітувати, п'ють узвар.) А тепер його поп'ємо.
    Заєць. Я все зрозумів, де вони ростуть, а навіщо я їх повинен їсти, не зрозумів.
  • Салат ми поїли, запили компотом, тепер розповім вам казку, а ви мені допоможете. А ти, зайчик, уважно слухай.

Казка
Жили, не тужили овочі на городі ( одягає дітям шапочки «овочів»).
По сусідству з ними жили фрукти на деревах (одягає дітям шапочки «фруктів»).
І ось одного разу овочі затіяли суперечку, хто з них корисніше.
Морква стверджувала:Пам'ятайте істину просту -
Краще бачить тільки той.хто  сирую їсть морковь чи п'є морквяний сік.

  • Тут Цибулька підійшов і сказав:
    я – Цибуліно, їж мене при ззстуді і ангині.
  • Капуста прокричала: «А я - соковита капустка,
    Вітамінами пишаюся Біла і хрустка,
  • Яблуко тут подкатилось:
    Яблуко - чудовий фрукт я росту і там і тут
    Смугасте, кольорове, свіже і наливне
    Сік мій теж корисний,
    допоможе він тобі.
  • Слива з дерева упала, теж голосно закричала:
    Я слива лілова, стигла, садова!
    Для шлунка хороша, з'їси - і заспіває душа.
  • Але,  Груша їм сказала: називають мене грушею.
    Я скажу, а ти послухай:
    Полюбіть мене, діти!
    Я корисніше всіх на світі.
  • Що ви сперечаєтесь друзі? Всі корисні!
    А тепер ми скажемо зайчику:: ти їж овочі і фрукти - вітамінні всі продукти, будеш ти здоровим, веселим й бадьорим
    Заєць. Спасибі, тепер я все знаю про овочі та фрукти. До лісу побіжу,
    всім сусідям розкажу. (Прощається)
  • Висновок: так, де ж ростуть овочі, а де фрукти?
    Назвіть їх. Для чого треба їсти овочі і фрукти? (відповіді дітей).
    Запам'ятайте самі та розкажіть іншим:
    Їжте овочі та фрукти -
    Вітамінні всі продукти,
    Кожен день і цілий рік.
    І тоді застуда зла
    Стороною омине.
  • Рефлексіяя: Що сподобалось найбільше?…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Висотенко Альона
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Логопедія, Конспекти занять для ЗДО
Інкл
Додано
13 листопада 2021
Переглядів
7092
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку