Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Веселочка»
при військовій частині А 0501
Конспект заняття з сенсорного розвитку
для дітей раннього віку на тему:
«Лялька - неваляйка»
Розробила:
вихователь Шавкуненко Н.А.
Мета: розвивати увагу, окомір, дрібну моторику рук; закріпити знання дітей про форму та колір предметів; закріпити поняття один - багато; частини тіла (рот, ніс, очі, губи); виховувати акуратність, точність і наполегливість.
Матеріал: велика лялька-неваляйка, відерце з різнокольоровими ґудзиками, мисочка з невисокими краями, площинне зображення ляльки-неваляйки, іграшковій фотоапарат, дзвіночок, картки із зображенням предметів, аудіо запис.
Індивідуальна робота: з Єгором В. – закріпити колір (червоний), форму предмета (круглая), з Ваней Ж. – частини тіла (очі, ніс, рот, губи).
Хід заняття
1.Вступна частина
Діти заходят і сідають на стільчики.
Вихователь: Діти, до нас завітала чудова лялька (показує ляльку-неваляйку
дітям).
– Якого кольору сарафан нашої ляльки? (червоного)
– На голівці у ляльки шапочка. Якого вона кольору? (червоного)
– На що схожа наша лялька?
Діти: сонце (якого воно кольору?), м’ячик, (якого він кольору?), снігову бабу (якого вона кольору?).
2.Основна частина
Вихователь: Погляньте, діти, які гарні виразні очі у нашої ляльки.
– Покажіть, як ви вмієте кліпати очима.
– Закрийте очі.
– Відкрийте очі.
Вихователь: У нашої ляльки на обличчі є симпатичний носик.
– Покажіть мені пальчиком ваш носик.
– Що робить ваш носик?
– Подихайте носиком.
– У нашої ляльки гарні губки.
– Якого кольору губи у ляльки? (червоного)
– У вас і у мене теж є губки. Пошліть поцілунок один одному, ось так.
Вихователь: Коли ви втомлюєтеся, то лягаєте спати.
– Покажіть ляльці, як ви засинаєте (кладуть голівку на складені долоньки, закривають очі.
Вихователь дзвонить у дзвінок.
– Досить діточки відпочивати, час малята прокидатись.
– А знаєте, діти, наша лялька не спала. Вона стояла і на вас дивилася.
– Тож лялечку беріть і спати її покладіть. (Діти по черзі вкладають ляльку, а вона піднімається).
Вихователь: Давайте, діти, ляльці пісню заспіваємо
–Може так її заколисаємо. (Діти стають навколо ляльки)
Фізкультхвилинка
Ходить сонько під вікном:
Іди в ліжечко бігом! (пальчиком)
Лягай, лялько, на бочок, (голову на складені долоньки)
Ми заграємо в ріжок: (грають в кулачок)
А-а-а, а-а-а! (пальчиком)
Вихователь кілька разів кладе ляльку спати.
Вихователь: Нічого не виходить, діти, бо це незвичайна лялька, а лялька-неваляйка.
Лялька-неваляйка схоже
Бути лежачи не може!
Тільки-но вкладається –
Одразу піднімається!
Якої вона форми? (круглої).
– Ви дуже гарно гралися із лялькою-неваляйкою. Тому вона принесла
вам відерце (якого воно кольору? жовтого) із чарівними різнокольоровими ґудзиками. Давайте сфотографуем нашу ляльку.
Діти фотографують ляльку на згадку.
Вихователь: А ось і фотографія.
– Та чогось на ній не вистачає.
– Давайте закінчимо фотографію.
Дидактична гра «Складемо ґудзики на місця»
– А допоможуть нам різнокольорові ґудзики. Подивиться скільки в мене ґудзиків?(один). А у вас?(багато). Ось носик (викладає). Пропонує дітям викласти очі, та прикрасити сарафан.
Підсумок: Вихователь: Ну ось ми закінчили роботу.
Малята, так хто до нас приходив у гости?
Якого вона кольору? Що в неї є? Якої вона форми? На яку геометричну фігуру схожа?
– Неваляйці дуже подобається як ви прикрасили її сарафан.
– Вона зовсім не хоче відпочивати, все дивиться, любується на себе.
Сюрприз для гостей.