Копіювання, переміщення й вилучення даних. Автозаповнення. Форматування даних, клітинок і діапазонів клітинок (рівень стандарту 10 клас)

Про матеріал

Розробка даного уроку для учнів 10-х класів, які працюють згідно рівня стандарту.

Допоможе вдосконалювати знання учнів в галузі комп'ютерних технологій; розвивати пізнавальний інтерес, уявлення про застосування електронних таблиць у різних предметних галузях, творчу активність

Перегляд файлу

Урок 18.    10-A клас  25.01.2018 р.

 

Тема: Копіювання, переміщення й вилучення даних. Автозаповнення. Форматування даних, клітинок і діапазонів клітинок.

Мета:

  • навчальна:  навчити учнів копіювати, переміщувати та вилучати дані комірок, опрацювати процес автозаповнення даними, редагувати та форматувати дані в табличному процесорі Excel 2007;
  • розвиваюча: вдосконалювати знання у галузі комп’ютерних технологій; розвивати пізнавальний інтерес, уявлення про застосування електронних таблиць у різних предметних галузях, творчу активність;  формувати в учнів уміння візуального сприйняття інтерактивного подання матеріалу (презентації теми);
  • виховна:  вдосконалювати комунікаційні вміння та навички роботи в групі; виховувати культуру мовлення; формувати інтерес до вивчення інформаційних технологій.

Обладнання: комп’ютери, мультимедійний проектор, проекційний екран,  презентація уроку, роздатковий матеріал.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організація класу до уроку

1) Привітання із класом.

2) Повідомлення теми і мети уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Опитування:

  1. Для чого призначені електронні таблиці? Коли і ким були розроблені перші електронні таблиці?
  2. Які основні можливості має програма MS EXCEL?
  3. Як називають документи, з якими працює MS EXCEL, та з чого вони складаються?
  4. Що таке клітинка таблиці? Що розуміють під адресою клітинки?
  5. Яку клітинку називають поточною? Як можна побачити, що клітинка є поточною?
  6. Що таке діапазон клітинок?
  7. Як, перебуваючи в поточній клітинці, виділити будь-яку іншу клітинку?
  8. Як виділити весь стовпчик чи рядок електронної таблиці?
  9. Як виділити всю робочу область електронної книги?

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Виклад нового матеріалу базується на основі презентації.

Нам відомі комбінації клавіш для основних дій редагування даних електронної таблиці:

  • Ctrl+C – копіювання;
  • Ctrl+V – вставлення;
  • Ctrl+X – вирізання;
  • Ctrl+A – виділення даних всієї робочої області;
  • Ctrl+Z – скасування (відміна попередньої  дії).


(Учні самостійно аналізують новий матеріал)




 

 

 

 





  1. Формування практичних умінь і навичок

Робота на ПК. Повторюємо правила ТБ при роботі на ПК.

Створити та відформатувати таблицю за зразком:

 

 

 

 

 

 

 

Список учнів 10-А  класу

 

 

 

 

 

 

 

Прізвище

Ім'я

Клас

Дата народження

Навчальний заклад

1

Коновалов

Андрій

10-А

 

Стрийська гімназія

2

Мастепан

Роман

 

 

 

3

Коржавін

Ірина

 

 

 

4

Кедік

Юлія

 

 

 

5

Напрієнко

Сергій

 

 

 

6

Іваничук

Тамара

 

 

 

7

Заглада

Вадим

 

 

 

8

Герасименко

Дмитро

 

 

 

9

Індучна

Ірина

 

 

 

10

Андрущенко

Ірина

 

 

 

11

Андрущенко

Настя

 

 

 

12

Бенедик

Михайло

 

 

 

Увага! Під час роботи з комп’ютером виконуйте вправи для очей та опорно-рухового апарату (Розминка для очей).

Створити кросворд за зразком (роздатковий матеріал.)

Пов’язане зображення

  1. Підсумок уроку

Обговорюємо:

Поділ на дві команди, кожна з яких виконують завдання:

 

 

Рефлексія

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

  1. Домашнє завдання

Опрацювати питання:

  1. Яка комбінація клавіш відміняє попередню дію?
  2. Яких правил потрібно дотримуватися під час уведення даних типу дата?
  3. Як задати введення тексту по центру комірки?
  4. Скільки аркушів за замовчуванням містить книга Excel 2007?
  5. Які ви знаєте способи виділення групи об’єктів в Excel 2007?
  6. У яких форматах, можна подати числові дані?
  7. Які формати даних потрібно встановити для таких даних: зріст учня, дата народження учня, прізвище учня, домашній номер телефону учня, вартість квитка на потяг, відсоток хлопців від загальної кількості учнів класу?
  8. Чим відрізняються терміни редагування та форматування даних таблиці?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Роздатковий матеріал

Завдання 1. Створити та відформатувати таблицю за зразком (Лист 1 - Клас):

 

 

 

 

 

 

 

 

Список учнів 10-А класу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прізвище

Ім'я

Клас

Дата народження

Навчальний заклад

 

1

Коновалов

Андрій

10-А

 

Стрийська гімназія

 

2

Мастепан

Роман

 

 

 

 

3

Коржавін

Ірина

 

 

 

 

4

Кедік

Юлія

 

 

 

 

5

Напрієнко

Сергій

 

 

 

 

6

Іваничук

Тамара

 

 

 

 

7

Заглада

Вадим

 

 

 

 

8

Герасименко

Дмитро

 

 

 

 

9

Індучна

Ірина

 

 

 

 

10

Андрущенко

Ірина

 

 

 

 

11

Андрущенко

Настя

 

 

 

 

12

Бенедик

Михайло

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдання 2.

Створити кросворд, відформатувавши його  за зразком (Лист 2 - Кросворд):

Пов’язане зображення

Домашнє завдання

 

Опрацювати питання:

 

  1. Яка комбінація клавіш відміняє попередню дію?
  2. Яких правил потрібно дотримуватися під час уведення даних типу дата?
  3. Як задати введення тексту по центру комірки?
  4. Скільки аркушів за замовчуванням містить книга Excel 2007?
  5. Які ви знаєте способи виділення групи об’єктів в Excel 2007?
  6. У яких форматах, можна подати числові дані?
  7. Які формати даних потрібно встановити для таких даних: зріст учня, дата народження учня, прізвище учня, домашній номер телефону учня, вартість квитка на потяг, відсоток хлопців від загальної кількості учнів класу?
  8. Чим відрізняються терміни редагування та форматування даних таблиці?

 

 

docx
До підручника
Інформатика (рівень стандарту) 10 клас (Морзе Н.В., Вембер В.П., Кузьмінська О.Г.)
Додано
22 вересня 2018
Переглядів
1974
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку