Перший урок 2015-16 н.р. "Україна - єдина країна"

Про матеріал

Запозичила десь у когось шоу-огляд знань для учнів і батьків 2 класу. Цікаво (мені, і проводити теж було цікаво. Батьки активізувалися. Діти споглядали на них зі сторони і пишалися...). Атмосфера в класі була веселою, дружелюбною.

Перегляд файлу

Перший урок 2015-16 н.р.

Тема: Україна – єдина країна

Мета:

  • Формувати в учнів розуміння єдності і незалежності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку, вільної, демократичної та заможної держави.

Завдання:

  • виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну;
  • сприяти усвідомленню учнями спільності інтересів усіх громадян держави  в розбудові України;
  • необхідності інтелектуального, творчого та фізичного розвитку кожної особистості задля розквіту держави в цілому;
  • формувати міжнаціональну толерантність;
  • почуття патріотизму як звичайного стану повсякденного життя людини;
  • прививати любов до рідної мови.

План уроку

  1. Вступне слово вчителя з привітання батьків та учнів зі святом Першого дзвоника та святом знань.
  2. Виступ дітей
  3. Перегляд мультфільму «Українцям є чим пишатися»
  4. Шоу-огляд знань учнів (перевірка готовності до навчання)
  5. Фізкультхвилинка
  6. Підсумок уроку продовження шоу-огляду
  7. Батьківські збори

Хід уроку

  1. Вчит. Любі мої діти, шановні батьки! Щиро вітаю вас зі святом Першого дзвінка та святом знань.

Хочу, любі, привітати із початком вас новим,

Щоб сьогодні гідно стали другокласниками ви.

Та найперше: про країну наші дуки і вірші,

Прославляєм Україну, бережем її в душі.

  1. Виступ дітей
  1. Україно! Краю милий,

краю золотавий!

Поля твої широкополі,

пісні дзвінкоголосі,

Зелені отави.

Усе це – земля моя солов*їна,

Моя мила Україна.

  1. Українська земле! Де є краще, де миліше,

Як не на Вкраїні?

Тут городи і сади, тут яблука і гарбузи,

Тут олія й буряки, тут ягоди червоні,

Тут пшениці золоті, річки тут молочні.

Худоба і птиця і всяка пашниця.

  1. Встала Мати-Україна, сонце засвітила,

Пробудилася народна незнищена сила.

  1. Сотні літ нас розпинали, та не вмерла Україна

І не вмре ніколи. Слава тобі, Україно,

Від роду й до роду. Як накажеш –

Ми повстанем за твою свободу.

  1. Пам*ятайте, любі друзі, що в Україні славній,

У нашій рідній стороні,

Усі народи мають право на власну мову і пісні.

Як ти грузин – учи грузинську,

Казах – казахську вчи сумлінно,

Але шануй і українську – державну мову України.

  1. Красивий, щедрий, рідний край і мова наша солов*їна.

Люби, шануй, оберігай усе, що зветься Україна.

  1. Краю мій весняний, на стежках – промінь-трава.

В цій землі корінь мій, тут криниця моя жива.

Вчит. На нашому першому в цьому навчальному році и переглянемо мультфільм , який покаже, чим ми, українці, можемо пишатися.

А потім я перевірю, з якими знаннями ви прийшли до другого класу. Чи зможуть вам допомагати ваші тата, мами, бабусі, дідусі виконувати шкільну програму, домашні завдання. Будете здавати всі екзамени. Готові? Тож, уперед!

  1. Перегляд мультфільму «Українцям є чим пишатися»
  2. Шоу-огляд знань учнів і батьків
  1. Назвіть наступне число 14 (11)
  2. Попереднє – 16 (17)
  3. І доданок – 6, ІІ – те ж саме число. Сума - ?
  4. Задача. Довжина дзьоба лелеки 19см, а у чаплі – на 6 см коротший. Яка довжина у чаплі?
  5. Склад числа 9, 10
  6. На дроті сиділо 5 ластівок. Третя ластівка відлетіла. Скільки ластівок залишилось?
  7. У квартирі було 3 кімнати. З однієї зробили 2. Скільки кімнат стало у квартирі?

Вчит. Молодці! З математикою у вас все гаразд. А зараз переходимо до перевірки знань з української мови.

Рідна мова в рідній школі. Що бринить нам чарівніш?

Що нам ближче і миліш і дорожче в час недолі?

Рідна мова в рідній школі!

  1. Закінчіть речення:

Учні нашої школи

  1. Дібрати слово, утворити словосполучення: білий, добрий, срібний.
  2. Назвіть слова, у яких є буквосполучення дж, дз.
  3. Загадки:
  1. На що схожа половина яблука? (на другу половину)
  2. Сюди, туди зазирає, на морозі замерзає, бо одежини не має. (Ніс)
  3. Що мовчить, а розуму навчить? (Книга)
  4. Що мовчки вчить? (Книга)
  1. Прислів*я доповніть:
  1. Книга вчить (як на світі жить)
  2. Один розум добре, (а два – краще)
  1. Фізкультхвилинка
  2. Вчит. Шановні батьки! А тепер я звертаюся до вас. Ви. Як і ваші діти, вступаєте до другого класу. Чи зможете ви навчатися далі? Ви повинні теж скласти іспит.

Запитання:

  1. Скільки днів у навчальному році ваша дитина повинна відвідувати школу? (Всі)
  2. Чи є у минулому столітті такий рік, який не зміниться, якщо його записати цифрами і перевернути догори ногами? (Є – 1961)
  3. Розклад року. (Календар)
  4. Хто одержав листа від запорожців? (Султан)
  5. Метелик з найкращим нюхом. (Міль)
  6. І коштовний камінь, і зірке (точне) око. (Алмаз)
  7. Жіноче ім*я-фрукт. (Груша)

Вчит. Молодці, шановні батьки! Ваші діти надалі будуть вивчати російську мову. Це важкий предмет. А ви зараз покажете нам свої знання з цього предмета.

Мужской род    женский род

Если повар, то   повариха   

Купец     купчиха 

Храбрец

Женский род    мужской род

Коза     козел

Оса

Единственное число   множественное число

Ведро     вёдра

Бедро     бёдра

Метро 

Дуга     дуги

Рука     руки 

Мука

Грек     греки

Узбек     узбеки

Человек

Вчит. Продолжаем. Если глагол читать, то в 1-ом лице – я читаю.

Итак, читать , мечтать, блистать, свистать, кромсать, кусать, писать.

Вчит. Молодці! Іспит склали. А тепер давайте, діти, виявимо серед батьків найуважнішого, хто вміє добре рахувати.

Задача. Я сіла в автобус. Крім мене в ньому було 17 пасажирів. На першій зупинці увійшло 6 чоловік, а вийшло 2. На другій зупинці увійшло 10 чоловік, але ніхто не вийшов. На наступній зупинці увійшло 3 чоловіки, вийшло 8. Потім на зупинці громадянин увійшов із собакою. Скільки було… зупинок? (4)

  • Дякую. На уроках читання ми вчимося читати виразно, емоційно, передавати голосом, мімікою, жестами той чи інший образ. А зараз спробуємо це зробити трішечки в іншій формі.

(Грають і діти, і батьки)

Пропоную швидко вивчити нескладний дитячий віршик, - він нам знадобиться у роботі:

У лісі, в лісі темному,

Де ходить хитрий лис,

Росла собі ялиночка,

І зайчик з нею ріс.

  • Тепер треба прочитати цей вірш, як:
  • англієць;
  • підлиза;
  • п*ятирічна дівчинка;
  • доповідач на трибуні;
  • японець;
  • старий дідусь.

Вчит. Іспит завершено! Склали його успішно і діти, і батьки! Тож нагороджуємо дітей дипломами про вступ до 2-го класу. Хай вам щастить!

6. Батьківські збори

 

 

 

docx
Додано
20 серпня 2018
Переглядів
725
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку