Підсумковий урок з географії 10 клас Урок- гра «Подорож країнами Європи».

Про матеріал

Урок розроблений для учнів 10 класу. Це урок узагальнення та систематизації знань. Він представлений у вигляді гри, де учні будуть подорожувати по країнах Європи.

Перегляд файлу

Хаврюта Л.Я.

Вчитель географії

Гімназії №9

Кіровоградської міської ради

Кіровоградської області

 

Тема:  Урок- гра: «Подорож країнами Європи».

Мета уроку:

  •  закріпити  знання про країни Європи, повторити, узагальнити та систематизувати матеріал за ви­вченою темою;
  • визначити рівень оволодіння знаннями, уміннями та навичками;  формування вмінь та навичок роботи з картою;
  •  виховати інтерес до даної теми, зацікавленість до вивчення країн Європи, розширити кругозір учнів.

Тип уроку:

Узагальнення і систематизація знань.

Обладнання:

Політична карта світу, карти Європи ( фізична, політична), ілюстрації, атласи 10 клас, роздатковий матеріал із завданнями

Оформлення дошки:

Тема уроку,  епіграф, рейтингова таблиця, карти Європи,  ілюстрації

Учасники  учні класу обєднані у 3 групи.

Хід уроку

1.Організаційний момент

  • перевірка присутніх 
  • психологічне налаштування на урок                                                   

 

2. Актуалізація навчальної діяльності  

Зверніть увагу на епіграф нашого уроку. Тому розпочнемо наш урок зі слів:

 

«Ніщо не відкриває очі на світ і не розширює світогляд, як подорожі».                                            (Шарліз Шерон )

 

Сьогодні тема нашого уроку підштовхує нас зробити подорож країнами Європи. Ми продовжимо сьогодні дивуватися та знайомитися з таким різноманітним, багатоликим світом.

 

3. Повідомлення теми уроку.

 

Від Атлантики до Уралу

Територія значна...

Тут є гори і ліси

Полонини, фіорди.

Ще й музеїв є багато

Стоунхендж, Біг-Бен, Луара.

Тут країн і є багато,

А країни ці в Європі.

 

Тож вам вже зрозуміло, що тема уроку: Подорож країнами Європи.

 

4.Мотивація навчальної діяльності.  

Сьогодні ми завершуємо вивчати країни Європи, тому і вирушимо в подорож потягом, завітавши на шляху в деякі країни.

Для мандрівки по країнах Європи нам знадобляться знання, карта, атласи, картки для самооцінки за види робіт на уроці.

В учнів на партах знаходяться картки самооцінки для оцінювання знань.

Кожна правильна відповідь за всі завдання оцінюється в 1 бал.

 

Вид роботи

Отриманий бал

Гра «так» чи «ні»

 

Гра «закінчи речення»

 

Гра «Назвати країну»

 

Гра «Візитна картка»

 

Географічний калейдоскоп

 

Гра «Географічна номенклатура»

 

 

Кількість балів

Оцінка

1-3

1

4-6

2

7-9

3

10-12

4

13-15

5

16-18

6

19-21

7

22-24

8

25-27

9

28-30

10

31-36

11

37-42

12

 

Ну,що ж... відправляємося....

 

Правила гри. 

Щоб отримати командам квитки на потяг та подорожувати країнами Європи потрібно правильно відповідати на запитання та отримувати максимум балів.

 

І Етап « Квитки»

Бліцопитування « так» чи «ні».

 

  1. Столиця Данії – Осло (Ні)
  2. Країна, у якій є діючі вулкани, - Фінляндія (Ні)
  3. Батьківщина Діда Мороза розташована у Північній Європі (Так)
  4. У Швеції вирощують цукрові буряки (Так)
  5. Музична столиця світу Відень (Так)
  6. Нобелівську премію вручають у Фінляндії (Ні)
  7. Ісландія має 26 діючих вулканів (Так)

 

Перша країна в яку ми завітаємо, дуже добре відома нам з уроків англійської мови, історії. В цій країні є Біг-Бен, загадковий Стоунхендж та легенда Світу «Бітлз». Авжеж, це Великобританія.

Але, щоб відвідати цю країну, ви повинні закінчити речення.

 

 Зупинка  « Мандрівка Великобританією»

 

«Закінчи речення»

1. Рейк'явік – столиця... (Ісландія).

2. Найпівнічніша держава у Європі -  ... (Норвегія).

3. Країна тисячі озер - ... (Фінляндія).

4. Держава в місті - ... (Ватикан).

5. Держава імені свого правителя - ... (Ліхтенштейн).

6. Країна тюльпанів... (Нідерланди)

7. Її називають Туманним Альбіоном ....(Великобританія)

 

Наступна наша зупинка буде у середземноморській країні з давньою історією, столицею смачної піци. Кордони цієї країни нагадують жіночий чобіток.Місто відоме Колізеєм- визначною пам’яткою давньоримської архітектури. У місті міститься резиденція глави всіх католиків світу. Звичайно, це Італія (Рим).

Але, щоб полюбуватися прекрасними місцинами цієї країни ви повині  за описом назвати країну.

 

    Зупинка « Подорож Італією»

«Назвіть країну»

 

  1. Країна тюльпанів (Голландія)
  2. Країна банків (Швейцарія)
  3. Батьківщина олімпійських ігор та марафонського бігу (Греція)
  4. Країна, в якій знаходиться штаб-квартира НАТО (Бельгія)
  5. Країна вальсу  (Австрія)
  6. У цій країні є такі університети Кембридж і Оксфорд (Великобританія)
  7. Країна годинників (Швейцарія)

 

Країна,яка буде нашим наступним місцем зупинки, так і приваблює нас гарними ароматами парфумів та модним і сучасним одягом. Емблемою міста є Ейфелева вежа. Тут творив автор роману «Три мушкетери». Це батьківщина шампанських вин, які добре знані на Україні. Ну, звичайно, це Франція. Так як у Франції візитною карткою є парфуми, Ейфелева вежа так і в будь-якій іншій країні є такі візитні картки. Тому в наступному завданні ви повинні вказати візитні картки країн.

 

 Зупинка «Дивовижна Франція»

«Візитна картка»

1. Франція (Ейфелева вежа)

2 . Монако (Країна- казино)

3.  Данія (молочна ферма Європи)

4.  Фінляндія (країна озер і боліт)

5. Португалія ( країна емігрантів)

6. Норвегія ( фіорди)

7. Швейцарія ( країна-сейф)

 

Німечина- високорозвинена країна, яка відома своїми баварськими ковбасками та фестивалем  Октоберфест. Річка Дунай бере свої витоки в німецьких горах Шварцвальд.

Але на вас чекає літературна розминка. Прочитавши вам вірш-загадку, ви повинні розгадати країну чи її столицю.

 

 Зупинка « Мальовнича Німеччина»

 

«Географічний калейдоскоп»

1.Розкинувшись, хребти Карпат

   У сніжній білизні стоять.

    Між гір течуть стрімкі потічки,

У Істр впадають всі тут річки.

Невже ти ще не відгадав

І цю країну не назвав?

Я все тобі вже підказав.           (Румунія)

 

2.Спрага мучить знов мене,

Та я не зважаю.

Літеру «С» я приберу-

Вже й столицю маю.             (Прага)

 

3.Вісла-річка гонить хвилі,

А навкруг костелів шпилі.

Ранок дихає туманом,

Шле нам подих свій духмяний.

Але ж як красиво, тихо,

Відступає горе й лихо,

А у подиху весни – тільки сни.      (Варшава)

 

4.Лише на карту подивись –

Ось Темзи плин води,

На її схилах тут колись

Десь Робін Гуд ходив.

Ознаки ще раз почитай,

Назви це місто – відгадай.              (Лондон)

 

5.Іскряться хвилі з трьох боків.

Тут По та Тібр течуть,

Альп схили білий сніг покрив,

Ліси в горах ростуть.

І ти цей субтропічний край.

Як зможеш – відгадай.                  (Італія)

 

6. Сади і виногради тут достеменно

Отак, мабуть, століттями ростуть,

Фіалки та троянди скрізь цвітуть,

І люди-трударі між них живуть,

Яскраві грона хиляться доземно.          (Софія)

 

7. Хто купини ці зробив

В мене на городі?

Хутряне мале звіря

Стільки робить шкоди.

Та ось каже – острів це

В Середземнім морі,

Знаєш, певно, ти слівце?

Натяки прозорі.                              (Кріт – Крит)

 

 Вас вітає сонячна Греція. Країна, у якій «є все». Країна з багатою історичною спадщиною з виключно природною красою. Столиця цієї держави названа на честь грецької богині Афіни.
    Загадкові гори, прекрасні острови, золотий пісок, чисте, блакитне море та найдавніші пам’ятки цивілізації роблять цю країну ідеальним місцем для подорожей, відпочинку та розваг.

Але, щоб помилуватися красою сонячної Греції, вам потрібно буде прийняти участь у грі «Географічна номенклатура».

 

Зупинка «Сонячна Греція»

 

Гра «Географічна номенклатура».

 

Альпи

гори

Прага

столиця

Егейське

море

Гетеборг

порт

Рейн-Емс-Везер

канал

Крит

острів

Апенінський

півострів

 

 5.Підсумок уроку.

Ось і наша мандрівка завершилася. Мандруючи країнами Європи ми узагальнили ваші знання та багато ціквого дізналися. Напевно, кожен для себе вже зробив вибір країни куди він поїде відпочивати. Результат подорожі ви отримаєте тоді, коли ви підрахуєте свої бали та співставите з таблицею. Оцінки будуть виставлені в журнал з врахуванням усіх видів роботи.

 

6.Домашнє завдання.

Підготувати повідомлення на тему: « Я хочу побувати в ..... тому що.....».

 

Список літератури:

Журнал Географія та Економіка в сучасній школі №6, 2012

 

Газета Краєзнавство. Географція.Туризм. №14, 2001

 

Ресурси інтернету:

http://osvita.ua/doc/files/news/492/49278/Urok.doc

https://naurok.com.ua/?from=library/podoroz-krainami-evropi-7174.html

https://www.schoollife.org.ua/176-2015/

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Зінов'єва Анна Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Венжик Неля Арсенівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Венжик Неля Арсенівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
До підручника
Соціально-економічна географія світу. (рівень стандарту, академічний рівень ) 10 клас (за редакцією Яценка Б. П.)
Додано
3 жовтня 2018
Переглядів
5293
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку