Урок інформ-дайджест "Пишу з великої букви імена, по батькові, прізвища. Складання речень"

Про матеріал

Мета уроку - вчити спостерігати і досліджувати значення слів, розпізнавати слова, які треба писати з великої букви,

Дидактична задача: актуалізувати знання учнів про іменник, складати і записувати речення за малюнками та поданими запитаннями; удосконалювати навички каліграфії та читання. Розвивальна задача: розвивати базові навички і вміння, необхідні для подалышого розвитку комунікативної компетенції, мовлення учнів, збагачувати словниковий запас.

Виховна задача: виховувати спостережливість, інтерес до оточуючого, доброзичливість, гуманність, повагу до людей.

Перегляд файлу

Клас: 2

«____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови

Тема:    Пишу з великої букви імена, по батькові, прізвища. Скла­дання речень

Мета: вчити спостерігати і досліджувати значення слів, розпізнавати слова, які треба писати з великої букви,

Дидактична задача:

актуалізувати знання учнів про іменник, складати і записувати речення за малюнками та поданими запитаннями; удосконалювати навички каліграфії та читання.

Розвивальна задача: розвивати базові навички і вміння, необхідні для подалышого розвитку комунікативної компетенції, мовлення учнів, збагачувати словниковий запас.

        Виховна задача: виховувати спостережливість, інтерес до оточуючого, доброзичливість, гуманність, повагу до людей.

Обладнання:  мультимедійний комплект, ЛЕГО, картки із завданням.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань

Форма проведення: урок-дайджест

Хід уроку

І. Організація класу

1. Створення позитивного психологічного клімату класу.  

Реклама

-Пропоную скласти рекламу нашого уроку

-Продовжіть мою думку

-Наш урок буде…(цікавий,корисний,потрібний)

-На уроці ми будемо…(активні,уважні,розумні,працьовиті)

2.Очікування

-Чого ви очікуєте від уроку?(отримати знання,розум)

ІІ. Актуалізація  і коригування опорних знань та уявлень учнів

1. Гра «Істота-неістота» (ЛЕГО зелена цеглинкахто?  синящо?, жовтаслово-пастка)

-Я називаю слова, а ви показуєте відповідну цеглинку.

Судно, діти, компас, вітрильник, капітан, море,боцман,штурвал, моряк, обід,  український, борщ.

2.  Каліграфічна хвилинка.

І і     іі    ім

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності і повідомлення теми та мети уроку 

Відгадайте загадку.

Всі хочуть, як народиться дитина,

Щоб я було красиве і дзвінке,

 Бо носить все життя мене людина,

 А відгадайте-но, що я таке? (Ім’я)

Звукобуквенний аналіз слова   Ім’я

 

— Діти, як ви вже знаєте, усі предмети, що нас оточують, мають своє ім’я. Тобто «книжка» — це не зошит, бо зошит має своє ім’я... Так і люди. Як тільки маленька дитина народжується, їй дають ім’я.

Які імена хлопчиків і дівчаток ви знаєте? Так, Галинка, Оля, Олег — це імена. А от літніх людей, ваших батьків, учительку кличуть не просто по імені, а й по батькові.

Кожна людина має своє ім’я, по батькові, прізвище. Спробуємо дослідити, як правильно пишуться вони, чому саме так, звідки прийшли до нас наші імена, яким способом утворились прізвища, по батькові. Навчимося правильно писати ці іменники, бо грамоти вчиться — завжди знадобиться. Для людини її ім’я звучить найсолодше, тому імена тих, хто гарно працюватиме, міркуватиме, буде красиво писати, правильно сидіти, даватиме цікаві відповіді на питання, звучатимуть найчастіше. Це буде найкращим визначенням його хорошої роботи на уроці.

  •                   А на уроці нам будуть допомагать наші вірні друзі Ґаджик, Родзинка, Читалочка і Щебетунчик.

VІ . Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

  1. Робота з текстом. С. 60 вправа 1

   Прочитай текст.

Друзі попросили капітана познайомити їх із командою вітрильника. Спочатку капітан Іван Васильович Кузьменко представив команді пасажирів судна.

  •                   Це четвірка вірних друзів – Ґаджик, Родзинка, Читалочка і Щебетунчик.

Моряки привітно посміхнулися дітям. А капітан вів далі:

  • А це наш боцман Сергій Степанович Гордійчук. Він стежить за порядком на судні. За штурвалом наш штурман Ігор Петрович Хвильовий. Смачно готує наш кок Дмитро Романович Борщенко.

Діти усміхнулися. Їх розвеселило прізвище кока.

  •                   Обід готовий, - повідомив кок. – Запрошую скуштувати мою фірмову страву – український борщ.

Друзі ковтнули слинку і рушили до їдальні.

Перевірка розуміння прочитаного.

  • Оберіть   заголовок  до тексту й обґрунтуйте свій вибір.
  • Четвірка вірних друзів.
  • Знайомство з командою.
  • Обід на кораблі.
  1. Вибіркове списування.

Виписати з тексту виділені слова.

Руханка. Гра «Варенички»

Учні повторюють слова і рухи за вчителем.

  • Просіяли борошно (рух руками ліворуч -праворуч).
  • Замісили тісто (кулаком по долоні)
  • Зробили ковбаску (відповідні рухи руками)
  • Зліпили варенички (натиснути на вушка)

Проведи дослідження.

  1. Що називають виписані вами з тексту слова?
  2. З якої букви вони записані?
  3. Зробіть висновок, чому ці слова написані з великої букви?

Перевірте себе за правилом. С. 60

  1. Довідкове бюро

Кожна людина від дня народження має своє ім’я. Ім’я своїй дитині вибирають батьки за бажанням. До імені дитини додається ім’я батька. Якщо його звуть Іваном, то донька буде Іванівна, а син- Іванович.

-Скажіть,  якщо я по батькові, Миколаївна, як звали мого батька?

-А якщо Дарина Сергіївна,  як ім’я  батька нашої Даринки?

Декілька учнів називають своє ім'я й по батьковій називають ім'я батька.

 

Педагогічна технологія «Щоденні 5». Робота із словом.

4. Розповідь з елементами бесіди.

Словничок. Знайомство з новим словом «тезки»   (стіна слів)

-Діти,у нас у класі є учні,які мають однакові імена.

-Може хтось знає,як називають цих людей? (Тезками)

 

-Запам’ятайте, людей, які мають однакові імена називають тезками. Скажемо разом

 

 Музична фізкультхвилинка

 

V. Осмислення нових знань в процесі практичної діяльності.

Формування вміння користуватися знаннями

  1. Словникова робота.   Капітан назвав свою команду сім'єю. Прочитай значення слова сім'я у словнику. Поясни, чому капітан так уважає. (Стіна слів) Вправа  3  с. 61
  2. Робота в парах.  Поспілкуйся з однокласниками (однокласницями). Розкажіть одне одному, яка в нього сім'я.

VІ. Закріплення вивченого)

  1. Самостійна робота  (картки)

Читалочка пропонує тобі записати інформацію про себе і тих членів сім'ї, які в тебе є. Устав пропущені слова.

Мене звуть _____________. Моє прізвище _________________.

Мою маму звати _________________. А тата _______________.

У мене є бабуся ____________ і  дідусь    _____________.

А ще брат ___________________ і  сестра _______________ .

Наша сім'я  _____________, _______________.

Декілька учнів зачитують свої роботи.

  1. Гра «Назви»

— Назви своє ім’я та імена кількох твоїх друзів.

— Назви ім’я та по батькові своєї вчительки, мами, тата.

— Назви своє прізвище та прізвище сусіда по парті.

VІІ. Підсумок

  1. Гра «Добери загальну назву»

— Доберіть загальну назву до кожної групи слів.

Андрій, Микола, Ірина, Олена, Максим — ... (імена).

Петрівна, Григорович, Іванівна,  — ... (по батькові).

Костенко, Бойко, Шевченко — ... (прізвища).

— Що можете сказати про слова останнього рядка?

— Назвіть, кого ще з українських поетів ви знаєте?

2. Технологія «Незакінчених речень»

-Сьогодні на уроці я запам’ятав…

-Я навчився на уроці…

-Мені сподобалось…

VІІ. Рефлексія      

Пірамідка настрою.

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 листопада 2019
Переглядів
2143
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку