“План-конспект проведення діагностики психічних процесів”

Про матеріал
Розроблений план-конспект діагностики допоможе вчителям визначити рівень сформованості у молодших школярів таких психічних процесів як пам’ять,увага,уява. Розвивати зоровий,слуховий,довільний та мимовільний види пам’яті. Виховувати почуття колективізму,організованість,інтерес до навчання. Сподіваюся, вам буде корисною ця інформація.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

 

  План заняття

 

 

1.Організація класу до проведення заняття.

1.1.Привітання з учнями  та представлення.

1.2.Перевірка готовності.

2.Розкриття теми заняття.

2.1.Оголошення теми і мети заняття.

2.2.Розповідь вчителя.

     2.3.Дослідження зорового сприймання

     2.4.Дослідження слухового сприймання

     2.5. Гра «Пантоміма»

       - Фізична хвилинка
     2.6.Закінчити прислів’я

     2.7. Знайти 10 відмінностей

     2.8 . Кольоровий тест діагностики психічного стану молодших     школярів.

     3. Підсумок заняття

3.1.Підсумкова бесіда.

3.2.Визначення найактивніших.

      3.3.Оголошення результатів дослідження.

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема:  Проведення діагностики уваги,пам’яті та уяви у дітей молодшого шкільного віку.

Мета: визначити рівень сформованості у молодших школярів

       таких психічних процесів як пам’ять,увага,уява. Розвивати  зоровий,слуховий,довільний та мимовільний види пам’яті.

  Виховувати почуття колективізму,організованість,інтерес до

  навчання.

Обладнання: карточки, малюнки (звірів), смайлики, секундомір.

Форма проведення: психолого-педагогічне діагностування. 

 

Хід заняття:

 

1. Організація класу до проведення заняття.

1.1. Привітання та знайомство з учнями (з елементами психологічного комфорту).

  • Вже дзвінок нам дав сигнал ,

Працювати час настав,

Тож і часу ми не гаймо,

Працювати починаймо!

     Добрий день дітки! Сьогодні ваше заняття незвичайне, адже на ньому ми дізнаємося багато цікавого один  про одного.

    Тож давайте пограємо гру “Прикметники”, щоб краще дізнатись один про одного.

Діти  утворіть коло і по черзі назвіть своє ім’я, додаючи слово-прикметник, що вас характеризує. Обов’язкова умова — прикметник має починатися з тієї самої літери, що й ім’я (наприклад:’’ Сергій — серйозний, Олег —організаційний).

 

1.2. Перевірка готовності  учнів до заняття.

- Дітки,а зараз все заберіть з парт,залишіть тільки ручки,а ще вам знадобиться ваша увага,кмітливість,активність і слухняність.

 

2. Розкриття теми заняття.

      2.1 Оголошення теми і мети заняття.

 

     2.2 Розповідь вчителя.

 - Діти оскільки ми будемо з вами співпрацювати весь семестр, нам треба дізнатись наскільки ви уважні,кмітливі,як запам’ятовуєте. Думаю ви теж про це хочете дізнатися. Чи не так?   (- Так ) А якщо ви будете слухняні ми з вами

проведемо брейн-ринг.

 

 

2.3.- Давайте визначимо,яка в вас зорова пам’ять. Діти подивіться будь-ласка на дошку, які фігури ви бачите і що в них зображено?

 На таблиці представлено 16 образів.

Діти  розгляньте їх протягом 30 секунд і спробуйте запам’ятати. Через 30 секунд ми заберемо ці зображення і ви повинні будете  намалювати або записати словами ті образи, які запам’ятали. Порядок іх розташування важливої ролі не відіграє.

 

(Одним балом оцінюється кожний правильно відтворений образ (намальо­ваний чи написаний словом). Норма - 6 правильних відповідей і більше.)

 

2.4.А зараз ми проведемо з вами таку гру : я буду зараз читати вам 8 слів,два рази,а ви уважно слухаєте ,після чого записуєте всі слова ,що запам’ятали,

В тій самій послідовності. Кожен дивиться у свій листочок і записує ті слова,які  запам’ятали . Всі зрозуміли умови гри?(Так).

 

 

Тоді уважно слухаєте і не заважаєте один одному:

1.Сонце 5.Квітка

2.Мама 6.Зайчик

3.Добро 7.Береза

4.колиска 8.Пташки

 

2.5.-А зараз вам потрібно грати без слів. В нас вийде ніби німе кіно. Ви берете карточку і показуєте те що там зображено. А всі інші повинні розгадати. Зроблю вам підказку – це тварини.

 

 - Ви певне трішки втомилися,тож давайте проведемо фізичну хвилинку.

 

Щось не хочеться сидіти

Треба трішки відпочити.

                                                Руки в гору,руки в низ,

                                                На сусіда подивись

                                                Руки в гору,руки в боки

                                                І зробіть чотири скоки,

                                                Вище руки підніміть

                                                І тихенько опустіть

  Плесніть дітки кілька раз,

                                                За роботу,все гаразд!

 

- Ну що відпочили,тоді  продовжимо далі! Отож зараз ми проведемо брейн-ринг. Спочатку ми поділимося на 3 команди. І кожна команда повинна придумати собі назву. 

2.6. Отже першим нашим завдання буде” Закінчити прислів’я”. Отож я буду зачитувати вам прислів’я,але без кінцівки,а вам потрібно буде закінчити прислів’я.

За кожну правильну відповідь команда отримає по одному смайлику!

                                                        

1. Шануй батька й неньку буде тобі гладенько.

2.Без охоти нема роботи.

3.Без труда нема плода.

4.Вік живи – вік учись.

5.Один розум добре, а два ще краще.

6.Око бачить далеко,а розум ще дальше.

7.Скільки голів стільки думок.

8.Добре діло твори сміло.

9.Любиш кататися-люби і саночки возити.

10.Друг пізнається в біді.

11.Краще гірка правда,ніж солодка брехня.

12.Краще синиця в жмені,ніж журавель в небі.

13.Скажи мені хто твій друг,і я скажу тобі хто ти.

14.У здоровому тілі здоровий дух.

15.Береженого Бог береже.

16.Що посієш те й пожнеш.

17.Без охоти нема роботи.

 18.Розуму за гроші не купиш.

2.7.Виконання вправи ” Знайди 10 відмінностей ”

-А зараз ми виконаємо завдання,яке всі люблять виконувати. На кожну команду я роздам різні карточки з малюнками на яких вам потрібно знайти 10 відмінностей за 5 хвилин. I команда яка знайде найбільше отримає 3 смайлики; II – два ; III - один;

 

2.8. Кольоровий тест діагностики психічного стану молодших школярів.

Для проведення тесту необхідно мати аркуш білого паперу і кольорові олівці: червоний, жовтий, синій, зелений, чорний, коричневий, помаранчевий, блакитний, рожевий.

 На аркуші паперу повинен бути намальований квадрат.

 «Дітки! Перед кожним з вас лежать аркуш паперу і кольорові олівці. На аркуші паперу намалюйте квадрат. Зараз ви повинні будете в цьому квадраті кольором намалювати ваш настрій, тобто той настрій, який ви в даний момент відчуваєте. Якщо ваш стан не можна намалювати одним кольором, то розділіть квадрат на кілька частин і зафарбуйте його різними кольорами». При цьому рекомендується показати крейдою на дошці, як можна розділити квадрат (однієї діагоналлю, двома діагоналями, горизонтальною лінією, двома перпендикулярами на чотири частини, горизонталлю і перпендикуляром до неї на три частини і т.д.)

 

Колі (у квадраті) 

 

 

Стан(настрій)

Червоний 

 

 

Активність (активація)

 

Червоний у поєднанні з жовтим

 

Радість

Зелений 

 

Увага, сконцентрованість

Рожевий 

 

 

Мрії, фантазування

 

Чорний 

 

 

Втома

 

Помаранчевий

 

 

Дружелюбність, доброзичливість

 

Жовтий 

 

 

Щирість.

 

Блакитний 

 

Бадьорість

Синій  

 

Азарт. Повага

Коричневий 

 

Співчуття

 

 

 

 

2.9. Гра «Казали навпаки».

Я казатиму слово кожній з команд,а ви називатимете протилежне моєму,наприклад, великий-малий, хороший-поганий. Зрозуміли?   (- Так). Тож почнемо:

1. веселий – сумний;

2. швидкий – повільний;

3. порожній – повний;

4. розумний – дурний;

5. працьовитий –ледачий;

6. сильний – слабкий;

7. важкий – легкий;

8.боягузливий –хоробрий ;

9. білий – чорний ;

10. твердий –м’який ;

11. шорсткий – гладкий;

12. кислий – солодкий;

13. радість – горе;

14. світло — темрява;

15. дружити — ворогувати;

16. високий — низький;

17. схід — захід;

18. день – ніч;

19. добре — погано;

20. широкий – вузький;

 - А як називають слова,протилежні за значенням? (антоніми)

3.Підсумок заняття

3.1Підсумкова бесіда.

 3.2. Відзначення найактивніших.

3.3.Оголошення результатів дослідження.

Отож,дорогі учні,чим ми займались на сьогоднішньому занятті?

 (визначали як працюють наші психічні процеси).Вірно.

- А вам було цікаво?Що вам найбільше сподобалось?

 - Дорогі учні нам дуже приємно було з вами працювати. Ми побачили,що ви  дуже активні, розумні та старанні діти, сподіваємось що такими ви будете і надалі.

- А тепер підрахуйте скільки у вашій команді смайликів! В кого найбільше?

- Отже, в нас сьогодні найактивніші…

- Отже, сподіваємося що вам, як і мені сподобалося з працювати на занятті.

До побачення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Додатки

 

               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            

 

                

 

       

 

               

 

       

 

 

       

 

    

 

 

    

 

      

 

    

 

 

 

      

 

 

 

 

doc
Додано
20 березня 2023
Переглядів
227
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку