Побудова кола. Коло і круг. Геометрична задача на обчислення

Про матеріал
Урок математики розроблено для здобувачів освіти 3 класу за програмою О.Савченко за підручником О.Козак, М.Корчевської. Виконуючи цікаві завдання діти закріплюють знання табличних випадків множення та ділення, повторюють геометричні фігури, вчаться користуватися циркулем, розрізняти поняття "коло" і "круг".Виконуючи графічний диктант закріплюють уміння орієнтуватися у просторі.
Перегляд файлу

 

                                          3 клас

 Урок математики за програмою О.Я Савченко

   за підручником О. Козак, М. Корчевська

Тема. Побудова кола. Коло і круг. Геометрична задача на обчислення.

Мета. Ознайомити здобувачів освіти з поняттями круг, коло. Формувати вміння користуватися циркулем, креслити коло. Розвивати математичну мову, уяву, фантазію, мислення. Удосконалювати обчислювальні навички табличних випадків множення та ділення.  Закріплювати вміння визначати час. Виховувати інтерес до математики, навички охайності.

Засоби навчання. Підручник, циркулі, лінійки, таблички з  математичними термінами, мультимедійна презентація, казкові герої, цеглинки лего, таблиці для усної лічби «Множення з гномами»( таблиці взято з інтернету)

                                        Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

    Щоб урок пройшов не  марно

    Працювати треба гарно.

     Друзі, разом посміхнемось,

     Й до роботи всі візьмемось.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів, повторення та закріплення вивченого      матеріалу.

Розгорніть зошити і запишіть дату, класна робота.

1.  Сьогодні у нас  зустріч з казковими героями. Чи відомо вам з якої казки ці герої? Чи знаєте як їх звати?

(Веселунчик, Мудрунчик, Буркунчик, Задумчик, Чхунчик, Стидунчик, Соня)

Скільки було гномиків?

2.Хвилинка каліграфії. Написання числа 7.

3.Робота з годинниками.

-Покажіть на годиннику о котрій годині ви сьогодні встали?

-Гномики встали о 6:30.

-10 хвилин вони виконували зарядку. Коли закінчилась зарядка?

Потім  вони снідали, збирали все необхідне для своєї роботи і о 7:10

 кожен гномик приступив до роботи. Тільки Соня все спав та спав.

Ото ж щоб ми не були сонями  - наш урок має пройти під девізом

 

                               На уроці будь

                              У -  уважним

                               Р -  розумним

                               О -  організованим

                               К -  кмітливим

3. Усна лічба з використанням лего «Множення з гномами» (матеріал до вправи взято з інтернету)  Покажіть цеглинкою відповідь до виразу.                                      

D:\1КЛАС МАТЕМАТИКА\Гноми множення\ав.jpgD:\1КЛАС МАТЕМАТИКА\Гноми множення\еке.jpgЗараз ми побачимо яку роботу виконували гномики. То ж і ми попрацюємо.

D:\1КЛАС МАТЕМАТИКА\Гноми множення\еку.jpg 

 

 

D:\1КЛАС МАТЕМАТИКА\Гноми множення\кіа.jpg 

D:\1КЛАС МАТЕМАТИКА\Гноми множення\кц.jpgD:\1КЛАС МАТЕМАТИКА\Гноми множення\паі.jpg 

 

 

 

 4. Математика самостійно – с.16 – 17 (додаткові зошити) №1 за варіантами.

5. Математика з другом. У підручнику № 413.

ІІІ. Мотивація начальної діяльності. Повідомлення теми та завдань уроку.

1.Розгляньте геометричні фігури. Допоможіть гномикам об'єднати їх у дві групи

 

 - Як їх можна назвати одним словом? (многокутники)

  -Об'єднайте їх у групи за певними ознаками

 - Які прилади потрібні щоб накреслити многокутники?

  - А ось ця геометрична фігура може належати до якоїсь з цих груп?

 

 

 

- Чому не можна віднести її до многокутників?

  - Чи знаєте як називається фігура? (круг)

-А який інструмент потрібен щоб створити таку фІгуру?

Іv. Вивчення нового матеріалу.

1.Ознайомлення з кругом і колом.

 

 

 

 

 

 

2.Ознайомлення з роботою з циркулем. (відео)

-Щоб побудувати прямокутник нам потрібно знати…?

 - А які  потрібно мати прилади щоб побудувати коло?

3.Ознайомлення з радіусом і діаметром

 

                                                                              О

 

4. Побудова кола. ( 2 кола)

5.№410. Робота над задачею геометричного змісту.

6. Робота в групах. Вправа «Уважний художник»

До кожної геометричної фігури домалювати овоч або фрукт відповідної форми.

 

 

 

 

 

7.Графічний диктант. Повертаючись з лісу , гномики, які збирали гриби, зустріли свого давнього друга. А кого, ви дізнаєтесь виконавши графічний диктант.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

. Підсумок уроку.

-Чого навчились на уроці?

-Що було нового?

-Що зацікавило?

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
23 жовтня 2023
Переглядів
363
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку