Поради батькам що до гуманного виховання дітей.

Про матеріал
Даний матеріал допоможе батькам у вихованні гуманної поведінки дитини, Допоможе діяти батькам в певних ситуаціях, та допоможе запобігти певних помилок у вихованні дітей.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

1. "Такий же, як всі". Не слід балувати дитину, тільки тому, що вона найменша у сім'ї, так як вона може відчути своє особливе привілейоване становище. Намагайтеся уникати виразів типу: "Ти ще маленький!", "Підростеш - дізнаєшся", такими словами Ви вказуєте на існуючу нерівність у вашому тісному колі. Важливо, щоб дитина відчувала свою рівність в сім'ї.

Номер слайду 3

2. Не створюйте дитині особливого становища: кращий шматок, гарніший одяг, перше місце. Це сприяє розвитку егоїзму.

Номер слайду 4

3. Умійте відмовляти своєму чаду впевнено і безкомпромісно, якщо його запити не відповідають сімейним цінностям або порушують комфорт дорослих. В попередній статті Ви знайдете інформацію про  ТОП 10 слів і фраз, які не можна говорити дитині

Номер слайду 5

№ 1. "Я тебе не люблю". Ці слова дійсно можуть травмувати психіку дитини. У малюка з'являється страх, що так і є насправді і він нікому не потрібен. Уявіть самі: як при цьому дитині? Краще завжди нагадайте, що Ви любите крихітку, навіть якщо вона погано себе веде і вередує. № 2. "Я залишу тебе одну(одного)". Коли дитина не слухається - батьки часто так говорять. При цьому в думках у малюка "я нікому не потрібен". Якщо дитина це чує постійно, то стає замкнутою і невпевненою у собі. № 3. "Тебе чужий дядько забере, або поліція, або Бабай". Цей прийом використовували ще наші мами і бабусі, йому напевно сотні тисяч років, але тим не менш, якщо малюк тривожний, то він починає всього боятися, знаходиться в постійному нервовому напруженні. № 4. "Ти поганий(-а), ледачий(-а) і т.д." Адже якщо раз сто сказати про це, то малюк повірить у це і почне вести себе відповідно. Правильніше сказати дитині, що вона вчинила недобре і так робити не треба. № 5. "Дай краще сама все зроблю!" Тим самим Ви провокуєте у дитини думки, що у неї не вийде, вона незграбна. Таким чином, з'являється невпевненість у своїх силах, і пропадає всяке бажання що-небудь робити. № 6. "У мене немає часу". Дитині необхідна батьківська увага і усвідомлення, що її справи цікаві мамі і татові. А якщо тато з мамою постійно зайняті і не можуть приділити їй час то вона буде шукати на стороні споріднені душі, віддаляючись від сім'ї. Тому завжди приділяйте час малюкові. Навіть, якщо зараз Ви зайняті, поясніть це, але пізніше знайдіть час і побудьте з дитиною. № 7. "Твій тато (мама) такий-сякий!" Діти однаково люблять батьків, тому чути таке дуже для них болісно. А якщо таке чути часто, то неминуче авторитет одного з батьків (або навіть обох) впаде в очах дитини.

Номер слайду 6

№ 8. "З тебе не вийде толку, нічого доброго не вийде!" Це сильно принижує дитину. Варто взагалі виключити подібні фрази зі свого лексикону. № 9. "Не переживай через дурниці". Можливо це для Вас дурниця, а для Вашої дитини зламана або втрачена іграшка - справжня трагедія. Адже в її світі це дуже важливо. Тим самим Ви ризикуєте втратити довіру малюка. Варто пожаліти дитину, вислухати її, адже Ви її найкращий друг і опора. № 10. "Інші діти молодці, вміють це , роблять те ...."З одного боку, Ви дійсно можете дати стимул, щоб Ваше чадо щось робило, а з іншого боку, можете викликати занижену самооцінку, суперництво з іншою дитиною, яку ставите в приклад, і ревнощі, що мама і тато її не так вже і сильно люблять. Порада. Найчастіше ставте себе на місце своєї дитини - це допоможе уникнути Вам багатьох помилок! Постійно говоріть своїй дитині, що Ви її любите, підтримуйте її у всьому і вона Вам відповість тим же!

Номер слайду 7

4. Вчіть повазі до старших, враховуючи їх інтереси та побажання.

Номер слайду 8

5. Вислуховуйте думку дитини з потрібних питань, дозволяйте їй бути присутньою і брати участь в сімейних справах.

Номер слайду 9

6. Закріпіть певні обов'язки за дитиною і уважно стежте за їх виконанням.

Номер слайду 10

7. Виховуйте повагу до старшого покоління. Розповідайте, як треба дбати про дідусів і бабусь, при цьому необхідно давати чіткі доручення ("Дізнайся, як почуває себе бабуся", "Пограй тихесенько, а мама відпочине" і т.д.)

Номер слайду 11

8. Вчіть спілкуватися з дітьми, бути доброзичливими до оточуючих людей; вчіть давати іграшки іншим діткам, ділитися з іншими.

ppt
Додав(-ла)
L Valentia
Додано
29 січня 2022
Переглядів
1061
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку