Поради, щоб знизити стрес

Про матеріал
Поради як знизити стрес, як діяти, що робити. 16 порад, вправ Підійдуть для всіх вікових категорій
Перегляд файлу

16 порад, щоб знизити вплив стресу на організм

 

  Пройти медичний огляд та здати аналізи

Якщо людина стала помічати, що часто хворіє, швидко втомлюється, трапляються нервові зриви та інше, необхідно звернутися до сімейного лікаря, щоб здати аналізи й пройти плановий медогляд.

Часто буває, що змінити стиль життя – це мало для того, щоб подолати стрес. Треба залучати і додаткові "сили", наприклад, прийом вітамінів.

І ще порада, не потрібно займатися самолікуванням і самостійно виписувати собі вітамінні комплекси. Треба чітко знати, в чому проблема.

Буває так, що при хронічному стресі організму не вистачає вітаміну D, а в самопризначенному вітамінному комплексі саме цього вітаміну не має чи він в дуже невеликій дозі.

Після того, як питання зі здоров’ям закрито, треба переходити до практичних порад із подолання стресу.

 

  Переглянути свій стиль життя

Щоб подолати стрес, треба розвивати і підключати парасимпатичну нервову систему, яка відповідає за розслаблення, відновлення та навчання.

Для цього потрібно навчитися уповільнюватися, тобто, робити паузи і перерви.

Одне з правил – виходити на денне світло, тому що, коли людина гуляє саме вдень, то на сітківку падає світло, яке стимулює мелатонін, який потрібен для відпочинку вночі.

Можна використовувати таймер – кожні 20 хвилин робити 5-хвилинну перерву, щоб прогулятися, випити води, зробити лімфодренажні вправи чи просто закрити очі.

 

  Постійно сканувати своє тіло

При стресі, як правило, тіло кам’яніє та утворюються зажими.

Тому важливо помічати це та робити дихальні вправи: можна 10 раз ніби задувати свічку чи глибоко вдихати носом і видихати ротом.

 

  Запитувати себе, що зараз відбувається

Щоб стрес не став хронічним, дуже важливо постійно себе питати: "Стоп, що зараз зі мною відбувається, що я відчуваю, немає тривоги, чому я зараз відчуваю неспокій тощо".

Відповідати можна письмово, а потім перечитувати, щоб знайти причину неспокою.

 

  Налаштувати біологічний годинник

Якісний відпочинок вночі – це запорука якісного дня.

Тому дуже важливо знайти те, що допоможе розслабитися ввечері: це може бути тепла ванна, медитація, келих молока з медом, йога тощо.

 

  Навчатися

Тренування раціональному мозку просто необхідні для того щоб не залишилося місця хронічному стресу в житті людини.

 

  Знаходити час, щоб побути наодинці

Час наодинці може бути часом для відновлення, для того, щоб подумати, сконцентруватися на собі та своїх бажаннях.

 

  Впустити позитивні емоції в життя

Є дослідження, коли людина бере до рота пензлик, імітуючи усмішку та її стан покращується.

 

  Лімітувати робочі години, щоб не перевантажуватись

Пишіть план на місяць, тиждень та день. Будьте гнучкими, якщо потрібно один із планів перенести.

Слабкий стрес (еустресс) має позитивний  вплив на організм, адже гормони глюкокортикоїди впливають на мобілізацію організму.

 

Згадайте, як ви здавали іспити. Організм був у повній бойовій готовності, а після успішного складання іспиту в організму вироблявся дофамін. Так, ви це зробили!

Проблема з'являється тоді, коли стрес стає виснажливим та переходить та носить хронічний характер.

Тож, будьте пильними до себе та оточуючих, давайте собі можливість уповільнюватись та відчувати те, що насправді коїться всередині.

 

 

10 способів порятунку від стресу

1.З'ясуйте, що саме вас тривожить і зачіпає за живе. Психоло­ги стверджують: проблема, витягнута з підсвідомості, — уже на­половину вирішена. Для цього зовсім необов'язково йти до пси-хоаналітика. Розкажіть про те, що вас турбує, близькій людині. Це особливий психологічний прийом: проаналізувавши свою про­блему вголос, ви доберетеся до кореня своїх проблем і знайдете вихід із ситуації.

 

2. Не видавайте себе за бідну ягничку. Перше, що рекомендують зробити психологи, коли в черговий раз захочеться розвинути з дріб'яз­кової проблеми маленьку трагедію, слід знайти людину, якій би жило­ся набагато гірше, і допомогти їй.

 

3. Сплануйте свій день. Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій біг. Тому вона відчу­ває непомірну завантаженість і нестачу часу. Упоратися з переванта­женнями елементарно: розпишіть свої дії, розподіливши за ступенем важливості, і виконуйте свій план.

 

4. Не згущуйте хмари. Люди, схильні до стресових реакцій, будь-яку проблему роздувають до масштабів всесвітньої катастрофи. На­справді жахливі обставини в нашому житті трапляються нечасто. Тому викиньте з голови надумані проблеми, а також ті, які ви не взмозі вирішити.

 

5. Навчіться керувати своїми емоціями. Наш мозок викидає гор­мони стресу на будь-які подразники, що загрожують нашому спокою. При цьому йому зовсім байдуже, реальні вони або вигадані. Вирватися зі стресового кола допоможе найпростіша йогівська вправа. Заплющте очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору і розведіть у сторони, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одна на іншу в ділянці пупка (ліва знизу). Цього цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, збагатити мозок киснем і зас­покоїтись.

 

6. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам удається впора­тися із хвилюванням. Наприклад, купіть собі що-небудь у подару­нок. Причому робити це потрібно не стільки заради себе, скільки за­ради свого мозку. Ваша сіра речовина теж має потребу в подяці за відмінно виконану роботу.

 

7. Усміхайтеся, навіть якщо вам не сильно хочеться. Сміх пози­тивно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові. У відповідь на вашу усмішку організм продукуватиме бажані гормо­ни радості.

 

8.Робіть фізичні вправи не менше ЗО хвилин на день. Замість того, щоб відлежуватись у ліжку, бігайте. За твердженням лікарів, найантистресовіші види спорту — біг і спортивне ходіння. По-пер­ше, активні рухи не дають адреналіну нагромаджуватися, по-дру­ге, відволікають від негативних думок. Стежте за пульсом — його оптимальна частота для вас розраховується за такою формулою: 180 мінус ваш вік.

 

9.Використовуйте агресивну енергію в мирних цілях. Візьміть на озброєння японський спосіб боротьби зі стресами. Коли японець відчуває роздратування, він щосили б'є опудало свого шефа. А якщо у вас під рукою ляльки не виявилося, напишіть лайливий лист. І з усією кровожерливістю, на яку ви здатні, спаліть його, розірвіть у жмути... (Можете уявляти, начебто те саме робите з адресатом.) Психологи помітили, що ненормативна лексика разом з різкими жестами теж доб­ре виводить негативні емоції.

 

Вживайте вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. До речі, цей вітамін у натуральному вигляді міститься в картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині і волоських горіхах.

docx
Пов’язані теми
Психологія, Інші матеріали
Додано
21 квітня 2023
Переглядів
228
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку