Порядок дій в умовах особливого періоду, під час артилерійського обстрілу, у натовпі, у разі виявленні підозрілого предмету

Про матеріал
Презентація для проведення онлайн уроку на тему: "Порядок дій в умовах особливого періоду, під час артилерійського обстрілу, у натовпі, у разі виявленні підозрілого предмету"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Порядок дій в умовах особливого періоду, під час артилерійського обстрілу, у натовпі, у разі виявлення підозрілого предмету.

Номер слайду 2

Мета уроку. Сформувати в учнів навички поведінки за сигналами оповіщення, у разі виникнення чи загрози виникнення надзвичайної ситуації; ознайомити з основами психологічної допомоги та самодопомоги в екстрених ситуаціях; надати рекомендації щодо складання та вмісту тривожної валізи;виховувати гуманне ставлення до осіб, що зазнали лиха, обережність;розвивати життє- та здоров’язбережувальні компетентності учнів, швидкість реакції, зібраність, уміння запобігати паніці.

Номер слайду 3

Актуалізація опорних знань1. Для чого призначені захисні споруди? Охарактеризуйте їх класифікацію. 2. Від яких факторів ураження захищають сховища і як вони обладнуються? 3. Що таке протирадіаційні укриття? Наведіть приклади. Які в них захисні властивості? 4. Якими бувають найпростіші укриття? Від чого вони захищають? 5. Які правила перебування в захисних спорудах? 6. Що передбачає медичний захист і забезпечення санітарного й епідемічного благополуччя населення?

Номер слайду 4

Актуалізація опорних знань. Чому радять бути обережними під час відвідування багатолюдних заходів?У разі коли є небезпека обстрілу або бомбардування, якими мають бути дії населення? Що слід зробити вдома, перш ніж вирушити до сховища?Що, на вашу думку, можна вважати підозрілим предметом?

Номер слайду 5

Мотивація навчальної діяльностіНа жаль, вигляд зруйнованих артобстрілами будівель — це реалії сучасних українських населених пунктів. Люди, які ховаються у погребах, обладнаних необхідним, щоб перечекати вибухи снарядів, — це також уже частина нашого сьогодення. Найстрашніше — фізично та психологічно скалічені війною діти, вашіоднолітки чи геть малі — і це жахіття українського життя, «подарованого» нам «братами».

Номер слайду 6

Вивчення нового матеріалу1. Порядок дій в умовах особливого періоду, під час артилерійського обстрілу, у натовпі, у разі виявленні підозрілого предмету. Насамперед — жодної паніки, зберігайте спокій і здатність тверезо оцінювати ситуацію. Рятуйте себе, а не речі.

Номер слайду 7

Перегляд відео. Навчальний фільм «Правила поведінки цивільного населення під час війни, військового стану»

Номер слайду 8

Вивчення нового матеріалу. Під час артилерійського обстрілу: на вулиці — впасти на землю (в момент вибуху уламки снарядів розлітаються на висоті не менше 30-70 см над поверхнею), закрити голову руками, відкрити рот, обдивитися, за можливості побачити варіант укриття; у приміщенні — лягти у кутах опорних стін, накрити голову речами. Після закінчення обстрілу у жодному разі не піднімати незнайомих предметів.

Номер слайду 9

Перегляд відео. Навчальний фільм «ЗНАТИ, ЩОБ ВИЖИТИ. Випуск 1. Артилерійський обстріл»

Номер слайду 10

Вивчення нового матеріалу. Якщо ви потрапили до натовпу, дозвольте йому нести вас у напрямі від центру до краю, намагаючись поступово вибратися з нього. Глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в боки, щоб грудна клітка не була здавлена. Намагайтеся перебувати подалі від людей, які мають громіздкі предмети. Втримуйте рівновагу, щоб не впасти. Не тримайте руки в кишенях. У разі падіння намагайтеся якнайшвидше піднятися на ноги. При цьому не спирайтеся на руки (їх віддавлять або зламають). Намагайтеся хоч на мить встати на підошви чи на носки. Знайшовши опору, «виринайте», різко відштовхнувшись від землі ногами. Якщо встати не вдається, згорніться клубком, захистіть голову передпліччями, а долонями прикрийте потилицю.

Номер слайду 11

Перегляд відео. Навчальний фільм «Спецрепортаж. Натовп-убивця! Як не загинути у шаленій юрбі?»

Номер слайду 12

Вивчення нового матеріалу. У В разі виявлення підозрілого предмету необхідно повідомити чергові служби поліції, МНС (не можна користуватися засобами мобільного чи радіо­зв’язку), не торкатися предмета, припинити будь-які роботи в районі знахідки, дочекатися прибуття фахівців, чітко виконувати їхні вимоги.

Номер слайду 13

Перегляд відео. Навчальний фільм «Небезпечні знахідки»https://www.youtube.com/watch?v=nt. XCY684 Jlo&ab_channel=Mns. Vol

Номер слайду 14

Домашнє завдання:1. Вивчити § 29 в підручнику Захист Вітчизни. Основи медичних знань. 11 клас. Гудима2. Переглянути відео "Правила поведінки цивільного населення під час війни, військового стану"3. Дати відповіді на запитання тесту "Порядок дій в умовах особливого періоду, під час артилерійського обстрілу"https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=6153027&authuser=0

pptx
До підручника
Захист Вітчизни (рівень стандарту, академічний, профільний, для дівчат – Основи медичних знань) 11 клас (Гудима А.А., Пашко К.О., Герасимів І.М., Фука М..М.)
Додано
14 листопада 2023
Переглядів
1955
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку