Посадова інструкція вчителя інформатики

Про матеріал
Дана інструкція пригодиться кожному вчителю Інформатики, адже при підготовці до нового навчального року ця інструкція має бути у кожного вчителя Інформатики та завірена директором.
Перегляд файлу

ЗАТВЕРДЖУЮ

                             директор Погірцівської

                             СЗШ І – ІІІ ступенів

Стасишин О.Т.

«____»_________201 р.

Посадова інструкція

                                  учителя інформатики

І. Загальні положення

1.1. Під час розробки 1нструкції  враховані рекомендації з організації служби охорони праці в освітніх закладах системи Міністерства освіти i науки України. Дана 1нструкція є типовою, її дія поширюється на вcix учителів гімназії.

1.2. Вчитель призначається або звільняється з посади директором гімназії.

1.3. Вчитель повинен мати вищу або середню педагогічну освіту (без вимог до стажу педагогічної роботи).

1.4. Вчитель підпорядковується безпосередньо заступнику директора гімназії з навчально-виховної роботи.

1.5. Вчителеві безпосередньо підпорядковується лаборант ( якщо вчитель виконує обов'язки завідувача кабінетом).

1.6. У своїй діяльності вчитель керується Конституцією i законами України, Указами Президента України рішеннями Кабінету Miнicтpiв України i органів управління освіти вcix рівнів з питань освіти i виховання учнів; правилами i нормами охорони праці, техніки безпеки i пожежної безпеки, а також Статутом i локальними правовими актами гімназії ( в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами, розпорядженнями директора, даною 1нструкцією), трудовим договором (контрактом).

1.7. Вчитель дотримується положень Конвенції про права дитини.

II. Функції

 

Основними напрямками діяльності вчителя є:

2.1 Навчання i виховання учнів і з врахуванням специфіки навчального предмету i віку школярів.

2.2 Стимулювання соціалізації учнів, формування в них загальної культури, свідомого вибору ними професії та готовності до функціонування в ринкових умовах.

2.3 Забезпечення режиму дотримання норм i правил техніки безпеки в гімназії.

 

Ш. Посадові обов’язки

 

Завідувач кабінету інформатики, вчитель інформатики виконує такі посадові обов’язки:

3.1. Виконання постанов, розпоряджень і наказів вищих органів із питань охорони праці у кабінеті інформатики.

3.2.  Створює безпечні умови для оволодіння учнями комп’ютерної грамотності.

3.3. Контролює додержання учнями правил і норм техніки безпеки, виробничої санітарії.

3.4.  Проведення практичних занять, роботу учнів із комп’ютерами тільки після проведення відповідної теоретичної підготовки та відповідного інструктажу учнів.

3.5.  Розміщення установок, стендів, компютерів, учнівських столів відповідно до вимог техніки безпеки.

3.6.  Нормальний санітарний стан кабінету інформатики.

3.7.  Безпечний стан робочих місць учнів.

3.8  Введення в експлуатацію новостворених кабінетів, нових комп’ютерів відповідно до вимог.

3.9.  Складання і щорічний перегляд Інструкцій з техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежної безпеки і здійснення контролю за їх виконанням.

3.10. Систематичне проведення первинного, повторного й інших видів інструктажу з     учнями і відповідне їх оформлення.

3.11 Своєчасне і негайне повідомлення адміністрації гімназії про нещасний  випадок, розслідування та облік нещасних  випадків, пов’язаних із роботою в кабінеті.

3.12. Перевірку знань учнів із правил техніки безпеки.

3.13. Ретельну перевірку підготовлених дослідів і практичних робіт.

3.14. Здійснення адміністративно-господарського контролю за охороною праці.

  3.15. Здійснює навчання i виховання учнів з врахуванням специфіки навчального предмету, проводить уроки й інші навчальні заняття в закріплених за ним класах згідно розподілу навчального навантаження, забезпечує під час занять належний порядок i дисципліну.

3.16.  Реалізує прийняті в гімназії освітні програми у відповідності з навчальним планом, власним поурочним планом i розкладом занять; використовує при цьому різноманітні прийоми, методи і засоби навчання.

3.17. Забезпечує рівень підготовки учнів, який відповідає вимогам державного освітнього стандарту.

3.18 Виконує правила i норми охорони праці, техніки безпеки i протипожежного захисту, забезпечує охорону життя i здоров'я учнів під час навчального процесу.

3.19 Оперативно повідомляє керівника гімназії про кожен нещасний випадок, приймає заходи щодо надання першої долікарської допомоги.

3.20 Вносить пропозиції про покращення i оздоровлення умов проведення навчального процесу, а також доводить до відома завідувача кабінетом, адміністрацію про вci недоліки в забезпеченні навчального процесу, які знижують життєдіяльність та працездатність учнів. 

3.21 Організовує вивчення учнями правил охорони праці та безпеки життєдіяльності.

3.22 Здійснює контроль за дотриманням правил (Інструкцій) з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

3.23 Веде у встановленому порядку класну документацію, здійснює поточний контроль відвідувань i успішності учнів за прийнятою в гімназії схемою, виставляє оцінки в класний журнал, щоденник учня, своєчасно надає адміністрації гімназії звітні дані.

3.24  Бере участь у встановленому порядку в підсумковій атестації учнів.

3.25 Допускає у визначеному порядку на заняття представників адміністрації гімназії з метою контролю i оцінки своєї діяльності.

3.26 Заміняє на уроках тимчасово відсутніх вчителів згідно розпорядження заступника директора гімназії з навчально- виховної роботи.

3.27  Дотримується Статуту i Правил внутршнього трудового розпорядку гімназії, інших локальных правових актів гімназії.

3.28  Створює умови для дотримання законних прав і свобод учнів.

3.29 Готується до проведення занять, систематично підвищує свою професійну кваліфікацію, бере участь в діяльності методичного об'єднання та інших формах методичної роботи, які прийняті в гімназії.

3.30 Бере участь в роботі педагогічної ради гімназії i нарадах, які проводяться адміністрацією гімназії.

3.31 Чергує в гімназії у відповідності з графіком чергувань на перервах між заняттями, а також за 30 хвилин до початку i протягом 30 хвилин після закінчення занять.

3.32  Підтримує постійний зв'язок з батьками учнів (особами, які їх замінюють ).

3.33  Проходить періодичне медичне обстеження.

3.34  Дотримується етичних норм поведінки в гімназії, побуті, в громадських місцях, як відповідають соціальному статусу вчителя.

3.35 У випадку виконання обов'язків завідувача кабінетом: організовує поповнення кабінету обладнанням, приладами та іншими матеріалами, приймає матеріальні цінності (кpiм меблів) під відповідальність за збереження на підставі віповідних документів, забезпечує зберігання підзвітного майна, бере участь в інвентаризацій та списування майна кабінету;

- розробляє i періодично переглядає ( не менш як 1 раз у 5 років) інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності, подає їx на затвердження директору;

- контролює обладнання навчального кабінету протипожежним інвентарем, медичними та індивідуальними засобами захисту, а також наочною агітацією з питань забезпечення безпеки життєдіяльності;    

- не допускає проведення занять, пов'язаних з небезпекою для життя і здоров'я учнів і працівників гімназії з повідомленням про це заступника директора з навчально-виховної роботи;

  • вносить пропозиції щодо покращення умов праці i навчання для включення їх в угоду з охорони праці.

 

IV.   Охорона праці та безпека життєдіяльності

 

4.1. Учитель роботу з охорони праці та безпеки життєдяльності здійснює згідно з законами України "Про охорону праці", "Про пожежну безпеку", Кодексом законів про працю та іншими нормативними актами про охорону праці.

4.2.Він повинен знати Закони України "Про охорону праці", "Про пожежну безпеку", Кодекс законів про працю та інші нормативні акти про охорону праці та безпеку життєдіяльності.

4.3. Перевірку знань правил охорони праці та безпеки життєдіяльності учитель проходить раз в три роки.

4.4 Відповідає за безпечне проведення навчально-виховного процесу, проводить Інструктажі з учнями i вихованцями з охорони праці під час навчальних занять з обов'язковою реєстрацію в журналі обліку навчальних занять.

4.5. Несе особисту відповідальність за збереження життя i здоров'я учнів та вихованців під час навчально-виховного процесу.

4.6. Повідомляє директора гімназії про нещасний випадок, що трапився. Організовує надання першої допомоги потерпілому.

4.7. Інструктує учнів i вихованців під час проведення позакласних i позашкільних заходів з реєстрацією у спеціальному журналі.

4.8. Веде профілактичну роботу щодо травматизму серед учнів i вихованцiв.

4.9. Несе безпосередню відповідальність за безпечний стан робочих місць, обладнання, приладів, інструментів, інвентаря тощо.

4.10. Розробляє необхідні заходи щодо виконання діючих правил та Інструкцій з техніки безпеки, виробничої санітарії, правил пожежної безпеки.

4.11. Забезпечує учнів i вихованців спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

4.12.Розробляє i переглядає один pаз на три роки Інструкції з охорони праці для навчальних кабінетів, лабораторій, спортивних залів відповідно до Типових Інструкцій.

4.13. Забороняє використання обладнання, не передбаченого Типовими переліками, в тому числі нестандартного, саморобного, яке встановлене в лабораторіях, кабінетах без дозволу служби охорони праці.

 

 

4.14. Здійснює навчання та Інструктаж з охорони праці під час робіт, що передбачені навчальними програмами i npu виконанні практичних робіт з обов'язковим вивченням вимог стандартів безпеки праці. Проводить вступний інструктаж учнів i вихованців з обов'язковою реєстрацією у журналі, первинний на робочому місці, повторний, позаплановий, поточний інструктаж — в журналі виробничого навчання.

4.15. Бере участь у розробці колективного договору, угоди з охорони праці.

 

V.      Права

 Вчитель має право:

5.1. Брати участь в управлінні гімназією в порядку, передбаченому Статутом гімназії.

5.2  На захист професійної честi гідності.

5.3 Знайомитися з скаргами та іншими документами, які містять оцінку його діяльності, давати відповідні пояснення.

5.4  Захищати свої інтереси самостійно і через посередника, в тому число адвоката, у випадку дисциплінарного розслідування, пов'язаного з порушенням вчителем норм професійної етики.

5.5 На конфіденційність дисциплінарного (службового) розслідування, за виключенням випадків, передбачених законом.

5.6 Вільно обирати i використовувати методи навчання i виховання, навчальні  посібники i матеріали, підручники, методи оцінки знань учнів.

5.7  Підвищувати свою кваліфікацію.

5.8  Атестуватися на добровільній ocнoвi на відповідну кваліфікаційну категорію i одержувати її у випадку успішного проходження атестацї.

5.9 Давати учням під час занять i перерв обов'язкові розпорядження, які стосуються організації занять i дотримання дисципліни, притягати учнів до дисциплінарної відповідальності у випадках, передбачених Статутом i Правилами внутрішнього розпорядку гімназії.

 

 

VI.   Відповідальність

 

6.1. У визначеному законодавством України порядку вчитель несе відповідальність за: 

-  реалізацію не в повному об'ємi навчальних програм у віповідності з навчальним планом i розкладом навчального процесу;

  • життя i здоров'я учнів під час навчального процесу;
  • порушення прав i свобод учнів.

6.2. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту i Правил внутрішнього трудового розпорядку гімназії, законних розпоряджень директора гімназії та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених даною Інструкцією, вчитель несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.

 

 

 

6.3. За застосування, в тому числі одноразове, методів виховання, пов'язаних з фізичним i (чи) психічним насиллям над особистістю учня, а також скоєння іншого аморального вчинку, вчитель може бути звільнений з посади у відповідності   з трудовим законодавством i Законом України "Про освіту".  Звільнення за цей вчинок не є мірою дисциплінарної відповідальності.

6.4. За нанесення гімназії чи учасникам навчального процесу збитків у зв'язку з виконанням (невиконанням) cвoїx посадових обов'язків учитель несе матеріальну відповідальність в порядку i в межах, визначених трудовим i (чи) цивільним законодавством.

6.5 За порушення законодавчих та нормативних актів з охорони праці та безпеки життєдіяльності може притягатися до адміністративної, матеріальної та кримінальної  відповідальності згідно з чинним законодавством.

 

 

VII. Взаємовідносини (зв’язки за посадою)

 

 Учитель

7.1. Працює в режимі виконання встановленого йому навчального навантаження у відповідності з розкладом навчальних занять, бере участь в обов'язкових планових загальногімназійних заходах, самостійно планує діяльність, яка визначена його посадовими обов'язками.

7.2. В період канікул, які не співпадають з відпусткою, залучається адміністрацією гімназії до педагогічної, методичної чи організацйної роботи в межах часу, який не перевищує навчальне навантаження до початку канікул. Графік роботи вчителя під час канікул затверджусться наказом директора гімназії.

 7.3. Замінює у встановленому порядку тимчасово відсутніх учителів на умовах погодинної оплати i згідно тарифікацій ( в залежності від тривалості заміни).

7.4. Замінюється на період тимчасової відсутності вчителями такої ж спеціальності чи вчителями, які мають відставання з навчального плану у викладанні предмета в даному класі.

7.5. Одержує від адміністрації гімназії матеріали нормативної правового i організаційно-методичного характеру, знайомиться з відповідними документами.

7.6. Систематично обмінюється інформацією з питань, які входять до його компетентності, з адміністрацією i педагогічними працівниками гімназії.

7.7. 3 питань охорони праці та безпеки життєдіяльності погоджує свою роботу з адміністрацією гімназії, педагогічним, технічним, батьківським та учнівськими колективами.

 

 

 

 

 

 

  1. інструкцією ознайомлений:________________________________________

 

«___»______________20___р.

 

doc
Пов’язані теми
Педагогіка, Інші матеріали
Додано
31 січня 2022
Переглядів
1819
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку