«Повільно. Швидко. Віднімання виду 11-а. Розв'язування задач»

Про матеріал
Урок математики 2 клас дистанційне навчання - оперування поняттями "ПОВІЛЬНО", "ШВИДКО". Вивчення прийомів віднімання виду 11-а. Творча робота над задачами, закріплення складових задачі.
Перегляд файлу

Новодонецький опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів

Новодонецької селищної ради

 

 

 

Конспект уроку з математики 2 клас НУШ (дистанційне навчання)

 

«Повільно. Швидко. Віднімання виду 11-а. Розв'язування задач»

 

 

 

Підготувала                           Ващенко Наталя Миколаївна

 

 

2022-2023

Тема:  Повільно. Швидко. Віднімання виду 11-а.   

            Розв'язування задач.

Мета: вчити обчислювати вирази виду 11-а, розкладаючи           від'ємник на два зручних числа; вчити розв'язувати прості задачі , формуючи до них питання та доповнюючи невистачаючі дані; удосконалювати навички обчислення виразів, порівнювати іменовані числа; оперувати поняттями "повільно", "швидко" та застосовувати їх у житті; розвивати уважність, усне мовлення; виховувати любов до математики.

Обладнання: іграшкові автомобілі, потяг, павучок, віл,

                       черепашка; косинець; зразки геометричних

                       фігур.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організаційний момент.

       Добрий ранок! Сонце сяє.

      Другий клас усіх вітає.

      Дощик, сніг чи сонечко

      Сяє у віконечко -

      Ми вчимося і радієм,

      Бо уже багато вмієм.

ІІ. Основна частина.

1. Штурм "Знання"

  • знайди закономірність і продовжи ряд:

4,  8,  12,  16,  20,  ...,  ...,   ... .

5,  8,  11,  14,  17,  ...,  ...,  ....

  • які кути ти знаєш? (робота з косинцем)
  • які геометричні фігури ти знаєш? (таблиця геометричних фігур);
  • порівняй:

1м...10см    20см...2дм2см   303см...30дм    21л...12л

  • дай характеристику числам:

33, 67, 99, 100.

2.Робота з поняттями "швидко", "повільно" (використання іграшок, підручника с.56, життєвого досвіду дітей).

3. Робота в зошиті.

Відкриваємо зошити і пишемо число, класна робота.

Підготовка до нової теми - вирази №2, с.57

4=1+3        9=1+8

5=1+4        3=1+2

7=1+6        6=1+5

4. Робота в підручнику - розбір нового матеріалу (Віднімання виду 11-а  -  розкладаємо від'ємник на два зручних числа).

                         Вирази 4

11-2(1+1)=9            11-6(1+5)=5

11-3(1+2)=8            11-7(1+6)=4

11-4(1+3)=7            11-8(1+7)=3

11-5(1+4)=6            11-9(1+8)=2

5. Руханка "Калина" https://www.youtube.com/watch?v=QAgVZC7GsFE

6. Гра "Викрутаси".

Учням пропонують записати дво​цифрове число ( 24) і прочитати його навпаки (42), виконати віднімання (42 - 24 = 18). Прочитати утворений результат навпаки (81). Знай​ти суму двох останніх чисел (18 + 81 = 99) і т.д.

Число 36; навпаки 63; 63-36=27; 72; 27+72=99.

7. Робота над задачею №5.

  • повторення складових задачі (умова, питання, розв'язання, відповідь).
  • знайомство з умовою задачі;
  • формування головного питання задачі;

Оксанка - 6 дн.

на ? дн. швидше

Петрик - 11дн.

Розв'язання

11-6=5(дн.)

Відповідь: на 5 днів швидше.

8. Усний розбір та розв'язання задачі 6.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок уроку.Рефлексія.

- Що сьогодні повторили? Що дізналися нового?

  З яким настроєм завершуємо урок? Справдилися ваші очікування чи ні? (діти  використовують долоньки настрою)     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
23 грудня 2022
Переглядів
251
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку