Презентація "День партизанської слави в Україні"

Про матеріал
Презентація на тему "Українські партизани", охоплює матеріали Другої світової війни та Повномастабного вторгнення росії в Україну. Фото та текст - "Український інститут національної пам'яті", хронологічного кладений та модернізований у презентацію.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

День партизанської слави в Україні

Номер слайду 2

У День партизанської слави вшановують відважних українських патріотів, які відстоювали і продовжують відстоювати нашу свободу.22 вересня щорічно відзначають День партизанської слави України. Раніше в це свято згадували здебільшого партизанів Другої Світової війни, але, починаючи, з 2014 року, та в 2022-му багато партизанів з'явилося і серед наших сучасників. Ці відважні люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих Росією територіях, щоб якомога швидше наблизити нашу перемогу.

Номер слайду 3

День партизанської слави - історія свята. День партизанської слави був заснований указом Леоніда Кучми 2001 року - 30 жовтня, "на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у Другій Світовій війні", президент України підписав указ, згідно з яким це свято щорічно відзначають 22 вересня. Традиційно цього дня вітають ветеранів партизанського руху та партизанів нашого часу, дякують їм та вручають почесні нагороди.

Номер слайду 4

Українські партизани та цікаві факти про них. Під час Другої Світової війни на українських територіях у тилу нацистів діяло близько 200 тисяч партизанів. Серед військовослужбовців партизани були як серед Червоної Армії, так і серед УПА. Радянська пропаганда часто замовчувала подвиги українських партизанів, а вони, між тим, завдавали великих втрат армії Гітлера, сприяли швидкому просуванню радянської армії та деокупації українських міст.

Номер слайду 5

Під час Другої Світової українським партизанам подекуди доводилося боротися не лише з солдатами Третього Рейху, а й із радянськими партизанами, які намагалися придушити українських повстанців. Радянські партизани шукали націоналістів серед українських. Партизани зробили великий внесок в українську культуру. Про партизанський рух складено чимало народних пісень. Головним центром формування партизанських загонів була Сумська область. Тут партизанам було зручно діяти через велику площу лісів.

Номер слайду 6

Партизани здебільшого займалися прихованими диверсіями і розвідкою, але іноді вступали у відкритий бій. 2 грудня 1941 року в Чернігівській області партизани розгромили німецький гарнізон зі 100 солдатів. У 1943 році понад 17 тисяч українських радянських партизанів брали участь у Битві за Дніпро. Завдяки їм вдалося обладнати багато переправ через річку.

Номер слайду 7

Після початку повномасштабної війни з Росією українські партизани показують чудеса відваги на окупованих територіях. Вони регулярно нагадують окупантам, що ті перебувають на українській землі. Нещодавно кримські партизани знайшли секретний ремонтний завод в Криму, виявили секретну базу вертольотів, а маріупольські партизани ліквідували російських загарбників.

Номер слайду 8

Ми знаємо з вами, що партизан – це та людина, яка веде озброєну (частіше за все) боротьбу в тилу у ворога та знищує його ворожий склад і техніку. Але звичайні громадяни в тилу у ворога також мають свій рух супротиву і називається він «Жовта стрічка».

Номер слайду 9

Про «Жовту стрічку»: Громадянський рух спротиву на тимчасово окупованих територіях України. Мільйони українців знаходяться під окупацією. Але всі ми об’єднані жовтою стрічкою. Це наша можливість боротися без зброї. В наших руках не менш ефективна зброя – громадянський протест. Наші активісти популяризують символ жовтої стрічки, працюють над бойкотом псевдореферендумів, агітують не отримувати паспорт країни-терориста, а також проводять інші напрямки роботи.

Номер слайду 10

Символи «Жовтої стрічки»

pptx
Додано
23 квітня
Переглядів
24
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку