Презентація до теми уроку "Нервова система тварин, її значення"

Про матеріал
Матеріал створений для усіх дітей, у яких є різні підручники різних видавництв. В доповнення також була створена анімація для слайдів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Нервова система, її значення і розвиток у різних тварин. На цьому уроці ми з вами детально ознайомимося з будовою нервової системи тварин та її значення у житті тварин.rstyle.colorfillcolorfill.type

Номер слайду 2

Що таке нервова система?Нервова система – це сукупність органів, які об’єднують діяльність усіх органів і систем організму та забезпечують швидку вибіркову відповідь на подразнення.

Номер слайду 3

Діяльність нервової системи. Для діяльності нервової системи характерні такі властивості, як збудливість і провідність. Збудливість – це здатність організмів сприймати зміни зовнішнього та внутрішнього середовища та відповідати на них. Провідність – це здатність нервової та м’язової тканини проводити збудження до різних частин організму.ppt_xxshearppt_x

Номер слайду 4

Нервова тканина. На цьому малюнку ми з вами бачимо як складається нейрон. А складається він з: Ядра клітини;Коротких відростків;Довгого відростка;Тіла клітини. Нейрони сприймають подразнення і проводять нервові імпульси до певних органів. Клітини зірчастої форми мають короткі та довгі відростки. Властивості: збудження, гальмування, провідність.

Номер слайду 5

Які ж бувають види нервової системи?

Номер слайду 6

Типи нервових систем{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Типи НСХарактеристика. Для кого властива. Дифузна НСНервові клітини розкидані по поверхні тіла. Нервове збудження поширюється по всьому тілу. Кишковопорожнинні. Вузлова НСЦНС: нейрони зібрані в нервові вузли – ганглії. Скупчення закінчень нейронів утворюють нерви. Нервові імпульси прямують від певної ділянки тіла до конкретного нервового вузла. Черви, членистоногі, молюски. Трубчаста НСЦНС: спинний і головний мозок, що утворюються з нервової трубки. Периферична НС: нерви і нервові вузли. Хребетні (ссавці).

Номер слайду 7

КишковопорожнинніНервова система – дифузна. Нервові клітини розкидані по поверхні тіла. Нервове збудження поширюється по всьому тілу.

Номер слайду 8

Кільчасті черви. Кільчасті черви ЦНС: головний мозок (передній, середній і задній відділи); черевний нервовий ланцюжок.

Номер слайду 9

Членистоногі

Номер слайду 10

Молюски

Номер слайду 11

Відділи головного мозку хребетних тварин. Передній мозок – відповідає за складні форми поведінки, розташований нюховий центр. Проміжний мозок – розташовані клітини, які виробляють речовини, що регулюють процеси життєдіяльності тварин. Середній мозок – отримує сигнали від органів чуття, відповідає за складні форми поведінки, регулює процеси життєдіяльності. Задній (мозочок) – відповідає за узгодженість рухів. Довгастий мозок – регулює процеси життєдіяльності (дихання, ковтання, серцева діяльність).

Номер слайду 12

Риби. У риб дуже розвинений мозочок.

Номер слайду 13

Птахи. Півкулі переднього головного мозку вкриті сірою речовиною. Дуже добре розвинений мозочок.

Номер слайду 14

АмфібіїРозвинений передній мозок, який поділяється на дві півкулі.

Номер слайду 15

РептиліїПівкулі переднього мозку вкриті сірою речовиною. Також дуже розвинений мозочок.

Номер слайду 16

СсавціДуже добре розвинена кора півкуль переднього мозку, яка вкрита численними борознами і звивинами.

Номер слайду 17

Ваше домашнє завдання! Опрацювати в підручнику той параграф, у якому є тема цього уроку; Узагальнити всі свої знання; Підготуватися до практичної роботи.

Номер слайду 18

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

pptx
Додано
7 травня 2021
Переглядів
1017
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку