Презентація до уроку "Задачі на обчислення площі" клас

Про матеріал

Матеріал забезпечує оволодіння учнями мовою геометрії, формує знання про геометричні фігури (коло і круг) на площині, їх властивості, а також уміння застосовувати вивчене у процесі розв'язування геометричних задач.Він формує знання про основні геометричні величини (довжина, площа), способи їх знаходження на основі використання матеріалів про природні ресурси та пам'ятки рідного краю

Спосіб реалізації: через діяльнісний підхід - розвиток умінь і навичок

кожного учня, формування здібностей до колективної діяльності та самоосвіти.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Задачі на обчислення площі

Номер слайду 2

Мета: формування компетентностей: Предметна компетентність: забезпечення оволодіння учнями мовою геометрії, формування знань про геометричні фігури (коло і круг) на площині, їх властивості, а також умінь застосовувати вивчене у процесі розв’язування геометричних задач; формування знань про основні геометричні величини (довжина, площа), способи їх знаходження.

Номер слайду 3

Ключові компетентності:логічну: формування здатності учнів використовувати логічний апарат математичних теорій  для розв’язування задач;навчально-пізнавальну: володіння  прийомами дій у нестандартних ситуаціях, володіння вимірювальними навичками;інформаційну: залучення додаткової інформації в процесі викладання математики, стимулювання учнів до використання додаткової інформації;полікультурну: використання інформації з історії математичних відкриттів, розв'язування задач історико-культурного змісту; комунікативну і соціальну: стимулювання вміння учнів висловлювати власну точку зору, удосконалення вмінь дітей формулювати цілі власної діяльності та робити висновки за її результатами, застосування взаємоопитування, залучення до роботи в групах з різнорівневими завданнями; виховання наполегливості, старанності, відповідальності. Спосіб реалізації:  через діяльнісний підхід - розвиток умінь і навичоккожного учня,  формування здібностей до колективної діяльності та самоосвіти.

Номер слайду 4

Тип уроку: комбінований урок. Обладнання: смартфони, екран телевізора, презентація «Задачі на обчислення площ»Хід урокуІ. Організація класуІІ. Перевірка домашнього завдання. Відповіді на запитання учнівІІІ. Мотивація пізнавальної діяльностіМатематика – це велична споруда, яка створена, щоб додати ясність кількісному аспекту миру. (А. Уайтхед)

Номер слайду 5

ІV. Актуалізація опорних знань. Виконати інтерактивну вправу на телефоні «Геометричні фігури»https://learningapps.org/2054589

Номер слайду 6

Для учнів, які працюють швидше за інших і виконали завдання, є можливість переглянути відео про цікаві місця Дніпропетровської області.https://www.youtube.com/watch?v=d. K2 Oha0w. A3s

Номер слайду 7

V. Робота в малих групах Формуються групи за розданими плоскостними фігурами: трикутники, прямокутники, квадрати, круги, овали. Озеро Солоний лиман від моря відокремлюють близько 300 км степів. Сотні тисяч років тому вода мінеральних джерел стала заповнювати неглибокий котлован. На гарячому степовому сонці вона швидко випаровувалася, а розчин солей ставав все більш концентрованим. Тепер тутешня вода набагато солоніша від морської, тому навіть риби в озері немає. Купатися у Солоному лимані проблематично. По-перше, мілко, по-друге, дно вкрите товстим шаром липкого мулу. Він насправді дуже корисний, адже містить у своєму складі практично всю таблицю Менделєєва та має цілющі властивості. На березі працює санаторій з грязелікарнею, а також є сховище для грязей. Окрім цілющого мулу, поблизу Солоного Лиману є джерела мінеральних вод.

Номер слайду 8

Задача. Площа Солоного озера (Дніпропетровська область) дорівнює 3,5км2. Знайти довжину берегової лінії цього озера. Скористаємося формулами для обчислення довжини берегової лініїЗа умовою задачі площа озера дорівнює 3, 5 км2, то R = 0,9км. Тоді довжина кола, а для задачі довжина берегової лінії, С =2·3,14·0,9=5,65(м)Розв’язання. Відповідь: 5,65 м.

Номер слайду 9

VI. Робота в парах Зараз ми відвідаємо в м. Дніпро “Парк Ракет”Задача. Площі двох майданчиків для ракет, кожний із яких має форму квадрата, відносяться як 16:9. Сторона першого майданчика на 60 м більша за другу. Знайти сторону другого майданчика. Розв’язання. Розв’яжемо задачу за допомогою рівняння. Позначимо сторону першого майданчика через х м, тоді сторона другого майданчика (х-60) м. За умовою задачіх2 : (х-60)2 = 16:9;х:(х-60) =4:3;3х=4х-240;х=240 Отже, сторона першого майданчика 240 м, а другого 240- 60 =180(м)Відповідь: 180 м

Номер слайду 10

Передісторія та побудова церкви Миколаївська церква є найдавнішою церковною будівлею у місті Дніпрі, яка була створена на початку ХІХ століття. До того, на її місці розташовувалась козацька церква, побудова якої датується 1640 роком. Попередній храм був дерев'яним. В Миколаївській церкві знаходилась чудотворна ікона Божої Матері. В житті козаків ця реліквія мала велике значення. Вважалось, що саме завдяки святині, вони змогли врятуватись в одному зі своїх походів. У 1801 році був отриманий дозвіл та благословення на побудову нового кам'яного храму замість існуючого дерев'яного. 25 серпня 1804 роком датована видача грамоти на будівництво храму, яка була відведена під будівельні роботи, встановили хрест. А будівництво церковної споруди було завершено в 1810 році. Відвідаємо ще одне історичне місце м. Дніпро. Це Миколаївська церква.

Номер слайду 11

Задача. Підлога Миколаївської церкви має прямокутну форму розміром 11 м  8,8 м. Потрібно її покрити кахельними плитками квадратної форми 22 см  22 см. Скільки потрібно таких плиток, якщо на обрізки і пригонку витрачають 30/0 від загальної площі всіх плиток?Розв’язання. Площа прямокутника S = 11*8,8 = 96,8 м2. Площа однієї плитки S1=222=484 cм2=0,0484м2. Число плиток дорівнює 96,8 : 0, 0484 = 2000 шт. Оскільки на обрізки і пригонку витрачають 30/0 , тобто 2000*0,03=60 (плиток) ,то всього потрібно плиток 2000 + 60 =2060. Відповідь: 2060 плиток

Номер слайду 12

ПАМЯТНИК ТАРАСУ ШЕВЧЕНКУ НА МОНАСТИРСЬКОМУ ОСТРОВІ На планеті Земля більш ніж 600 пам'ятників Тарасу Шевченку, але самий великий [за розмірами] знаходиться саме у місті Дніпрі на Монастирському острові. Встановлений він був у цей день — 5 листопада, 62 року тому. Виливок фігури Т. Г. Шевченка розпочато у червні 1958 року та закінчено у жовтні 1959 року. Встановлено пам'ятник Т. Г. Шевченку на найвищій точці Комсомольського острова 5 листопада 1959 року. Пам'ятник – шедевр ливарного мистецтва з погляду технологічної майстерності. Скульптуру з кількох елементів було відлито у фасонно-ливарному цеху трубопрокатного заводу імені Леніна. Участь у створенні гігантської скульптури брали визначні майстри – ливарники, серед яких Микола Залівакін та Микола Шишалов.

Номер слайду 13

За спогадами Миколи Залівакіна, які навів відомий краєзнавець Микола Чабан, «…перевозили скульптуру до місця встановлення двома частинами. Спускали чавунну постать із Мерефо-Херсонського мосту стотонним залізничним краном. Потім тралерами везли на місце, де він нині височить…». У 2011-2014 роках пам'ятник на острові було реконструйовано. 9-го березня 2014 року до дня народження Т. Г. Шевченка, пам'ятник постав у повністю оновленому вигляді. Було заново упорядковано площу та алеї біля пам'ятника, відновлено кілька декоративних ліхтарів 1950-х років.• Скульптура - чавун• Постамент - граніт• Вага фігури - 50 тон• Висота п'єдесталу - 9 м 65 см• Висота скульптури - 7 м 59 см. ПАМЯТНИК ТАРАСУ ШЕВЧЕНКУ НА МОНАСТИРСЬКОМУ ОСТРОВІ

Номер слайду 14

VII. Розв`язування задачі, використовуючи метод прес. Задача на обчислення площі доріжки навколо пам’ятника Т. Г. Шевченка. Основа пам’ятника, тобто постамент Т. Г. Шевченка, має форму квадрата зі стороною 6 м. Навколо пам’ятника проклали доріжку шириною 2 м. Знайти площу доріжки навколо постаменту. Чи можна визначити за умовою задачі зразу площу доріжки?Я вважаю, що….? (Зразу визначити не можна)Тому що….? (Потрібно знайти сторону більшого квадрата, а потім шукати площі двох квадратів)Наприклад….? (Спочатку площу квадрата зі стороною 10 м, а потім зі стороною 6 м)Отже….? ( Площа доріжки дорівнює різниці площ двох квадратів)Розв’язання. Площа основи пам’ятника дорівнює 36 м2. Площа доріжки дорівнює різниці площ двох квадратів зі сторонами 10 м та 6 м відповідно, тобто S = 10 2 – 62 =64 (м2). Відповідь: 64 м2

Номер слайду 15

Дякую за увагу!

pptx
Пов’язані теми
Математика, 6 клас, Презентації
Додано
8 лютого 2023
Переглядів
386
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку