Презентація 'Постановка проблеми. Причина й наслідок.'

Про матеріал
Матеріал презентації розроблений на основі модельної програми «Інформатика, 5-6 клас для закладів загальної середньої освіти» (авт. Морзе Н.В., Барна О.В.). Матеріал можна використати в 5 класі при вивченні теми 'Постановка проблеми. Причина й наслідок.'
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Постановка проблеми. Причина й наслідок5 клас НУШПанченко Л. Г.

Номер слайду 2

Давайте розберемося!Чи можемо ми уявити сучасне навчання без комп’ютера чи смартфона?А без Інтернету?Чому?Поділіться думками…

Номер слайду 3

Вони містять електронні тексти для дітей або книжки, які можна завантажити або читати онлайн. Гра ‘Впізнай мене’Інтернет-бібліотеки.

Номер слайду 4

Інтернет-енциклопедії. Вони в інтернеті можуть охоплювати відомості з різних наук, інші можуть містити дані однієї галузі знань: математики, літератури, географії тощо. На їх сайтах ти можеш прочитати пізнавальні тексти чи роздрукувати їх. Гра ‘Впізнай мене’

Номер слайду 5

На цих сайтах не тільки можна знайти та прочитати навчальні тексти, а й переглянути навчальні відео, розв’язати приклади та задачі й отримати оцінку, скласти тести й виконати вправи, тобто навчатися безпосередньо в інтернеті, наче у школі. Гра ‘Впізнай мене’Сайти для онлайн навчання

Номер слайду 6

Спеціальні сайти (ресурси) для навчання в мережі Інтернет. ЕнциклопедіїСловники. Перекладачі

Номер слайду 7

Спеціальні сайти для вивчення шкільних предметів. Що необхідно вміти робити, щоб користуватись цими ресурсами?

Номер слайду 8

Спеціальні сайти для участі у конкурсах та олімпіадахhttp://bober.net.ua/

Номер слайду 9

Обговоріть запитання: Чому ми постійно ставимо запитання та шукаємо на них відповіді?Чи на всі складні запитання знайдено відповіді? Чи можна помилятися під час пошуку істини?

Номер слайду 10

Терміни «проблема» та «запитання», «проблемна ситуація» тісно пов’язані між собою. Запитання зазвичай сприйємається як форма висловлювання проблеми. Проблеми виникають і в житті, і дослідженнях. Життєві проблеми — це певні труднощі, які слід подолати.

Номер слайду 11

У науковій роботі проблеми виникають у процесі дослідження певної галузі знань. Зазвичай буває так: учений думає, читає, розмовляє з колегами, проводить експерименти. В результаті знаходить протиріччя або щось нове, незвичайне. Причому найчастіше це «незвичайне», «несподіване» можна знайти там, де іншим все представляється зрозумілим, ясним, тобто там, де інші не помічають нічого незвичайного. Тобто виникає певна проблема. Її пізнання починається з подиву тому, що буде.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

— означає Вирішити проблему — означає Вирішити проблему — означає…

Номер слайду 14

Вирішити проблему — означає виконати дії, спрямовані на усунення причин проблеми та труднощів. Наприклад, якщо комп’ютер не вмикається, то вирішення проблеми — звернутись до технічної підтримки, яка усуне несправність. Відповідь на поставлену проблему досягається за допомогою певної розумової діяльності, що відбувається у формі висування здогадів чи гіпотез. Нове знання вперше усвідомлюється дослідником у формі гіпотези. Гіпотеза — це спосіб вирішення проблеми.

Номер слайду 15

Одне з основних, базових умінь дослідника — вміння висувати гіпотези, будувати припущення. Гіпотези народжуються як у результаті логічних міркувань, так і в результаті інтуїтивного мислення. При формулюванні гіпотези, як правило, зв’язують одне чи кілька явищ, припускають, як одна дія вплине на результати іншої або вплине на зміну властивості об’єкта. Наприклад, так можуть бути сформульовані прості гіпотези. У саду влітку будуть квітнути рожеві троянди — дочекаймося літа й перевіримо це, чи кішка любить молоко — наллємо їй молоко у блюдечко і подивимося, чи буде вона його пити.

Номер слайду 16

Всі ми часто висловлюємо різні гіпотези з приводу того, що бачимо, чуємо, відчуваємо. Гіпотези виникають як можливі варіанти вирішення проблеми. Потім ці гіпотези піддаються перевірці під час дослідження. Щоб навчитися формулювати гіпотези, треба навчитися ставити запитання та робити припущення. Роблячи припущення, зазвичай використовують такі слова: • може бути; • припустимо; • можливо; • що, якщо …; • якщо … , то …

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Чому Місяць не падає на Землю?

Номер слайду 19

Чому одні хижі тварини полюють уночі, а інші — вдень?

Номер слайду 20

Чому літак залишає слід у небі?

Номер слайду 21

Дослідницька діяльність містить низку етапів: 1. Вибір теми та проблеми, формулювання дослідницького запитання, постановка задачі; формулювання цілі дослідження. 2. Вивчення наукової літератури (знань, накопичених людством з цієї теми на даний момент). 3. Збирання матеріалу (джерелом можуть бути спостереження, колекції або власне інформація та дані). 4. Опрацювання одержаних матеріалів і даних. 5. Висування гіпотез. 6. Експериментальна перевірка гіпотези, добір методів дослідження. 7. Формулювання та обговорення висновків. 8. Опис і представлення результатів у вигляді, придатному для використання. 9. Оцінювання результатів дослідження

Номер слайду 22

Під час перевірки гіпотези часто визначають причину й наслідок деякої події чи явища. Причина — це система зв’язків і відносин, що зумовлює зміни, виникнення, руйнування об’єктів, явищ, зв’язків… Наслідок — це результат дії причини. Наслідок завжди містить в собі новий зміст того, чого не було в причині

Номер слайду 23

Важливо зазначити, що іноді багато причин зумовлюють один загальний наслідок. Водночас одна причина може проявитися в безлічі наслідків. Створення атомної зброї стало наслідком багатьох причин. А вибух атомної бомби породжує безліч наслідків. Результатом взаємодії багатьох причин стало виникнення життя на Землі. А сам факт виникнення зумовив величезне розмаїття її форм.

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Піручник «Інформатика. 5-6 клас» (авт. Морзе Н., Барна О.)https://phet.colorado.edu/uk/. Використані матеріали:

pptx
Додано
27 грудня 2023
Переглядів
273
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку