Проєкт "Історичний круїз" - відео

У біографій є надзвичайна цінність – їхня правдивість. Переглядаючи відео, ми не просто отримуємо задоволення від сюжету (а життя деяких людей, і справді, захоплює чи не більше, аніж сюжети художніх книг), а й розуміємо – це все було насправді і якщо ці люди змогли досягнути успіху, змінити світ на краще, здійснити свої мрії, залишити слід в історії, то зможемо й ми.

Кинашівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Борзнянської міської ради

Ніжинського району

Чернігівської області

Посилання на відео.

Педагог-оганізатор

Ганнич Тетяна Григорівна

АНОТАЦІЯ

Офіційних писаних джерел про виникнення назви села Кинашівки не знайдено, але за свідченнями місцевих жителів назва походить від прізвища гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, який збудував тут маєток і церкву (приблизно 1617 рік), що знаходилась у центрі села.

(За історичними відомостями  Кинашівка  (Забілівщина, Часниківка (м. Борзна) була заселена з ХІVст. по р. Христ.)

Кинашівкаколишнє родове помістя Кочубеїв, які володіли цими землями, починаючи з 17 століття. Ще в 16 столітті татарин Кучук-Бей, потрапивши в ці краї, прийняв пра­вослав'я. Його онук Василь (Василь Леонтійович Кочубей 1640-1708 р.) дослужився до генерального судді у Мазепи і, як відомо з історії, Мазєпиним наказом був страчений. В XVII столітті Кочубеї на переміну із Забілами володіли Кинашівкою, котра після поразки Мазепи 1709 року залишилася за Кочубеями назавжди.

У 1709 році Кінашівку було знову поверне­но Кочубеям. Тепер уже аж на два століття.

Частина території школи де знаходиться стадіон, пришкільна ділянка та приміщення початкової школи  розташовані на території бувшої садиби поміщиків Кочубеїв. На місці  середньої школи колись височіла Михайлівська церква   збудована   Олександром Кочубеєм

frОстаннім власником Кинашівки був статський рад­ник Михайла Миколайо­вича   Кочубей. Внук декабриста, Сергія Волконського. (Він народився 1863 року маєтку Вороньки Козелецького повіту (тепер-Бобровиччина). Його мати, Олена Сергіївна Волконсь­ка, походила із родини чер­нігівських князів і була доч­кою декабриста. Померла вже на початку XX століття. Микола Аркадійович Кочубей був її другим чоловіком. Його кар'єра розпочиналась досить непогано. Уже 22-річним він служив секрета­рем посольства в Констан­тинополі, однак через тубер­кульоз помер у 38 років під час лікування в Італії. Ми­хайлу тоді було всього 2 роки.

Статський радник, ве­личний князь Михайло Ми­колайович Кочубей став господарем Кинашівки у 1866 році. Кинашівка  відійшла йому у спадок від бездітного двоюрідно­го діда Олександра Васильовича Кочубея (1788—1866 рр.).

Михайло Миколайович Кочубей (1863 – 1936 р.)

Князь, меценат.1904 року обраний предводителем Борзнянського повітового дворянства. У Кинашівці відкрив гімназію для дівчаток. Власник кинашівського маєт­ку фінансував місцеву школу, утримував дитсадок. Селяни йо­го дуже поважали і любили.  Князь відзначався благодійними пожертвами, за що й поважали його люди.

Мих Кочубей

Кочубей М.М. в оточенні своїх учениць.

Изображение 218

Будівля в якій знаходилась шкільна бібліотека

та навчався 11 клас до1998 року.

(Бувша пральня Кочубеїв) Фото 2012 року

Изображение 446

Будівля на території школи, яка збереглася з часів Кочубея .

Фото 2012 року

В 1870 році  поміщиком Кочубеєм була заснована школа для дівчаток.

В 1917 році в домі поміщика був організований дитячий будинок для безпритульних дітей, який проіснував до 1924 року.

З 1924 року – це знову школа

У 1928 році в старому приміщенні відкрито семирічну школу.

В 1929 році був побудований новий шкільний будинок з 5 класними кімнатами. В період Великої Вітчизняної війни школа працювала.

Изображение 469

Новозбудоване приміщення школи

У 1943 році після визволення села вона була обладнана під військовий шпиталь

Лише в 1959 році відбудовано шкільний будинок, а в 1962 році зроблено його капітальний ремонт.

Кинашівська восьмирічна школа

До 1993 року школа функціонувала, як восьмирічна, а надалі стала одинадцятирічною.

(Одинадцятий клас та бібліотека розмістились у реконструйованому приміщенні бувшої прачечної Кочубеїв.)

До сьогоднішнього  дня в шкільному будинку  навчаються учні початкових класів, на базі яких  створено школу «Здоров׳ятко»

C:\Users\Z\Desktop\IMG_7928.jpg

C:\Users\Z\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\IMG_7317.jpg

C:\Users\Z\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\IMG_8146.jpg

Приміщення початкової школи

У 1989 році поблизу школи з׳явилася двоповерхова споруда дитячого садка на 140 місць.

(Це був дитсадок колгоспу ім. Котовського, голова Пирковський Микола Федорович)

Школа Кинашівка

Кинашівський НВК І-ІІІ ст..

В 1998 році дошкільний заклад «Світанок»  і Кинашівську середню школу було реорганізовано в школу-сад, а пізніше в Кинашівський НВК І-ІІІ ст. (Кинашівський навчально-втиховний комплекс)

Изображение 1427

Кинашівська ЗОШ І-ІІІ ст..

У 2011 році  Кинашівський НВК пережив чергову реорганізацію. Школа перейшла у відомство Райво і була перейменована у Кинашівську ЗОШ І-ІІІ ст., а дитячий садок перейменовано в ДНЗ(Дошкільний навчальний заклад) «Світанок», останній перейшов у відомство міської ради.

Изображение 440Изображение 438

Изображение 183Изображение 196

На даний час в одному приміщенні діє два освітні заклади школа і дитсадок, що має дві групи різновікову і дошкільну.

В старшій  школі діє сім класів-кабінетів: історії, української мови і літератури, історії, географії, біології, математики, фізики. Є комп’ютерний клас. Заняття з трудового навчання та технологій проводяться у майстерні.  В початковій школі діє 4 класи.

Працює їдальня на 50 місць.

5 квітня 2023