• Розробка уроку курсу за вибором «Каліграфія (з елементами розвитку зв’язного мовлення)», 1 клас. «Викладання літер, силуетів різних предметів з насіння, ґудзиків, сірників. Скла

Про матеріал

Урок розроблено за програмою курсу за вибором «Каліграфія» (з елементами розвитку зв'язного мовлення)1-4 класи (Автор програми: Нікулочкіна Олена Василівна, доцент кафедри початкової освіти та ребіліатаційної педагогіки КЗ «Запорізький інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР)

Одним з головних завдань початкової школи є планомірна і систематична роботи з формування каліграфічного письма. Уроки курсу за вибором «Каліграфія (з елементами розвитку мовлення)» допомагають учням розвинути дрібну моторику руки, цікаві форми та прийоми роботи формують в учнів позитивну мотивацію до навчання, знижують перевантаження і втому дітей.

Навчання каліграфічного письма і систематична робота над формуванням почерку учнів - одне з головних завдань початкової школи. Роль графічних навичок у навчально-виховному процесі надзвичайно велика, бо без оволодіння графікою неможливе вивчення будь‑яко­го навчального предмета.

Перегляд файлу

Урок 30

Тема уроку. Викладання літер, силуетів різних предметів з  насіння, ґудзиків, сірників. Складання й відгадування загадок.

Мета уроку: вчити складати та відгадувати загадки, викладати силуети різних предметів, літер з ґудзиків, насіння, сірників; декламувати напам’ять вірші; розвивати зв’язне мовлення учнів, дрібну моторику руки іграми з насінням, ґудзиками, сірниками; розвивати пам'ять, фантазію, комунікативні навички, когнітивну сферу молодших школярів; поповнювати словниковий запас слів дітей, виховувати старанність у процесі групової, індивідуальної діяльності, роботи в парах.

 

Обладнання: коробки з насінням, ґудзиками, сірники, пластикові стаканчики, зошит з друкованої основи О. Нікулочкіної, зошит у клітинку,  мультимедійна презентація.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент.

 Привітання.

Стали, діти, всі рівненько.

Посміхнулися гарненько.

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

  • Подаруйте мені свої гарні, милі,. світлі усмішки!
  •       У мене зараз дуже гарний настрій. А у вас?

Намалюйте у повітрі рукою смайлик, який відображає ваш настрій

 

 

 

 

 

 

(Учні «малюють» настрій. Опитування)

– Я хочу, щоб гарний настрій у вас не закінчився до кінця уроку.

  • А чого ви очікуєте від нашого уроку? (Учні відповідають.)

– Щоб усі ваші сподівання справдилися…

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Сьогодні  Королева Письма запрошує вас продовжити подорож у країну цікавих ігор та загадок.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

      Сьогодні на уроці ми будемо гратися з насінням, ґудзиками, сірниками,   будемо вчитися складати загадки і їх розгадувати, декламувати напам’ять вірші, збагачувати словниковий запас, розвивати зв’язне мовлення; розвивати дрібну моторику руки штрихуванням, виконаємо письмові завдання у зошиті.

ІV.  Мовленнєва розминка.

1. Промовляння скоромовки «дощиком».

Гуска грає на гитарі,

Ґелготить гусак гагарі,

Горобець гука грака,

Ґава гатить гопака.

  • Які звуки часто чуємо?
  • Якою буквою позначаємо ці звуки?
  • Напишіть у повітрі велику(маленьку) букву Гг.
  • Напишіть носиком велику літеру Ґ.
  • Напишіть у повітрі рукою слово ГУСКА.

V. Актуалізація опорних знань.

  1. Відгадування загадки.

Диво – птиця, хвіст горить,
До зірок вона летить.
                        (Ракета)

Звуковий аналіз слова РАКЕТА.

  1. Підготовка руки до письма. Робота у зошиті на с. 12. Штрихування ракети за зразком кольоровими олівцями.
  2. Письмові вправи на с. 13. Каліграфічне письмо великих літер Г, П, Т, з’єднань з ними.
  3. Розвиток зв’язного мовлення. Вивчення вірша напам’ять.

ЗБИРАЄМОСЯ В ПОЛІТ

Ми сідаємо до ракети,

щоб відкрить нові планети.
Іграшки за нами вслід:

— Хочем також у політ.
Одягайся, лялько Люда,

бо в польоті зимно буде.
Не забудь про рукавички

 і закутай шарфом личко.

                                Г. Бойко

  1. Фізкультхвилинка.

Хто літає в небесах?

Може нам знайомий птах:

А чи голуб, чи синиця?

Може, там летить літак,

Лине впевнено отак,

Розпростерши срібні крила,

Він прямує  повен сили?

Ні, космічна ця ракета

Мчить до дальної  планети:

Астронавт у ній летить,

Хай сміливцю пощастить!

VI. Робота над темою уроку.

  1. Групова робота. Ігри з насінням.

  У кожної групи є набір різного насіння (гарбузове, соняшника, кукурудзи). Завдання: розкласти насіння окремо у пластикові стаканчики.

  1. Робота в парах. Викладання вивчених літер із ґудзиків, слова РАКЕТА.
  2. Гімнастика для пальчиків. Пальчикові ігри.

F:\мої розробки уроків каліграфії, 1 клас\графічні диктанти малюнки\16215s.jpgF:\мої розробки уроків каліграфії, 1 клас\графічні диктанти малюнки\16214s.jpg       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F:\мої розробки уроків каліграфії, 1 клас\графічні диктанти малюнки\35226579.jpgF:\мої розробки уроків каліграфії, 1 клас\графічні диктанти малюнки\556980_orig.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Індивідуальна робота з сірниками.

Побудуйте свою ракету із сірників.

https://pustunchik.ua/uploads/creation/8895f0eec675687a926913b039044322.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Відгадування загадок про космос.
  1. Він здалеку прилітає,

Оболонку чорну має

То його надійний щит.

Звуть же як… (метеорит).

 

  1. Має величезний зріст.

Має голову і хвіст.

Це не тигр і не ракета.

Натякну вам по секрету (комета)

 

  1. Воу в рках нагріває

Матір-Землю зігріває.

Нам всміхається в віконце

Чарівне, гаряче… (сонце).

 

  1. Ознайомлення з алгоритмом складання загадок.

F:\мої розробки уроків каліграфії, 1 клас\графічні диктанти малюнки\загадка.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Колективне складання загадок про кавун, білку, півника.

I. Підбиття підсумків. Рефлексія.

Добіг кінця наш урок. Чи справдилися ваші очікування?

– Що найбільше сподобалося на уроці?

– Що було вам найцікавіше?

– Яке завдання було найважчим?

– Яке завдання найлегшим?

– До чого спонукав урок?

– З яким настроєм ви завершуєте урок?

 

Використані джерела

Інтернетресурси:

http://ped-kopilka.com.ua

http://doshkolenok.kiev.ua/zagadki/224-zagadki-ykraunskoj-movoj.html

http://gucluve2.zakosvita.com.ua/uk/news-1-4957/

http://www.dnz547.edukit.kiev.ua/metodichnij_kabinet/inshi_virshi_po_temi/

https://pustunchik.ua/ua

docx
Додано
29 серпня 2018
Переглядів
1836
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку