• Розробка уроку курсу за вибором «Каліграфія (з елементами зв’язного мовлення)», 1 клас. «Ігри з крупою, дрібними камінчиками. Переказування змісту побаченого».

Про матеріал

Уроки створено за програмою курсу за вибором «Каліграфія» (з елементами розвитку зв'язного мовлення)1-4 класи (Автор програми: Нікулочкіна Олена Василівна, доцент кафедри початкової освіти та ребіліатаційної педагогіки КЗ «Запорізький інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР)

Одним з головних завдань початкової школи є планомірна і систематична роботи з формування каліграфічного письма. Уроки курсу за вибором «Каліграфія (з елементами розвитку мовлення)» допомагають учням розвинути дрібну моторику руки, цікаві форми та прийоми роботи формують в учнів позитивну мотивацію до навчання, знижують перевантаження і втому дітей.

Навчання каліграфічного письма і систематична робота над формуванням почерку учнів - одне з головних завдань початкової школи. Роль графічних навичок у навчально-виховному процесі надзвичайно велика, бо без оволодіння графікою неможливе вивчення будь‑яко­го навчального предмета.

Перегляд файлу

Урок 26

Тема уроку. Ігри з крупою, дрібними камінчиками. Переказування змісту побаченого.

Мета уроку: вчити викладати вивчені літери, силуети різних предметів з камінчиків; переказувати зміст побачених казок; розвивати зв’язне мовлення учнів, дрібну моторику руки іграми з крупою; розвивати пам'ять, комунікативні навички, когнітивну сферу молодших школярів; поповнювати словниковий запас слів дітей, виховувати старанність, акуратність у процесі самостійної діяльності.

 

Обладнання: коробки з різними крупами (перловка, горох, гречка, квасоля),  з камінчиками, пластикові пляшки, відеофрагмент казки Ш. Перро «Попелюшка», мультимедійна презентація.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент.

 Привітання.

У день такий чудовий

Зустрілися ми знову.

Бажаємо всім успіхів

І гарного здоров’я!

                                     (Е. Печерська)

  •       У мене зараз дуже гарний настрій. А у вас?

У кожної дитини на парті 2 квітки різних кольорів: червона символізує гарний настрій, синя – сумний. Виберіть ту квітку, яка відповідає вашому настрою. Покажіть мені. (Опитування.)

– Я хочу, щоб гарний настрій у вас не закінчився до кінця уроку.

  • А чого ви очікуєте від нашого уроку? (Учні відповідають.)

– Щоб усі ваші сподівання справдилися…

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у першім класі

                        Учні – просто…(Молодці.)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Сьогодні  Королева Письма запрошує вас продовжити подорож у країну казок.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

      Сьогодні на уроці ми будемо вчитися викладати вивчені літери, силуети різних предметів з камінчиків, будемо вчитися переказувати побачені казки, збагачувати словниковий запас, розвивати зв’язне мовлення; розвивати дрібну моторику руки іграми з різними крупами.

ІV.  Мовленнєва розминка.

  1. Розучування скоромовок.
  1. Пиляв Пилип поліна з лип.

Притупив пилку Пилип.

  1. Росте липа біля Пилипа.
  • Який звук часто чуємо?
  • Якою буквою позначаємо цей звук?
  • Напишіть у повітрі велику(маленьку) букву Пп.
  • Напишіть носиком велику літеру П.
  • Напишіть правим плечем рядкову літеру п.
  • Напишіть у повітрі рукою слова, які починаються з літери П.

V. Актуалізація опорних знань.

  1. Відгадування загадки.

А до нас на урок завітала гостя, яку ви гарно знаєте. Відгадайте, хто це.

Працювала я у хатці,

 Танцювала у палаці.

 Є така у мене звичка —

Десь губити черевички. 

                         (Попелюшка)

  1. Обведення по контуру малюнка, розфарбовування.

Картинки по запросу розфарбовування по контуру попелюшки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Гімнастика для пальчиків. Пальчикові ігри.

Картинки по запросу пальчикова гімнастикаКартинки по запросу пальчикова гімнастика

 

 

 

 

 

 

 

Картинки по запросу пальчикова гімнастикаКартинки по запросу пальчикова гімнастика

  1. Розвиток зв’язного мовлення. Робота над віршем.

ПОПЕЛЮШКА

Добра, працьовита  і красива,

Щедра, мила і дбайлива.

Личко в неї гарненьке,

Голосок її миленький.

 

Але мачуха злослива все примушує її :

Працювати, прибирати, на попелі щодня спати.

Отаке у Попелюшки було принизливе життя…

 

Але стійте, зачекайте!

Фея вже сюди летить -

Вона її нещасну захистить!

 

Каже їй хрещена мати:

-Попелюшко, моя мила,

Принеси один гарбуз,

Троє ящірок маленьких,

Троє  мишенят гарненьких

І одненького щура.

 

Чарувала, дивувала,

Та зібрала Попелюшку і відправила  на бал.

 

  • Якою була Попелюшка?
  • Як знущалася мачуха над Попелюшкою?
  • Хто допоміг Попелюшці?
  • Ким була їй фея?
  • Куди відправила фея Попелюшку?
  • А щоб нашій Попелюшці на балу відпочивало ся гарно, давайте їй допоможемо виконати роботу, яку наказала зробити зла мачуха.

VI. Робота над темою уроку.

  1.  Групова робота. Ігри з крупами.

У кожної групи набір різних круп (перловка, горох, гречка, квасоля) та 4 пластикові пляшки. Діти розкладають всі крупи окремо в пляшки.

  1. Робота в парах. Ігри з камінцями.
  1. Викладіть з камінців слово ПОПЕЛЮШКА.
  2. Викладіть камінцями доріжку для Попелюшки.
  3. Викладіть з камінців карету для Попелюшки.
  1. Фізкультхвилинка.

Працювати перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легесенько пригнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли, другий — встали.

Всі за парти посідали.

  1. Перегляд відеофрагменту казки «Попелюшка».
  2. Переказ побаченого відеофрагменту казки «Попелюшка»

VIІ. Підбиття підсумків. Рефлексія.

Добіг кінця наш урок. Чи справдилися ваші очікування?

– Що найбільше сподобалося на уроці?

– Що було вам найцікавіше?

– Яке завдання було найважчим?

– Яке завдання найлегшим?

– До чого спонукав урок?

– З яким настроєм ви завершуєте урок?

 

Використані джерела

Інтернетресурси:

http://koxana.com/rodina/rozvytok/957-igrizkrupami.html

http://www.lvivpost.net/suspilstvo/n/22643

http://doshkolenok.kiev.ua/zagadki/488-zagadky-kazky.html

docx
Додано
14 серпня 2018
Переглядів
962
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку