Розробка уроку з географії для дітей з інтелектуальними порушеннями "Харчова промисловість України"

Про матеріал
Розробка містить план-конспект уроку та наочний матеріал для роботи з учнями спеціальних шкіл, які мають порушення інтелектуального розвитку.
Перегляд файлу

Тема уроку: Харчова промисловість України

 

Мета уроку: продовжувати формувати поняття про галузі промисловості       

                      України. Ознайомити учнів зі значенням харчової промисловості,

                      її взаємозв’язком із сільським господарством, сировинною базою

                      та продукцією. Визначити основні галузі харчової промисловості

                      та закономірність розміщення її підприємств на території України.

                      Розвивати та корегувати усне зв’язне мовлення, увагу, елементи

                      логічного мислення та пам'ять.

                      Виховувати усвідомлення учнів про важливість харчової

                      промисловості в житті людей, стимулювати інтерес до вивчення

                      технологій виробництва різних продуктів харчування та

                      бережливого використання природних ресурсів. Зацікавлювати

                      дітей до майбутнього вибору професії пов’язаної з сільським

                      господарством.

 

Обладнання: підручники, картки, відеоматеріал, карта промисловості України.

 

Хід уроку

 

І. Загально-корекційна частина.

1. Нервово-психічно підготовка.

Відгадування загадок пов’язаних з продуктами харчування.

Був зерном він у землі,

Став із сіллю на столі.

З ним їсти ми сідаємо,

І гостей стрічаємо. (Хліб)

 

З молока його зробили,
Та ретельно остудили.
Нам здається, що в жару
Його б з’їли по відру. (Морозиво)

 

Багато пуху, та не птах,
День і ніч в мішку таїться.
Якщо до неї щокою притулитися,
То може сон приснитися … (Подушка)

 

Її люблять всі на світі

Їдять дорослі і діти,

Ножем її ріжуть і кладуть в бутерброд

Потім бутерброд відправляється в рот. (Ковбаса)

 

-Яке із відгаданих слів є зайвим на вашу думку? Чому?

-З чого виготовлений кожен із товарів?

 

2. Організація дітей до уроку.

 

ІІ. Основна частина.

1. Перевірка домашнього завдання.

 

Усні запитання.

- На які дві великі галузі поділяється сільське господарство?

  (Рослинництво і тваринництво)

- Що таке рослинництво?

- Назвіть основні зернові культури, які вирощуються в Україні.

- Назвіть основні зернобобові культури.

- Назвіть круп’яні культури.

- Назвіть основні технічні культури.

 

Робота з картками.

- На зображеннях визначити овочеві та фруктові культури, які вирощують в Україні. Виділіть культури, які не вирощуються в Україні.

 

Усні запитання.

- Що таке тваринництво?

- Які галузі тваринництва поширені на території України?

- Якою продукцією забезпечують населення різні галузі тваринництва?

 

Робота з картками.

- З’єднати зображення тварин з відповідною продукцією.

 

Отже, сільське господарство забезпечує населення харчовою продукцією та іншою сировиною. Пригадаємо, що сировина – це продукція, яка не готова до споживання. Її потрібно переробити.

В Україні є ціла галузь промисловості, підприємства якої переробляють сільськогосподарську сировину та виготовляють продукти харчування. Ця галузь – харчова промисловість.

 

2. Вивчення нового матеріалу.

Оголошення теми уроку.

На сьогоднішньому уроці ми поговоримо про одну із важливих галузей промисловості України, а саме харчову промисловість.

-         Актуалізація опорних знань

З попередніх уроків вам відомо, що промисловість – це велика галузь господарства України підприємства якої переробляють сировину та виробляють готову продукцію.

Які галузі промисловості ви знаєте? (Паливна, електроенергетика, металургія, машинобудування, лісова, хімічна, промисловість будматеріалів тощо).

 

Харчова промисловість – це одна із галузей промисловості підприємства якої виробляють продукти харчування.

В залежності від виготовленої продукції харчова промисловість поділяється на різні галузі:

-         Борошномельна

-         Хлібопекарська

-         Кондитерська

-         Цукрова

-         Молокопереробна

-         М’ясопереробна

-         Олійна-жирова

-         Плодоовочева

-         Рибна

 

-         Принцип розміщення підприємств харчової промисловості (зорієнтований на споживача або на переробку сировини)

          (робота з картою)

 

-         Перегляд зображень та відео.

 

3. Закріплення вивченого матеріалу

-         Робота з текстом підручника.

 

ІІІ. Заключна частина.

1. Домашнє завдання (Параграф 46)

2. Оцінювання

3. Підсумок уроку.

4. Нервово-психічне розвантаження.

Відгадати по назвах прикметників харчовий продукт, який виготовляють в Україні. (Шоколад)

                                                           Корисний

Ароматний

 Коричневий

Апетитний

 Обгорнутий

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

             

 

             

 

            

 

           

docx
Пов’язані теми
Географія, Розробки уроків
Інкл
Додано
20 березня
Переглядів
47
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку