Розробка заняття інтегрованого курсу «Я досліджую світ», 1 клас. Тема тижня: МОДА. Тема дня: Як змінюється мода?

Про матеріал

Відповідно до Державного стандарту Нової української школи кожен тиждень і день будуть тематичними. «Я досліджую світ» - інтегрований курс, через який буде реалізовано тематику тижня і дня.

Тематичні дні об'єднують блоки знань із різних навчальних предметів, тем навколо однієї проблеми з метою інформаційного та емоційного збагачення сприймання, мислення, почуттів учня. Таке навчання забезпечує формування в молодших школярів цілісної картини світу, здатності сприймати предмети і явища різнобічно, системно, емоційно, сприяє поглибленню та розширенню знань учнів, діапазону їх практичного застосування.

До вашої уваги пропонується один із таких тематичних тижнів у 1 класі, тематичне інтегроване заняття курсу «Я досліджую світ» відповідно типової освітньої програми розробленою під редакцією Р.Б. Шияна.

Перегляд файлу

Інтегроване заняття

Я досліджую світ

1 клас

Тиждень 11

Тема тижня: МОДА

Тема дня: Як змінюється мода?

Мета:  

  • розширити знання дітей про історію моди;
  • дати поняття «мода для тварин»;
  • вчити доглядати за домашніми тваринами;
  • вчити розрізняти головні убори;
  • повторити склад чисел 6-10;
  • вчити групувати предмети за спільною ознакою;
  • закріплювати вміння ділити слова на склади, називати звуки в словах;
  • розвивати мовлення дітей, дрібну моторику руки, пам'ять, увагу, фантазію.

 

Завдання:

  • заповнення щоденних новин;
  • вправа «Комплімент»;
  • перегляд мультимедійної презентації «Як змінювалася мода»;
  • слухання і обговорення вірша Юлі Домашець «Мода і природа»;
  • складання розповіді «Як я доглядаю за своєю домашньою тваринкою»;
  • розгляд фото «Мода для тварин»;
  • гра «Впізнай головний убір»;
  • поділ слів-назв головних уборів на склади;
  • називання звуків у словах БЕРЕТ, КЕПКА;
  • складання речень зі словами-назвами головних уборів;
  • робота над скоромовкою;
  • гра «Відшукай пару»;
  • групування предметів;
  • складання та розв’язання прикладів на основі складу чисел 6-10;
  • індивідуальна творча робота «Розфарбуй та «приший» ґудзики»;
  • творчі вправи з ґудзиками;
  • пальчикова гімнастика;
  • ґудзиковий масаж.

 

Очікувані результати учіння:

  • уживає відповідну до ситуації спілкування лексику і несловесні засоби;
  • уживає форму кличного відмінка іменника для звертання до іншої особи та ввічливі слова;
  • використовує голос, мову тіла для привітання;
  • вступає в діалог, підтримує й ініціює діалог на теми, які викликають зацікавлення;
  • уважно вислуховує думку співрозмовника, висловлює свій погляд, шануючи гідність інших;
  • пояснює, чим його/її дитинство відрізняється від дитинства старших родичів;
  • пояснює, що життя кожного покоління неповторне;
  • вміє працювати в команді;
  • сприймає монологічне висловлювання (вірш);
  • досліджує значення нових слів;
  • знає вивчені букви;
  • читає вголос короткі тексти для здобуття інформації;
  • визначає звуки у слові, визначає кількість складів у слові, орієнтуючись на кількість голосних звуків;
  • представляє інформацію графічно;
  • вміє групувати предмети за спільною ознакою;
  • лічить об’єкти навколишнього світу;
  • вміє порівнювати числа в межах 10;
  • знає склад числа 6-10;
  • знає властивості геометричних фігур, вміє їх розрізняти;
  • доглядає за улюбленими тваринами;
  • розрізняє головні убори;
  • вміє фантазувати з ґудзиками;
  • дотримується безпечних прийомів праці з ґудзиками.

 

Обладнання: мультимедійна презентація «Як змінювалася мода», фото модних тварин, зображення головних уборів, картки для індивідуальної, групової роботи, ґудзики.

 

Перебіг заняття

1. Ранкова зустріч

1.1. Привітання.

Діти стають у коло і разом з учителем промовляють вітання.

- Доброго ранку! —

Ми друзям бажаєм.

 - Доброго ранку! –

Всіх друзів вітаєм.

 Доброго ранку

тобі і мені.

 Щирі слова

нехай линуть рясні.

Доброго ранку, ___________ (ім’я дитини)!

 - Доброго ранку, _______________________!

 

 (Під час привітання потискують руки товаришеві, який поруч.)

1.2. Заповнення «Галявини настрою».

Учні обирають квітку відповідного кольору і заповнюють «Галявину настрою». Після заповнення аналізуємо, якого настрою сьогодні у класі більше.

1.3. Вправа «Комплімент».

 (Учні говорять компліменти одне одному.)

1.4. Оголошення теми тижня.

Сьогодні ви дізнаєтеся, як змінювалася мода протягом багатьох років, який одяг носили ваші прабабусі, прадідусі, бабусі, дідусі, батьки.

1.5. Заповнення щоденних новин.

 - Дата …

 - Місяць…

 - Сьогодні …(день тижня).

- Який день тижня за порядком?

 - Яка сьогодні погода?

- Опади…

 Вчитель назначає помічників дня.

2. Перегляд мультимедійної презентації «Як змінювалася мода».

Вчитель презентує дітям фото моди різних років, розповідає про особливості модного одягу різних поколінь.

Картинки по запросу мода 80 -88-х роківКартинки по запросу мода 70 років

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картинки по запросу мода 2000-х роківКартинки по запросу мода 2000-х років

 

 

 

 

 

 

 

  • Які враження викликають у вас ці фото?
  • Чи мода старіє?
  • Чи варто гнатися за модою?
  • Чи погоджуєтеся ви, що кожне покоління неповторне?

 

3. Слухання і обговорення вірша Юлі Домашець «Мода і природа».

- Будьте уважні, бо після прослуханого вірша доведеться розв’язати кілька математичних завдань.

 

Мої батьки узяли нову моду:

Дітей привчати треба до природи!

Тому мені купили два папуги,

Пізніше хом’яків чотири штуки.

Бабуня десь знайшла руденьку кішку,

Хрещена принесла у клітці мишку.

З`явились потім рибки й черепаха,

Ще тато обіцяв мені собаку.

Я до природи звикнув дуже швидко:

Усіх годую, прибираю в клітках.

Я всім своїм тваринкам дуже радий,

Але мені б хотілось мати брата!

Веселе і мале таке хлопча,

Щоб гралося зі мною у м`яча.

Якби я зміг навчити тих батьків

Узяти нову моду…на братів!

                          Юля Домашець

 

  • Про яку нову моду йдеться у вірші?
  • Хто з вас  має братика?
  • Хто має сестричку?
  • Хто б хотів мати братика чи сестричку?
  • Які тварини згадувалися у вірші?
  • Порахуйте кількість тварин, які отримав хлопчик. (Вчитель ще раз читає вірш).
  • Скільки папуг отримав хлопчик?
  • Скільки хом’ячків?
  • Чи маєте ви домашніх улюбленців?

4. Розвиток зв’язного мовлення дітей. Складання розповіді «Як я доглядаю за своєю домашньою тваринкою».

5. Розгляд фото «Мода для тварин». Розвиток математичних знань.

 - А визнаєте, що існує мода для домашніх тваринок, в основному для котів та собачок маленьких порід. Існують спеціальні магазини для тварин, де можна купити такий модний одяг. Давайте розглянемо, які є модниці-тварини.

Картинки по запросу мода для тваринКартинки по запросу мода для тварин

 

 

 

 

 

  • Скільки всього бачите тварин? (3)
  • Назвіть сусідів числа 3.
  • Похожее изображениеПохожее изображениеСкільки бачите собачок?
  • Скільки котиків?
  • Складіть нерівність. (3>2)
  • На скільки 3 більше, ніж 2?

Похожее изображение

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Скільки всього собачок на фото? (5)
  • Назвіть сусідів числа 5.
  • Складіть приклади на додавання із відповіддю 5.

 

6. Обговорення моди на головні убори ОСІНЬ - 2017. - Головні убори – це невід’ємний модний аксесуар як для жінок, так і для чоловіків та дітей.

- Які ви знаєте головні убори? (Шапки, берети, капелюхи, пов’язки, кепки, хустки…)

7. Гра «Впізнай головний убір».

- Давайте розглянемо головні убори і впізнаємо їх за фото.

Картинки по запросу шапка

Картинки по запросу беретКартинки по запросу шляпа

 

 

 

 

 

Картинки по запросу повязкаПохожее изображениеКартинки по запросу кепка

 

 

 

 

 

 

  • Хто з вас любить носити кепки?
  • Хто любить носити шапки?
  • Хто любить носити берети?
  • Хто любить носити капелюхи?
  • Назвіть головний убір, який носять тільки дівчатка та жінки.

(Вчитель пропонує дітям плескати у долоні, відповідаючи на запитання)

7. Розвиток фонематичних знань.

7.1. Поділ слів-назв головних уборів на склади.

7.2. Називання звуків у словах БЕРЕТ, КЕПКА.

7.3. Складання речень зі словами-назвами головних уборів.

8. Пальчикова гімнастика

– Мій мізинчик де блукав?

З оцим братиком гуляв,

З оцим пісеньку співав,

А ці братці – молодці,

Ґудзик пришивали

Ось так, ось так

Вміло працювали.

9. Гра «Відшукай пару».

У холодні пори року жінкам, чоловікам, дітям  не обійтися без головних уборів. Багато хто помилково вважає, що ця деталь гардеробу псує зовнішній вигляд, однак це далеко не так - потрібно просто правильно підібрати цей аксесуар.

Завдання: обведіть комплекти для дівчаток червоним кольором, для хлопчиків – синім.

 

 

 

 

  • Скільки комплектів знайшли для дівчаток?(4)
  • Скільки комплектів знайшли для хлопчиків? (4)
  • Складіть рівність (4=4)
  • Складіть приклад на додавання (4+4=8)

10. Робота в парах. Закріплення знань про геометричні фігури.

-  Діти, є ще один аксесуар одягу, який його прикрашає.

А щоб дізнатися, відгадайте загадку.

Ледь помітний він, маленький…

То квадратний, то кругленький…

Як його ти відірвеш,

То штани не застібнеш…

                      (Ґудзик)

 

 

  • Яку форму мають ці ґудзики?
  • За якими ознаками їх можна розподілити на групи?
  • Із чого можуть виготовляти ґудзики?
  • Ми з вами переконались, що всі ґудзики різні,  не схожі один на одного: бо різняться формою, кольором та розміром. А що є для них спільним? Для чого вони нам потрібні? (Щоб застібати одяг, щоб мати гарний, акуратний вигляд, щоб одяг прилягав до тіла і його легко було зняти та одягти….).  Проте ґудзики можуть використовуватись не за прямим призначенням, а як прикраси.  Деякі модниці навіть вважали, що чим більше ґудзиків пришито на одязі тим красивіше і стильніше виглядає одяг.

У ґудзика дуже цікава історія. У сиву давнину люди робили собі одяг із шкір тварин. Накидали шкіру на плечі і підв’язували поясом з рослин.  Незручним був такий одяг: заважав рухатися, полювати на тварин. Тож з’явилися застібки, які людина робила з кісток тварин, дерев’яних паличок, шипів, рослин. До одягу стали прикріплювати просвердлені камінчики, на які накидали петлі. 

11. Ґудзиковий масаж:

  • опустіть руки в коробку;
  • поводіть долонями по поверхні ґудзиків;
  • захопіть ґудзики в кулаки, трошки підніміть і розтисніть кулаки;
  • занурюйте руки глибоко в «ґудзикове море» і «поплавайте» в ньому;
  • перетирайте ґудзики між долонями;
  • пересипайте їх з долоні в долоню;
  • спочатку однією рукою, потім іншою, потім двома руками захопіть трішки ґудзиків і відпустіть;
  • беріть у руки по одному різноманітні ґуд­зики: великий, витягнутий, квадратний, гладенький, перекочуйте їх між долонями,

12. Індивідуальна творча робота «Розфарбуй та «приший» ґудзики».

Похожее изображениеПохожее изображениеПохожее изображениеПохожее изображение

Похожее изображение

Завдання: розфарбуйте ґудзики за власним задумом та «пришийте» їх різними способами.

13. Презентація творчих робіт учнів.

14. Складання та розв’язання прикладів на основі складу чисел 6-10.

- За малюнками складіть приклади на додавання та розв’яжіть їх (усно).

Картинки по запросу кольоровий гудзик

 

 

 

   4+4=

 

 

 

 

Похожее изображениеКартинки по запросу кольоровий гудзик

 

  4+2=

 

 

 

 

 

Картинки по запросу кольоровий гудзик

Картинки по запросу кольоровий гудзик 

   5+4=

 

 

 

 

 

 

 

 

Картинки по запросу кольоровий гудзикКартинки по запросу кольоровий гудзик

7+3=

 

 

 

 

 

 

 

15. Розвиток мовленнєвого апарату учнів. Робота над скоромовкою.

Ґава ґудзика на ґанку

Загубила на світанку

Ґава ґудзика шукала

Ґелготала, ґелготала,

Ґава ґудзик відшукала

І в гніздо собі поклала.

 

– У нас вийшов справжній «ґудзиковий хор».

16. Розвиток дрібної моторики руки дітей. Робота із ґудзиками.

16.1. Зображення ґудзиками вивчених букв.

Діти викладають ґудзиками літери, які вивчили.

16.2. Дитячі фантазії. Робота в групах.

Діти фантазують із ґудзиками, створюють казкових тварин.

Картинки по запросу кольоровий гудзик

Картинки по запросу кольоровий гудзик

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17. Підсумок заняття. Рефлексія.

 - З яким настроєм завершуєте заняття?

- Що цікавого запам’яталося?

 

Використані інтернетресурси:

1.https://urok-ua.com/konspekt-zanyattya-pro-odyah-v-dnz/

2.http://yrokiu.ru/zagadki/1643-zagadka-pro-gudzik

3. http://www.pochatkivec.ru/2012/12/blog-post_6920.html

4. http://abetkaland.in.ua/istoriya-odnogo-predmeta-tsej-dyvnyj-gudzyk/

5. Ютуб

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.8
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
  1. Ферлієвич Наталя Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Кругла Антоніна Данилівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Попач Оксана Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Петровська Наталія
    Дякую за змістовний матеріал.
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 1 відгук
docx
Додано
29 серпня 2018
Переглядів
10109
Оцінка розробки
4.9 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку