Розробку Квест-уроку

Про матеріал
Квест-урок з математики.На уроці використані інноваційні технології з основою на діяльнісний метод навчання в початковій школі.Групова робота була проведена на протязі всього уроку.Взаємодопомога та підтримка допомагала учням виконувати завдання квесту.Сюрпризом для дітей було отримання подарунків від Святого Миколая.
Перегляд файлу

 

 

Тема: Урок квест:  « Пошуки сюрпризу від Святого Миколая». Усне і письмове додавання і віднімання чисел у межах 1000.Розпізнавання геометричних фігур на кресленні. Задачі на знаходження периметру квадрата.

Мета :  формування предметних компетентностей: закріпити знання усних та писемних прийомів додавання і віднімання у межах 1000;формувати вміння розв'язувати задачі на знаходження периметра квадрата; розвивати мислення ,самостійність під час виконання завдань;розвивати творчу уяву; формування  ключових компетентностей:уміння вчитися: оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; комунікативної: розвивати математичне мовлення;правильно формувати висловлювання з використанням математичних термінів; соціальні: вміння працювати в групі, виявляти ініціативу.

Тип уроку:закріплення і застосування  вмінь і навичок

Форма проведення : урок – квест.

Обладнання: картки для роботи в групі,мультимедійна презентація.

                                       Хід уроку

 

І. Організація класу.

      Діти, на Україні говорять, що добрий гість- дому радість. Гадаю, що ви , як і я раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємося.

                Є такий вислів, що краса врятує світ. Та я гадаю що краса врятує світ  тільки у поєднанні з розумом та мудрістю. Всі зараз побачили, які ви красиві, а ви зараз покажете, що ви ще й розумні. Один  французький філософ Жан-Жак Руссо сказав такі слова, які я хочу адресувати вам.

«Ви талановиті діти! Коли-небудь ви самі  приємно здивуєтесь, які ви розумні, як багато вмієте, якщо  будете постійно працювати над собою, ставити нові цілі і прагнути до їх досягнення».

То ж сьогодні ми також поставимо перед собою завдання,які виконаємо під час уроку.

Сьогодні наш урок  трохи незвичний.

У світ математики ще один крок

Допоможе зробити нам квест-урок

Це час міркувань, наполегливий час

Й завдання давно вже чекають на вас.

Сьгодні в нас цікава гра-

Змагатись буде дітвора

В умінні міркувати, дружно й плідно працювати.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація  навчальної діяльності.

Скажіть, будь ласка, що сьогодні за день?    Слайд №1

  • Що ви знаєте про Святого Миколая ?    Слайд №2                                                                  

     Подарунки ви вдома отримали, але Св. Миколай залишив в школі скарб  для учнів нашої школи. Ми з вами повинні його знайти. Для  цього нам треба буде виконати завдання, які нам приготували улюблені вами герої . Ви їх впізнали?

Слайд №3              

                 Тема сьогоднішнього уроку « Усне і письмове додавання і віднімання чисел у межах 1000.Розпізнавання геометричних фігур на кресленні. Задачі на знаходження периметру квадрата». Під час подорожі ви зустрінетеся з різними перешкодами і вам доведеться показати свої знання та вміння, щоб подолати їх.

                  Слайд №4  Завдання нашого квесту 

                  Закріпити навички та  вміння  виконання  письмового додавання та 

                 віднімання  чисел в межах 1000, розв’язати задачі на збільшення та зменшення

                 числа на кілька одиниць, знайти невідомі компоненти рівняння, повторити гео-

                 метричні фігури ; знайти периметр квадрата, а саме головне -  бути доброзич-  

                 ливими та  товариськими, завжди бути готовими прийти на допомогу своєму

                 товаришу.                        

       .   Відправлятися в подорож поодинці дуже небезпечно, то ж ми об’єднаємося в три команди. Кожна команда отримає зашифровану назву. Розв’язавши вирази ви оримаєте коди і дізнаєтесь назву своєї команди. Ви зараз чемно попросите у наших гостей конверт із завданням..

  С(200) 230-30               М(20)     96-76             Я(330)       270+60

  Н(110)   94+16            О(415)    440-25             Л(730)       707+23

  І(10)      98-88              Р(21)        30-9               И(11)         22-11

 Ж(9)      57-48              О(190)      120+70           Н(18)         37-19

  К(150)   70+80            З(530)       470+60           К(150)        70+80

  И(610)    605+5          И(675)       615+50           А(110)        449-139

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  ІІІ. Основна частина.

 

           Нам допоможуть міцні знання, кмітливість та взаємодопомога. Ми впораємося з усіма труднощами, якщо будемо дружно працювати у командах. То ж давайте повторимо правила роботи в команді.

Слайд №5

  • Працюйте дружно та завзято.
  • Прислухайтеся до порад товариша.
  • Допомагайте один одному.
  • Не галасуйте, не сваріться.

           Скажіть чи готові вишукати скарб? Не зовсім! Щоб вирушити на пошуки скарбу вам необхідно мати компас і карту.(Діти записують число,класна робота)

Слайд №6(Завдання ви знайдете під таблицею біля дошки). Каліграфічна хвилинка

         День Святого Миколая 19 .12. 2018 року. Якими цифрами позначені ці числа?

              1 ; 2; 0; 8; 9 .

 

                Хвилинку каліграфії – негайно!

               Напишемо цифри красиво й охайно!

 

1 команда Складає 3 трицифрових чисел.

2 команда Складає 3 двоцифрових чисел.

3 команда Складає 3 круглих трицифрових чисел.

Ви справилися із завданням, поаплодуйте собі! Ми вирушаємо далі.

.            Слайд №7 (Завдання ви знайдете  на зворотній стороні дошки)

 Щоб їх виконати вам потрібно написати математичний диктант.

Записати три послідовні числа, починаючи з 437

Записати цифрами такі числа : 3 сотні 2 десятки 4 одиниці;

 7 десятків 9 одиниць;

 5 сотень   1 одиниця;

 6 сотень   5 десятків;

Записати кількість десятків у числах 374; 289;

Записати кількість сотень у числах 678; 925.

 

Слайд №8 Відповіді:437;438;439;440;324;79;501;650;37дес.;28дес.;6сот.;9сот..

 

Молодці! Ви справились з роботою.Отже  отримали компас і карту і тепер ми вирушаємо за пригодами.  Приготуйтесь!

Три команди сміливців і їхні капітани

Прямують до слідуючого завдання !

       Слайд №9   Наші герої подають нам сигнал SOS! Ми повинні їм допомогти.

 

(Завдання ви знайдете на підвіконні нашого класу.)

 

Вони просять  розв’язати рівняння.  

Давайте згадаємо як знайти невідомі компоненти дій додавання і віднімання.

1 команда      х - 245 = 347

2 команда      582 - х = 154        

3 команда     627 + х = 840

Фіксики вирішили віддячити нам за допомогу і запрошують нас до себе в гості на  відпочинок.

Слайд №10 ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 

    Побувавши в гостях і перепочивши ми подорожуємо далі. Завдання стають все складніші ,але ж ми учні 3-Б класу і не боїмося труднощів і складних завдань. 

 

Слайд №11(Завдання знайдете в куточку живих квітів).

 

Виконати завдання в підручнику під № 499 (Аналіз задачі)

               На Новий рік ми прикрашаємо ялинку. Але ви знаєте . що зелені насадження це легені нашої планети ,тому учні школи вирішили посадити молоді саджанці ялинок. Нам треба відповісти на питання скільки ялинок посадили учні.]

Читання задачі учнями.     

Опорні слова : Учні старших класів -157 с.

                          Учні середніх класів- ? на 78 с.<  ˩

                           Всього саджанців -?

                                            Розв'язання

  1. 157 - 78  =  79( с.) - посадили учні середніх класів
  2. 157 + 79 =236(с.)

Відповідь: учні школи посадили 236 саджанців ялинок

Молодці! Я вами пишаюся. Продовжуємо нашу подорож за скарбами . Слідуюча зупинка Геометрична.

Слайд № 12  Завдання ви знайдете на стенді     « Класний куточок ».

  • №1 Знайти квадрат і обчислити його периметр із стороною 3см..
  • №2 Знайти квадрат і обчислити його периметр із стороною 4 см.
  • 3 Знайти  квадрат і обчислити його периметр  із стороною 3см 5мм
  •  

Погляньте, якісь сліди.Цікаво куди вони ведуть? Щоб пройти нам цими слідами потрібно назвати добутки таблиці множення на 3. Сліди привели на-ших капитанів до дверей. Перш ніж ми відкриємо двері, дамо відповіді на питання.

IV. Підсумок уроку.

 

Вправа «Кубування»

      Яку тему ми повторювали на уроці?

       Чого навчились під час квесту?Які поняття повторили?

  • Які завдання сподобалися найбільше?
  • Розв’язування яких завдань у вас викликали труднощі?

Визначаємо переможців квесту.

 

Відкриваємо двері.

 

  ( Входить Святий Миколай. Діти отримають золоті монетки-шоколадки.)  Вони допоможуть відновити сили після важкої подорожі.

Три  команди добре грали,

Хоч без  досвіду гравці

Відповіді показали -

Що усі ви - молодці!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Відділ освіти , культури,молодіжної політики та спорту

Дальницької сільської ради

Доброолександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст..

 

                   

  https://fs01.naurok.com.ua/01000p7w-ff9b/003.jpg

                                             Підготувала

                                             вчитель початкових класів

                                        Доброолександрівської ЗОШ І-ІІІст.

                                             Крива Алла Олександрівна

                                           Кваліфікаційна категорія

                                         «Спеціаліст вищої  категорії»

 

                                  с.Доброолександрівка               

                                                21 лютого 2019 р.

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
22 березня 2019
Переглядів
1221
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку