Сценарій "Дізнайся своє ім’я азбукою Морзе"

Про матеріал
Дана розробка розповість дітям про давній вид зв'зку; порівняння його із сучасними; розширює знання про цей винахід людства; виховує бажання вивчати минуле; розвиває спостережливість, порівняльний аналіз.
Перегляд файлу

Тема. Дізнайся своє ім'я азбукою Морзе.

 

Мета: розповісти дітям про давній вид зв'зку; порівняти його із сучасними; розширити знання про цей винахід людства; виховувати бажання вивчати минуле; розвивати спостережливість, порівняльний аналіз.

 

Обладнання: презентація “Азбука Морзе”, відеоролик “Експеремент. Азбука Морзе проти SMS”, букви М О Р З Е

Хід заходу

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми заняття.

1. Загадки

 

Він на відстань не зважає
З ким попросиш з тим з’єднає
Як почуєш звук-рингтон
Треба брати
(Телефон)

 

Він про все на світі знає, часто час в нас забирає.
Ми не можем уявити, як тепер без нього жити
(Інтернет)

 

Без крил, а летить,

Без мови, а говорить.

(Лист)

 

Не будильник, а дзвенить.
     Не радіо, а говорить.
     (Телефон)

 

Ця всесвітня мережа
Скільки знає – просто жах!
З нею вчись ти працювати –
Теж багато будеш знати.
(Інтернет)

- Що називають слова-відгадки? (Засоби зв'язку)

1. Вступна бесіда.

- То які ви знаєте засоби зв'язку?

- Чи завжди вони були?

- А які ви знаєте давні засоби зв'язку?

2. Повідомлення теми.

- Сьогодні ми поговоримо про ще один дуже давній вид  зв'язку, який актуальний і нині. А назву його дізнаєтесь, склавши слово із літер, які бачите на дошці. ( О, Р, М, Е, З ).

- Яке слово вийшло? (М О Р З Е) Чи чули ви це слово? Що воно означає? Що ви про це знаєте? Чи хочете дізнатися більше?

 А чи знаєте ви, що11 січня, у світі відзначається Всесвітній День Азбуки Морзе. Цей день встановлений в пам’ять про винахід американського художника Семюеля Морзе, який розробив систему спеціальних графічних знаків з крапок і тире для швидкого та надійного спілкування на відстані. І саме 11 січня 1838 року Семюель Морзе разом з Альфредом Вейлом провів першу публічну демонстрацію дії електричного телеграфу. Тому сьогодні ми поговоримо на тему "Дізнайся своє ім’я на азбуці Морзе"?

 Азбука Морзе – це перший цифровий спосіб передачі інформації , і, як не дивно, вона є актуальною і в 21-му столітті, адже її сигнали настільки прості, що їх можна передавати, наприклад, миготінням світла.

Більше дізнатись про Семюеля Морзе, телеграф та інші засоби зв’язку, а також спробувати закодувати своє ім’я за допомогою цієї знаменитої азбуки, ви зможете, прочитавши книги:

 Велика книга знань : У запитаннях і відповідях. – Київ : Махаон-Україна, 2008. – 480 с.

 Клімов, А. Техніка : ілюстрована енциклопедія для дітей / А. Клімов. – Харків : Ранок, 2009. – 64 с. – (Моя перша енциклопедія).

 Історія речей. – Харків : Фоліо, 2005. – 319 с. – (Дитяча енциклопедія).

А також, переглянувши презентацію “Азбука Морзе”.

 

ІІІ. Перегляд презентації.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наспіви на українській мові:

Перейти на російську азбуку/наспіви


А •− (ай-дааа)
Б −••• (бааа-ки-те-чуть)
В •− − (ви-сооо-кииий)
Г − − • (Гааа-рааа-жик)
Д −•• (дооо-мі-шки)
Е • (ерг)
Є ••−•• (е-ле-ктрооо-ні-ка)
Ж •••− (я-бук-ва-жеее)
З − − •• (зааа-кааа-та-но)
И −•− − (виии-гляд-диии-внииий)
І •• (І-ди)
Ї •− − −• (ї-їїї-неее-мааа-є)
Й •− − − (йди-хооо-лооод-кооом)
К −•− (кооо-ва-нииий)
Л •−•• (лу-нааа-ти-ки)
М − − (мооо-рзеее)


Н −• (нооо-мер)
О − − − (оооо-коооо-лоооот)
П •− −• (пи-лааа-пиии-лить)
Р •−• (ру-кааа-ми)
С ••• (са-мо-кат)
Т − (тоооон)
У ••− (у-ні-сооон)
Ф ••−• (фі-лан-трооо-пи)
Х •••• (хо-ло-до-чок)
Ц −•−• (цііі-ни-цііі-ни)
Ч − − −• (чооо-лооо-вііі-чок)
Ш − − − − (шааа-рооо-вааа-риии)
Щ − − • − (щууу-кааа-жи-вааа)
Ь −••− (тооо-м'я-кий-знааак)
Ю ••− − (ю-лі-ааа-нааа)
Я •−•− (я-кииий-я-кииий)

 

Українська абетка азбукою Морзе.

 

 

ІV. Кодування найпоширеніших імен хлопчиків і дівчаток.

 

Артем   .-  .-.  -.  - -

 

Андрій  .-  -.  -..  .-.  ..  .- - -

 

Владік   .- -  .-..  .-  -..  .. -.-

 

Яна        .-.-  -.  .-

 

Саша      ...  .-  - - - -  .-

 

Денис     -..  .  -.  -.- -  ...

 

Юля       ..- -  .-..  .-.-

 

Аня     .-  -.  .-.-

 

Віка    .- -  ..  -.-  .-

 

Назар  -.  .-  - -..  .-  .-.       

V. Перегляд відеоролика “Експеремент. Азбука Морзе проти SMS”

 

VІ. Підсумкова бесіда.

- Про який вид зв'язку ми говорили?

- Що нового дізналися?

- Що найбільше сподобалося?

 

 

doc
Пов’язані теми
Класному керівникові, Сценарії
НУШ
Додано
18 січня 2022
Переглядів
1166
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку