Сценарій відкритого уроку з математики
«Математичний калейдоскоп»
Проведеного в 1-А класі
ЗПЗСО школи №3 I-III ступенів
Бериславської міської Ради
05.02.2019
студенткою 142 групи
Бериславського педагогічного коледжу імені В.Ф.Беньковського
спеціальності 5.01010201 «Початкова освіта»
Кравченко Богданою Олександрівною
Перевірив та допустив Оцінка_________
Класовод: Магда О.П
Затверджено
Директор школи Дєрябіна О.Б
Тема: Математичний калейдоскоп
Мета: формування основних компетентностей, вміння учнів застосовувати набуті знання для розв’язування задач і вправ в нестандартних ситуаціях; показати практичні значення математичних знань;
розвивати і поглиблювати знання та інтерес учнів до математики; розвивати логічне мислення, активність,бажання застосовувати здобуті знання для досягнення поставленої мети;
виховувати пізнавальний інтерес до предмету; виховувати згуртованість, повагу до товаришів та їх думки.
Тип: урок вікторина
Методи і прийоми:словесні,наочні,практичні.
Обладнання:ілюстрації, роздатковий матеріал, презентація.
Інтерактивні методи: «Мікрофон», «Сніжна грудка», «Знайди помилку», «Пінг-понг».
Міжпредметна інтеграція:фізична культура,історія,образотворче мистецтво.
Здоров`язберігаючі технології: фізкультхвилинка.
Література: Скворцова, С.О. Математика [Текст] : підруч. для 1 кл. загальноосв. навч. закл. / С.О. Скворцова. – Харків. : Вид-во «Ранок», 2018.- С.14-80.
Борисова В.О. Змагання юних математиків. Лейфура, 2004 р.
Хід уроку
I.Огранізація класу
-Добрий день всім присутні ! Ми раді вітати вас у чарівному світі математики, світі точності і довершеності, світі логічності і гармонії.
Математика, друзі, предмет непростий,
Дехто скаже, навіть дуже складний,
Але тому, хто вміє з нею дружить
Набагато легше в світі жить.
II.Повідомлення теми і мети уроку
- Ви знаєте слово «математика» виникло в Стародавній Греції приблизно у V столітті до нашої ери, походило воно від слова «матема», що означало «знання отримані через роздуми». Наш урок недаремно називається «Математичний калейдоскоп».
III.Основна частина
-Діти,погляньте на малюнок і полічіть скільки людей і скільки предметів на малюнку.(6 людей,5 предметів).
-З’єднайте малюнок із відповідним числом.
-Ребуси(стоянка,сім`я,сорока)
-Виконавши завдання ви дізнаєтесь про дії над числами.
-Розшифрувати слово, переставивши літери у вказаному порядку.
3 |
6 |
1 |
2 |
5 |
4 |
9 |
7 |
8 |
д |
а |
д |
о |
в |
а |
я |
н |
н |
Відповідь: додавання.
8 |
6 |
9 |
3 |
5 |
4 |
1 |
7 |
2 |
10 |
н |
м |
н |
д |
і |
н |
в |
а |
і |
я |
Відповідь: віднімання.
-Для того, щоб відгадати зашифроване слово, читають через одну букву
(сума)
(різниця)
- А зараз ми попрацюємо в групах.
-Перший рядочок – перша група, другий рядочок – друга група, третій рядочок – третя група.
- Кожній групі роздаю завдання.
- Перше завдання: Вам потрібно виконати дії додавання та віднімання.(2 хвилини на підготовку).Та перевіряємо роботу.
- Наступне завдання: Кожна група отримує картку з задачею.(5 хвилин на підготовку). Та перевіряємо.
-Пограємо в гру яка називається «Телефон».
-У вас на партах лежать завдання,вам потрібно вирішити приклади та по телефону дізнатися,які слова зашифровані.
- Усно. Складіть приклади за малюнками.
(3+2=5), (2+1=3), (2+2=4) (1+1=2)
-У вас на партах розмальовка. Перед тим,як почати розмальовувати,вам потрібно розв’язати приклади,та знайти відповідний колір.
IV.Підсумок уроку
Гра « Незакінчене речення»
-На уроці мені цікаво було…
-Простим для мене було…
- На уроці в мене виникали труднощі з…
- Всі добре працювали,
Старались, як могли.
Немає переможених -
Тут всі перемогли.
Бажаю математику
Вам вчити добре й далі
Так, щоб лиш дванадцятки
Рябіли у журналі.