Складання виразів та знаходження їх значень. Розв’язування задач.

Про матеріал

Формувати вміння використовувати знання табличного множення і ділення на практиці; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність.

Перегляд файлу

Складання виразів та знаходження їх значень. Розв’язування задач.

 

Мета: формувати вміння використовувати знання табличного множення і ділення на практиці; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

— Сьогодні на уроці ми будемо вправлятися у засвоєнні таблиці множення,будемо вдосконалювати вміння складати вирази і знаходити їх значення; розвиватимемо вміння використовувати знання табличного множення і ділення на практиці.

II. Актуалізація опорних знань

  1. Запишемо число, класна робота
  2. Завдання для опитування
  • На дошці записано два числа 40 і 5 (чим відрізняються (одноцифрове і двоцифрове, кругле і не кругле, різні цифри, що спільне (є розряд одиниць)
  • За допомогою цих цифр складіть математичні вирази. (40-5; 40+5; 40:5; 40*5)
  • Використовуючи математичні терміни прочитайте ці математичні рівності.
  • Складіть математичні нерівності. (                                        )

 

  1. Математичний диктант
  1. Частка чисел 28 і 7
  2. Добуток чисел 7 і 5
  3. Ділене 36, дільник 4, знайдіть частку
  4. Перший множник 6, другий множник 9, знайдіть добуток
  5. Частка чисел 24 і 6
  6. Ділене 16, дільник 4, знайдіть частку
  7. Добуток чисел 3 і 7
  8. Перший множник 4, другий множник 9, знайдіть добуток
  9. Частку чисел 18 і 6
  10.  Добуток чисел 7 і 7
  11. Число 30 зменшити у 5 разів
  12.  Число 4 збільшити у 4 рази

 

Перевірка (4, 35, 9, 54, 4, 4, 21, 36, 3, 49, 6, 16) 

 

  1. Робота в парах. Гра «Футбол»

 

ІІІ. Розвиток математичних знань

 

  1.  Розв’яжіть рівняння.

 

                 1 варіант                                           2 варіант

 

                86 – х = 49                                       86 – х = 75

 

— Як знайти невідомий від’ємник?

 

2) Розв’яжіть задачу, записуючи розв’язання виразом.

 

У п’яти однакових банках 15 л соку. Скільки літрів соку в 7 таких банках?

 

 

3.) Фізкультхвилинка

 

  1. Робота з підручником

Розв’язування задачі двома способами (с. 33, завдання 221) Колективно

  • Скільки часу повинен витрачати столяр на виготовлення однієї рамки? (50 хв)
  • А скільки часу він витрачає – більше чи менше? (43 хв – менше)
  • Скільки часу він зекономить на одній рамці? (50-43=7 хв)
  • Скільки рамок він повинен зробити? ( 9 рамок)
  • Як дізнатися, скільки всього часу він зекономить, зробивши 9 рамок?
  • 1) 50 – 43 = 7 хв
  1. 7 * 9 = 63 хв

( 50 – 43 ) * 9 = 63 хв

 

3. Самостійна робота (с. 32, завдання 218)

— Складіть і розв’яжіть рівняння.

4. Самостійна робота. (диференціація, за картками)

VI. Підсумок уроку

 

— Над чим працювали на уроці?

 

Гра «Множники загубилися»

 

49               42

 

56                63

 

28

 

 

VII. Домашнє завдання

 

С. 33, завдання 223; 224

 

 

 

  1. Вирази

4 * 7 + 45          (56 – 26) : 5

6 * 4 – 9             (27 – 6) : 3

  1. Рівняння

35 – х =12

  1. Задача

У 4 однакових банках 12 літрів томатного соку. Скільки літрів соку в 6 банках?

  1. Вирази

4 * 7 + 45          (56 – 26) : 5

6 * 4 – 9             (27 – 6) : 3

  1. Рівняння

35 – х =12

  1. Задача

У 4 однакових банках 12 літрів томатного соку. Скільки літрів соку в 6 банках?

  1. Вирази

4 * 7 + 45          (56 – 26) : 5

6 * 4 – 9             (27 – 6) : 3

  1. Рівняння

35 – х =12

  1. Задача

У 4 однакових банках 12 літрів томатного соку. Скільки літрів соку в 6 банках?

  1. Вирази

4 * 7 + 45          (56 – 26) : 5

6 * 4 – 9             (27 – 6) : 3

  1. Рівняння

35 – х =12

  1. Задача

У 4 однакових банках 12 літрів томатного соку. Скільки літрів соку в 6 банках?

  1. Вирази

4 * 7 + 45          (56 – 26) : 5

6 * 4 – 9             (27 – 6) : 3

  1. Рівняння

35 – х =12

  1. Задача

У 4 однакових банках 12 літрів томатного соку. Скільки літрів соку в 6 банках?

  1. Вирази

4 * 7 + 45          (56 – 26) : 5

6 * 4 – 9             (27 – 6) : 3

  1. Рівняння

35 – х =12

  1. Задача

У 4 однакових банках 12 літрів томатного соку. Скільки літрів соку в 6 банках?

  1. Вирази

4 * 7 + 45          (56 – 26) : 5

6 * 4 – 9             (27 – 6) : 3

  1. Рівняння

35 – х =12

  1. Задача

У 4 однакових банках 12 літрів томатного соку. Скільки літрів соку в 6 банках?

  1. Вирази

4 * 7 + 45          (56 – 26) : 5

6 * 4 – 9             (27 – 6) : 3

  1. Рівняння

35 – х =12

  1. Задача

У 4 однакових банках 12 літрів томатного соку. Скільки літрів соку в 6 банках?

  1. Вирази

4 * 7 + 45          (56 – 26) : 5

6 * 4 – 9             (27 – 6) : 3

  1. Рівняння

35 – х =12

  1. Задача

У 4 однакових банках 12 літрів томатного соку. Скільки літрів соку в 6 банках?

  1. Вирази

  45 : (13 – 8)        1 м – 7 дм

  (17 + 18) : 7        6м 4дм : 8

  1. Рівняння

х : 6 = 8           43 + х = 86

  1. Задача  

Трьом покупцям відсипали з мішка по 4 кг цукру, після чого в мішку залишилося 49 кг. Скільки кілограмів цукру було в мішку спочатку?    

  1. Вирази

  45 : (13 – 8)        1 м – 7 дм

  (17 + 18) : 7        6м 4дм : 8

  1. Рівняння

х : 6 = 8           43 + х = 86

  1. Задача  

Трьом покупцям відсипали з мішка по 4 кг цукру, після чого в мішку залишилося 49 кг. Скільки кілограмів цукру було в мішку спочатку?    

  1. Вирази

  45 : (13 – 8)        1 м – 7 дм

  (17 + 18) : 7        6м 4дм : 8

  1. Рівняння

х : 6 = 8           43 + х = 86

  1. Задача  

Трьом покупцям відсипали з мішка по 4 кг цукру, після чого в мішку залишилося 49 кг. Скільки кілограмів цукру було в мішку спочатку?    

  1. Вирази

  45 : (13 – 8)        1 м – 7 дм

  (17 + 18) : 7        6м 4дм : 8

  1. Рівняння

х : 6 = 8           43 + х = 86

  1. Задача  

Трьом покупцям відсипали з мішка по 4 кг цукру, після чого в мішку залишилося 49 кг. Скільки кілограмів цукру було в мішку спочатку?    

  1. Вирази

  45 : (13 – 8)        1 м – 7 дм

  (17 + 18) : 7        6м 4дм : 8

  1. Рівняння

х : 6 = 8           43 + х = 86

  1. Задача  

Трьом покупцям відсипали з мішка по 4 кг цукру, після чого в мішку залишилося 49 кг. Скільки кілограмів цукру було в мішку спочатку?    

  1. Вирази

  45 : (13 – 8)        1 м – 7 дм

  (17 + 18) : 7        6м 4дм : 8

  1. Рівняння

х : 6 = 8           43 + х = 86

  1. Задача  

Трьом покупцям відсипали з мішка по 4 кг цукру, після чого в мішку залишилося 49 кг. Скільки кілограмів цукру було в мішку спочатку?    

  1. Вирази

5 * 4 + 37           74 – 24 : 6

59 – 4 * 7            89 – 45 : 5

  1. Рівняння

х + 12 = 59

  1. Задача.

У шкільному саду посадили  6 кущів порічок, а смородини – у 4 рази більше. Скільки всього кущів порічок і смородини посадили в саду?

  1. Вирази

5 * 4 + 37           74 – 24 : 6

59 – 4 * 7            89 – 45 : 5

  1. Рівняння

х + 12 = 59

  1. Задача.

У шкільному саду посадили  6 кущів порічок, а смородини – у 4 рази більше. Скільки всього кущів порічок і смородини посадили в саду?

  1. Вирази

5 * 4 + 37           74 – 24 : 6

59 – 4 * 7            89 – 45 : 5

  1. Рівняння

х + 12 = 59

  1. Задача.

У шкільному саду посадили  6 кущів порічок, а смородини – у 4 рази більше. Скільки всього кущів порічок і смородини посадили в саду?

  1. Вирази

5 * 4 + 37           74 – 24 : 6

59 – 4 * 7            89 – 45 : 5

  1. Рівняння

х + 12 = 59

  1. Задача.

У шкільному саду посадили  6 кущів порічок, а смородини – у 4 рази більше. Скільки всього кущів порічок і смородини посадили в саду?

  1. Вирази

5 * 4 + 37           74 – 24 : 6

59 – 4 * 7            89 – 45 : 5

  1. Рівняння

х + 12 = 59

  1. Задача.

У шкільному саду посадили  6 кущів порічок, а смородини – у 4 рази більше. Скільки всього кущів порічок і смородини посадили в саду?

  1. Вирази

5 * 4 + 37           74 – 24 : 6

59 – 4 * 7            89 – 45 : 5

  1. Рівняння

х + 12 = 59

  1. Задача.

У шкільному саду посадили  6 кущів порічок, а смородини – у 4 рази більше. Скільки всього кущів порічок і смородини посадили в саду?

  1. Вирази

5 * 4 + 37           74 – 24 : 6

59 – 4 * 7            89 – 45 : 5

  1. Рівняння

х + 12 = 59

  1. Задача.

У шкільному саду посадили  6 кущів порічок, а смородини – у 4 рази більше. Скільки всього кущів порічок і смородини посадили в саду?

  1. Вирази

5 * 4 + 37           74 – 24 : 6

59 – 4 * 7            89 – 45 : 5

  1. Рівняння

х + 12 = 59

  1. Задача.

У шкільному саду посадили  6 кущів порічок, а смородини – у 4 рази більше. Скільки всього кущів порічок і смородини посадили в саду?

  1. Вирази

5 * 4 + 37           74 – 24 : 6

59 – 4 * 7            89 – 45 : 5

  1. Рівняння

х + 12 = 59

  1. Задача.

У шкільному саду посадили  6 кущів порічок, а смородини – у 4 рази більше. Скільки всього кущів порічок і смородини посадили в саду?

 

 

       2         6 * 4 : 3                  27 : 3 : 3        3

                  6 * 5 – 5 * 5           9 * 4 : 6       

        8        7 * 6 – 5 * 8           5 * 4 – 18      5

        9        7 * 3 – 18               7 * 7 – 40      6

 

       2         6 * 4 : 3                  27 : 3 : 3        3

                  6 * 5 – 5 * 5           9 * 4 : 6       

        8        7 * 6 – 5 * 8           5 * 4 – 18      5

        9        7 * 3 – 18               7 * 7 – 40      6

 

       2         6 * 4 : 3                  27 : 3 : 3        3

                  6 * 5 – 5 * 5           9 * 4 : 6       

        8        7 * 6 – 5 * 8           5 * 4 – 18      5

        9        7 * 3 – 18               7 * 7 – 40      6

 

       2         6 * 4 : 3                  27 : 3 : 3        3

                  6 * 5 – 5 * 5           9 * 4 : 6       

        8        7 * 6 – 5 * 8           5 * 4 – 18      5

        9        7 * 3 – 18               7 * 7 – 40      6

 

       2         6 * 4 : 3                  27 : 3 : 3        3

                  6 * 5 – 5 * 5           9 * 4 : 6       

        8        7 * 6 – 5 * 8           5 * 4 – 18      5

        9        7 * 3 – 18               7 * 7 – 40      6

 

       2         6 * 4 : 3                  27 : 3 : 3        3

                  6 * 5 – 5 * 5           9 * 4 : 6       

        8        7 * 6 – 5 * 8           5 * 4 – 18      5

        9        7 * 3 – 18               7 * 7 – 40      6

       

        2         6 * 4 : 3                  27 : 3 : 3        3

                  6 * 5 – 5 * 5           9 * 4 : 6       

        8        7 * 6 – 5 * 8           5 * 4 – 18      5

        9        7 * 3 – 18               7 * 7 – 40      6

       2         6 * 4 : 3                  27 : 3 : 3        3

                  6 * 5 – 5 * 5           9 * 4 : 6       

        8        7 * 6 – 5 * 8           5 * 4 – 18      5

        9        7 * 3 – 18               7 * 7 – 40      6

 

        2         6 * 4 : 3                  27 : 3 : 3        3

                  6 * 5 – 5 * 5           9 * 4 : 6       

        8        7 * 6 – 5 * 8           5 * 4 – 18      5

        9        7 * 3 – 18               7 * 7 – 40      6

 

       2         6 * 4 : 3                  27 : 3 : 3        3

                  6 * 5 – 5 * 5           9 * 4 : 6       

        8        7 * 6 – 5 * 8           5 * 4 – 18      5

        9        7 * 3 – 18               7 * 7 – 40      6

 

        2         6 * 4 : 3                  27 : 3 : 3        3

                  6 * 5 – 5 * 5           9 * 4 : 6       

        8        7 * 6 – 5 * 8           5 * 4 – 18      5

        9        7 * 3 – 18               7 * 7 – 40      6

 

       2         6 * 4 : 3                  27 : 3 : 3        3

                  6 * 5 – 5 * 5           9 * 4 : 6       

        8        7 * 6 – 5 * 8           5 * 4 – 18      5

        9        7 * 3 – 18               7 * 7 – 40      6

 

docx
Додано
8 січня 2019
Переглядів
12286
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку