Технологічна карта уроку мистецтва у 5 класі НУШ до підручника Л. Масол

Про матеріал
Технологічна карта уроку мистецтва 5 Клас Урок № 9 Тема 3. Золоті руки народних майстрів. Тема уроку: Народні музичні інструменти допоможе розпланувати урок. Поставити задачі,які треба буде реалізувати. Дітям попередньо потрібно буде дати завдання. В документі є посилання на відеоматеріали для зручності вчителя. Пропоную колегам використовувати таку форму підготовки до уроків, дуже зручно та якісно виходить.
Перегляд файлу

 

 

                                                                    Технологічна карта уроку  мистецтва

5 Клас    Урок № 9

 Тема 3. Золоті руки народних майстрів.

 Тема уроку: Народні музичні інструменти

Вчитель: Молочкович Світлана Володимирівна

 

Епіграф: Життя коротке – Мистецтво вічне  Луція Аннея Сенеки

Мета уроку :                            

навчальна: ознайомити учнів з видами народних інструментів, їх призначенням, технічними та тембровими  особливостями

розвивальна: розвивати уміння розрізняти українські народні інструменти та інструменти за виглядом, тембром схожі але які є представниками інших країн. Заохочувати  насолоджуватися творами народної творчості, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак;  формувати уявлення про тісний взаємозв’язок музики, живопису, декоративно – ужиткового мистецтва у народних традиціях, розвивати вміння аналізу прослуханої музики, активі­зувати ініціативу учнів;

виховна: прищеплювати повагу до культурних традицій, обрядів у різних регіонах України, виховувати ціннісне ставлення до різних видів мистецтва, пов’язаних загальними темами. 

Тип уроку: комбінований урок засвоєння нових знань, формування умінь і творче застосування їх на практиці.

Методи навчальної взаємодії: фронтальні, індивідуальні.

Музичний матеріал: відео та аудіо записи: капела бандуристів, демонстрація відео з  імпровізацієй на цимбалах у виконанні Влад Ониськів, Леонард Коен. Алілуя (кавер Марини Круть), Музика з к/ф «Амелі» (бандура,калімба), пісня «Кобзарська слава» Музика В. Лепешка Вірші О. Вовненко.

Обладнання: ТЗН (комп’ютер), музичні та шумові інструменти.

Наочні посібники: підручник Л. Масол с.42, комп’ютерна презентація. Іллюстрації.

Попереднє завдання для учнів: Створення лепбука «Музичні інструменти народів світу» ( творче домашнє завдання)

Компетенції учнів на уроці: урок сприяє формуванню ключової комунікативної компетентності  школярів, соціокультурної компетентності, компетентності уміння набувати знань,, використовувати у творчій діяльності.

 

Етап/тривалість

Навчально - методичний супровід

Діяльність учителя

Діяльність учня

Результат

1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 3 хв

Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку.

 Імпровізація на цимбалах Влад Ониськів https://www.youtube.com/watch?v=a-8Swg2gOu0

 

 

Перевіряє готовність учнів до уроку.

 

Налаштовує учнів на роботу на уроці.

Учні сприймають повідомлення від вчителя та налаштовуються на роботу.

Слухають музичний твір, сприймають його святковий характер

Створення сприятливого позитивного настрою на уроці. Налаштування на урок.

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 

5 хв

Бесіда .

-Які ти знаєш музичні інструменти народів світу?

-Звучання яких із них тобі найбільше до вподоби?

-На якому інструменті ти хочеш навчитися грати?

-Які українські музичні інструменти тобі вже знайомі?

-Як ти розумієш слово кобзар?

-Пригадай назву гурту українських музик, зображених на поштовій марці.

Слухання «Ой у лузі червона калина»

 (капела бандуристів)  https://www.youtube.com/watch?v=kGMKa92QaDI

 

 

 

 

 

 

Учитель розповідає.

Задає питання.

Співаємо «Ой у лузі червона калина»

 

Слухають розповідь. Переглядають зображення за темою.

Дають відповіді на запитання вчителя.

Співають.

Пробудження зацікавленості в учнів. 

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

 4 хв

Презентація «Українські музичні інструменти» (Трембіта,скрипка,колісна ліра,бугай,дримба,кобза,бандура)

 

Задає питання, пропонує пригадати знання з теми «Тембр»,«Види музичних інструментів».

Дають відповіді на питання вчителя.

Розрізняють музичні інструменти за виглядом, тембром, призначенням

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ        до 10 хв

 

Фізкультхвилинка з елементами українського танка

3 хв.

Відеопрезентація «Музичні інструменти народів світу»(Африканська та кубінська калімба порівняння з дримбою, Бандура у молдаван та руминів, Копуз у Туреччині й Азербайджані, копуз –у Киргизії, капиз -Казахстан)

Слухання Леонард Коен. Алілуя (кавер Марини Круть)

 

https://www.youtube.com/watch?v=qILrSZphSVU

Слухання Музика з к/ф «Амелі» (бандура,калімба)

https://www.youtube.com/watch?v=xKNwTJpwnt8

 

Знайомство з піснею «Кобзарська слава»

Музика В. Лепешка Вірші О. Вовненко

 

Вчитель розповідає, демонструє наочність.

 Називає тему уроку.

Розповідь про музичні інструменти народів світу

Слухання сучасних хитів під акомпанімент укр..народних інструментів та в поєднанні з інструментами народів світу

Порівняння

Сприймають повідомлення вчителя.

Аналізують та порівнюють інструменти України та народів світу

Робота з словничком. Кавер. Капела (В архітектурі та музиці).

Порівняння звучання в пісні «Кобзарська слава» бандури соло і в ансамблі.

Сприйняття інформації, її аналіз та особисте розуміння учнями.

 

Засвоєння нових понять.

Знайомство з 1-им куплетом пісні.

V. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ.

5 хв

Інтерактивна гра : «Розділи музичні інструменти на укр.народні та інструменти народів світу»

Дидактичний матеріал

 

 

Вчитель пропонує розподілити музичні інструменти за виникненням. Ставить запитання.

Приймають участь у грі та закріплюють знання про нац. музичні інструменти, взаємодію різних видів мистецва (музики, хореографії, театрального мистецтва, декоративно– ужиткового.)

Закріпити знання про народні музичні інструменти, їх значення у проведенні свят,обрядів тощо.

VII. Ритмічна вправа

10 хв

 

Матеріали для роботи:

Шумові музичні інструменти

Картки з ритмічними схемами Музичний супровід: українські танцювальні мелодії у виконанні оркестру народних інструментів

 

Контролює роботу учнів, надає учням індивідуальну допомогу.

Організовує синхронне   виконання ритмічного малюнку у групах без супроводу та під музику

Виконують ритмічну вправу у супроводі музики.

Учні застосовують отримані знання та вміння відтворювати ритмічний малюнок за схемою.

VIII.  Підсумок уроку

5 хв

Демонстрація  лепбуків «Музичні інструменти народів світу»

Узагальнюю

Аргументую

Систематизую

Вчитель підводить підсумки.

Пропонує учням оцінити свої досягнення самостійно.

Дає творче завдання:самостійне дослідження, медіа пошук (досліди чому іспанська гітара поширилася в усьому світі,а італійська мандоліна майже вийшла з ужитку. Порівняй звучання  цих інструментів з українською бандурою)

 

Учні  користуються творчою шкалою (світлофором настрою, де: червоний – не все зрозумів, жовтий – отримав знання але бажає продовжити пізнавати цю тему, зелений – повністю задоволений результатом набутих знань та практичних навичок)й самі себе оцінюють за шкалою активності.

Отримують домашнє творчезавдання

Встановлення зв’язків між тим, що вже відомо, що вдалося і тим, що потрібно засвоїти, над чим ще попрацювати.

 

 

 

 

docx
До підручника
Мистецтво (інтегрований курс) 5 клас (Масол Л.М.)
Додано
27 січня 2023
Переглядів
1406
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку