Тема школи, родини, життєвого покликання особистості в творі Анни Гавальди «35 кіло надії».

Про матеріал
Конспект уроку зарубіжної літератури, 6 клас "Тема школи, родини, життєвого покликання особистості в творі Анни Гавальди «35 кіло надії».
Перегляд файлу

 

6 клас. Зарубіжна література

Тема:  Тема школи, родини, життєвого покликання особистості  в творі Анни Гавальди «35 кіло надії».

Мета: формування компетентностей:

пізнавальні: ознайомити учнів з життєвим та творчим шляхом французької дитячої письменниці Анни Гавальди та змістом повісті «35 кіло надії», розвивати навички аналітико-дослідницької роботи з текстом;

загальнокультурні: розвивати навички вдумливого читання, творчого мислення, самостійної роботи, пізнавальну активність;

комунікативні: формувати навички спілкування в колективі, читацьку активність, уміння виховувати кращі людські якості та розуміння того, що кожна людина – особлива і неповторна.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Обладнання: підручник «Зарліт» ( автор Ю.Ковбасенко); Мультимедійна презентація;  портрет Анни Гавальди, відеоролик про письменницю «Анна Гавальда» - режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=OEG_OC3zvtc фрагменти художнього фільму «35 кіло надії» (Бельгія, Франція, 2010) – режим доступу: http://hdvideo-online.com/1213-35-kilo-nadezhdy-2010-35-kilos-despoir-smotret-onlayn.html

Перебіг уроку

І. Організаційний момент. Привітання.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Перевірка домашнього завдання. Вправа «Пароль»

-Ви писали твір про цінність життя та справжню дружбу – це одвічні людські цінності. Назвіть ключові фрази ваших творів.

2. Бесіда

- Школа навчає вас цінувати життя,дружбу, вчить добру.

- Які асоціації викликає школа у вас?

3. Колективне створення асоціативного кластера «Школа»

(знання  друга родина спільні інтереси радість  другий дім друзі розваги мрії)

 

- Навчання в школі є невід’ємною частиною життя кожної людини. У ній ми здобуваємо нові знання, знайомимося з цікавими друзями, розвиваємось, готуємось до дорослого життя:

2. Ознайомлення із висловами відомих людей про школу

Бесіда

-Чи завжди школа приносить радість?

Головний герой твору, що ми вивчатимемо сьогодні,  школу ненавидів.

-Чи є ця проблема актуальною в теперішній час?

-Чому так відбувається? (відповіді учнів).

Сьогодні ми будемо шукати відповіді на ці запитання, працюючи над новим цікавим  твором .

Оцінювання діяльності учнів на уроці здійснюватиметься завдяки :

Узагальнення комплексної оцінки : ДЗ + Стрічка часу + Вправа «Так-ні» + активність на уроці

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку

Отож, твір про школу, повість «35 кіло надії». Написала його відома сучасна письменниця і журналістка з Франції – Анна Гавальда. Вона авторка творів для дітей та юнацтва.

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Робота з підручником. ( с.186). Читання вчителем вступної статті про творчість А.Гавальди та озвучення питань для осмислення ідеї твору

( - Настільки почуття надії важливе у людському житті?

- Герой повісті каже, що в ньому 35 кіло надії. Чи лише про вагу йдеться?

- Чи можливе «неможливе»?

-         Скільки «заважить» ваша мпрія і ваша надія?   -

На ці запитання допоможе відповісти нам авторка твору А.Гавальда)

1.Перегляд слайдів про письменницю «А.Гавальда -  авторка творів для дітей та юнацтва». Завдання: заповнити стрічку часу. Авторка вважає, що у вас є 35 хвилин, щоб проочитати твір…

2.Заповнення стрічки часу письменниці

- Що вражає вас у біографії Анни Гавальди?

( 1970- народження;

У 14 р. – навчання в пансіоні Сорбонна

Праця офіціанткою, касиркою, журналісткою

У 17 р. – почала писати

1992 р. –перемога у конкурсі любовних листів

Навчала французької мови

2002 р .- роман «Я її кохав» ;  повість «35 кіло надії»

2010 р. – екранізація повісті «35 кіло надії»

Живе у м. Мелон )

3.Розповідь вчителя про історію написання твору

4.Робота в зошитах . Запис «Паспорт твору»

5.Перегляд бук трейлера до твору

6. Читання учнями уривку повісті (до слів…Це був перший і останній раз за все моє життя, коли працівник народної освіти сказав про мене добре слово.)

7. Фізкультхвилинка – творча хвилинка: 

 Створення ескізу поробки

8. Перегляд фрагментів художнього кінофільму ( режисер Олів’є Ланглуа 2010рік)

V. Аналітичне дослідження тексту

1. Бесіда

-Які почуття у вас викликав твір?

 -Від чийого імені ведеться розповідь у творі? (від імені Грегара).

2. Стислий переказ змісту твору

3. Створення словесного портрета героя (хлопчик з щирою посмішкою, великими і добрими карими очима).

-Хто з вихователів залишив світлий спомин у душі дитини і чому? (Марі)

- Чим для Грегора стала школа?

4. Cтворення асоціативного куща »Школа для Грегора»

сльози жах

Shape12безвихідь

розчарування                                                   Школа Грегора
образи біль

зневіра

-Яким було ставлення вчителів до хлопчика? (Не зуміли розкрити його внутрішній світ, його сутність. Вважали безнадійним. Убили в ньому віру в себе).

-Чи бувать у Грегора щасливі моменти в житті? (Так, коли щось майструє руками).

-Хто з рідних помічає талант хлопця і підтримує його? (Дідусь Леон, він розуміє, що онук - обдарована дитина).

5. Перегляд фрагментів художнього кінофільму ( режисер Олів’є Ланглуа 2010рік)

 ( 42.30 – 43.40 хв.

 

V. Рефлексивно-оцінювальний етап.

1. Рефлексія. Бесіда

Відомий німецький філософ А.Шопенгауер сказав: «У кожній дитині живе геній…»

Що, на вашу думку, означає бути щасливим?

(Кожна людина – творець своєї долі. Кожна людина потребує любові, друга й підтримки.)

2.Вправа «Так-ні»

 1 Анна Гавальда народилася в Італії.                        -

2 Місто, в якому провела дитинство, - Париж         -

3 Навчалася в Сорбонні.                                               +

4 Викладала французьку мову.                                     +

5 Мріяла стати письменницею.                                    -

6 У 1992 році перемогла в конкурсі любовних листів.  +

7 Грандіозний успіх прийшов до письменниці після виходу книжки «Просто разом».                                                      +

8 Роман «Просто разом»  був перекладений  20  мовами.     -

  1. Оцінювання діяльності учнів на уроці

Узагальнення комплексної оцінки : ДЗ + Стрічка часу + Вправа «Так-ні» + активність на уроці

VІІ. Домашнє завдання

1. Попрацювати детально над твором ( с.191-199)

2. Заповнити листівку щастя письменниці


 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

docx
Додано
18 березня
Переглядів
66
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку