Тема уроку: Класифікація хімічних реакцій за різними ознаками.

Про матеріал
Мета уроку:  закріпити і поглибити одержані раніше знання про типи хімічних реакцій; продовжити формувати уміння класифікувати хімічні реакції за кількістю і складом речовин, що взаємодіють чи утворюються в результаті реакції, та складати реакції різних типів;  комплексно розвивати всі компоненти мислення учнів;  виховувати ініціативність та відповідальність учнів. Обладнання та матеріали: Періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва, таблиця розчинності, ряд активності металів. Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Перегляд файлу

Урок .

Тема уроку: Класифікація хімічних реакцій за різними ознаками.

Мета уроку: 

  • закріпити і поглибити одержані раніше знання про типи  хімічних реакцій; продовжити формувати уміння  класифікувати хімічні реакції за кількістю і складом речовин, що взаємодіють чи утворюються в результаті реакції, та складати реакції різних типів;
  • комплексно розвивати всі компоненти мислення учнів;
  • виховувати  ініціативність та відповідальність  учнів.

Обладнання та матеріали: Періодична система хімічних елементів

Д.І.Менделєєва, таблиця розчинності, ряд активності металів.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Структура уроку

  1. Мотивація навчальної діяльності                                            3 хв.
  2. Повідомлення теми, мети уроку                                              3 хв.
  3. Відтворення та коригування навчальних знань                   20 хв.
  4. Узагальнення та систематизація понять                               15 хв.
  5. Підсумки уроку                                                                         2 хв.
  6. Домашнє завдання                                                                    2 хв.

Хід уроку

етапу

Зміст і логічна послідовність

Примітки

1

  • Учням пропонується згадати все, що вони знають про хімічну реакцію з курсу хімії 7-8 класу;
  • Що таке хімічна реакція?
  • Що показує рівняння хімічної реакції?
  • Що таке реагенти? продукти реакції? коефіцієнт?  індекс?

 

«Асоціативний ряд»

 

«Мікрофон»

2

  • Запис теми уроку у зошит;
  • Формулювання очікуваних результатів

навчання ;

  • Інструктаж щодо складання опорної схеми

 

« Після цього уроку я зможу…»

 

Пояснення вчителя

 

3

 

Під час пояснення учні складають опорні схеми

  • Чотири учні біля дошки складають рівняння наступних реакцій:
  1. горіння вуглецю,
  2. взаємодія цинку з хлоридною кислотою,
  3. розклад гідроген пероксиду,
  4. нейтралізація калій гідроксиду сульфатною кислотою

 

  • Чим відрізняється реакція розкладу гідроген пероксиду від інших записаних реакцій

 

 

 

 

 

  • Скажіть будь-ласка, якщо молоко скисло, його можна повернути до початкового вигляду (не кислого)?
  • А якщо на чистому аркуші паперу олівцем

написати будь-що, а потім його стерти

гумкою,то може аркуш повернутись до

початкового стану (чистого)?

 

  • Що таке ступінь окиснення? Визначити ступені окиснення елементів у реакціях b)  id).

 

 

 

 

 

 

 

  • Згадаємо тему, що вивчали у курсі фізики

« Теплові явища».

 

 

 

Учні роблять висновок  про склад і кількість реагентів і продуктів реакції, називають відповідні типи реакцій

Учні роблять висновок про інший критерій класифікації (наявність каталізатора

 

Учні роблять висновок про оборотні і необоротні процеси

 

 

 

Учні роблять висновок про

зміну ступенів окиснення( вводиться поняття окисно-відновна реакція)

 

 

 

Вводиться поняття екзо- і ендотермічна реакція.

 

4

  • Вправа 107 (ст. 72)
  • Вправа108 ( ст. 72)
  • Вправа 110 ( ст. 72)

Робота в парах, відповіді обговорюються в класі, коригуються.

5

  • Підбиття підсумків уроку

 

  • Оцінювання роботи учнів на уроці

« Незакінчене речення»

6

  • Опрацювати матеріал §11, вправа 111

Скласти кросворд або ребус, що відповідає темі

Підготувати повідомлення про значення хімічних процесів у життєдіяльності живих організмів

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Хімія, 9 клас, Розробки уроків
Додано
22 листопада 2019
Переглядів
493
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку