Тематичний день на тему "Я люблю Україну"

Про матеріал

Дана робота презентує цікаві форми, методи та прийоми організації проведення інтегрованих уроків тематичного дня у 1 класі на тему "Я люблю Україну".

Запропонований матеріал містить "Ранкове коло", що створює комфортні умови радісного і цікавого навчального дня першокласників."Навчання грамоти", "Основи здоровя", "Трудове навчання" -- це уроки даного тематичного дня, які містять багато інформації про нашу державу, її видатних людей, звичаї і традиції українського народу. Ще включають в себе творчі завдання, роботу над текстом, сюжетними малюнками та скоромовками, тестові завдання, цікаві об'єднання в групи.

Перегляд файлу

Володимирівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Скадовського району

Херсонської області

 

 

 

Тематичний день у 1 класі

на тему:

«Я люблю Україну»

 

 

 

 

 

 

 

 

Розроблено вчителем початкових класів

спеціалістом вищої категорії

Скрягою Тамілою Олександрівною

Завдання дня:

  1.               Створити умови для цікавого й радісного навчання.
  2.               Створити ранкове коло учнів з однокласниками та вчителем.
  3.               Навчати активно слухати в умовах усного спілкування.
  4.               Навчати взаємодії в парах і групах.
  5.               Сприяти усвідомленню гідного громадянина України

Очікувані результати на кінець дня:

  •                 чому важливо вчитися;
  •                 правила поведінки на уроці;
  •                 Україна — наша Батьківщина;
  •                 Леся Українка – відома українська поетеса;
  •                 права дитини, визначені Конвенцією про права дитини, а також вчити виконувати свої обов’язки в школі;
  •                 що таке релігійне свято — Великдень та виготовлення писанок до цього свята;
  •                 звертатися до вчителя і однокласників на і'мя ;
  •                 уважно слухати один одного в умовах безпосереднього спілкування;
  •                 взаємодія в парах і групах для досягнення навчальних цілей;
  •                 поводитися на уроках згідно з правилами.

 

Ранкове коло у 1 класі (тривалість —20 хв )

 Мета: створити комфортні умови для цікавого й радісного навчального дня; допомагати дітям ідентифікувати себе як здобувачів освіти та мотивувати їх до навчання; виховувати взаємоповагу один одного, дружбу й розуміння.

Обладнання: картини української природи, виставка малюнків, дитячих поробок та аплікацій, музичний супровід дитячих пісень Н. Май.

 

Хід ранкового кола ( діти стають у коло )

  1.               Привітання

Щоб день хороший розпочати

Треба друзів добре привітати

(масовка « Добрий День ")

Треба разом привітатись :

  •                   Добрий день !

Дружно й радісно сказати

  •                            Добрий день ! ( 3 рази )

Вліво поверніться,

Один одному всміхніться

  •                            Добрий день ( 3 рази )

Вліво, вправо поверніться

Один одному всміхніться

  •                            Добрий день ( 3 рази )

2. Давайте піднімемо настрій веселою піснею «Посмішка»

Виконання пісні «Посмішка»

Добрий погляд гріє все навкруг ,

І від нього кожна квіточка розквітне

Посміхнись, мій щирий добрий друг,

І до тебе все всміхнеться теж привітно.

 Приспів:

І тоді на цілий світ

Ллє український привіт ,

Подолає зразу в всіх поганий настрій.

З нерішучого струмка

Враз утвориться ріка,

Бо від посмішки народжується щастя.

Заспіває пташка між гіллям

З нею разом всі сини її і доньки.

Відгукнеться рідная земля,

Ліс заплеще листячком в долоньки.

Приспів:

Від добра на світі всім тепліш

І нехай у нашім краю буде звучно ,

Щоб світились щирістю скоріш

Добрі посмішки на кожному обличчі.

Приспів:

 

Учень: З добрим ранком привітаю

І добра всім побажаю,

Щоб рідніше стало коло,

Рідне наше дружнє коло.

Учитель: Я всміхаюсь сонечку !

Діти: Здраствуй золоте !

Учитель: Я всміхаюсь квіточці !

Діти: Хай вона цвіте !  Я всміхаюсь дощику !  Мийся, мов з відра !  Друзям усміхаюся    Зичу їм добра .

2. Ранкове повідомлення.

Робота з календарем погоди.

(Один учень повідомляє на українській мові , а другий — на англійській мові ).

3. Сюжетно-рольова гра «Що я хочу дізнатися про свою Батьківщину ?»

  Вчителька розповіла, що дорогою до школи почула розмову між двома учнями і переказала її зміст :

  Надійка: Як добре, що я вже ходжу до школи і знаю, що я – українка і розмовляю українською мовою.

  Петрик: А ти впевнена в цьому , що ти українка ? А можливо ти іншої національності ?

  Запропонуйте учням допомогти Надійці переконати Петрика , що вони українці.

4. Щоденник вражень ( в кріслі автора учень, який намалював картину « Мій рідний край»)

Презентація картини.

5. Рефлексія

Чи з хорошими враженнями ви будете починати свій навчальний день ?

Що вам в цьому допомогло ?

А зараз ми познайомимося з новинами дня.

Новини дня:

  1.                        Навчання грамоти. (тривалість—35хв)

Читання

Тема: «Розповідь про Лесю Українку та її творчість. Робота над віршем Л. Українки «Вишеньки»

  1.                        Основи здоров'я (тривалість — 35хв)

Тема: « Соціальна складова здоров'я. Права і обов'язки дитини в нашій державі».

  1.                        Трудове навчання (тривалість — 35хв)

Тема: «Українська писанка. Колективне виготовлення писанок».

  1.                        Рефлексія (тривалість—15 хв)

(Презентація груп . «Знаю», «Умію», «Ціную»).

 

І. Навчання грамоти

Читання

Тема: «Бесіда-розповідь про Лесю Українку. Опрацювання тексту «Леся Українка» і вірша Лесі Українки «Вишеньки».

Мета:

Формування предметних компетентностей:

Розказати учням про життя Лесі Українки вдосконалювати навички виразного читання віршованих творів; розвивати акторські здібності учнів, пам'ять, зв'язне мовлення ;

Формування ключових компетентностей :

Уміння вчитися: оцінювати якість своєї навчальної роботи , виховувати любов до природи рідного краю.

Комунікативної : уміти висловлювати свою думку.

Соціальної : формувати здатність продуктивно працювати в парі.

Тип уроку: подача нових знань.

Міжпредметні зв'язки: природознавство, українська мова , образотворче мистецтво.

Обладнання : портрет Л. Українки, картини української природи, малюнки дітей.

Хід уроку

  1.                                Організаційний момент
  2.                                Повторення та закріплення вивченого матеріалу
  1.                        Мовленнєва розминка
  1.                        Робота над скоромовкою.

Жив жучок між бур’янами,

Жив без тата і без мами.

Жив і жив, і не тужив —

Жовтим листям ворушив.

Жаба квакнула: «Попався!»

Жук завмер — так налякався.

2)Звукова зарядка.

- Назвіть голосні у слові ваблять; початковий звук у словах діточкам, рученята, зросли , доспіли, гіллі.

- Визначте наголос і кількість складів у словах вишеньки, гіллі, червонії.

2.Читання тексту «Іван Якович Франко» та уривка з казки І. Франка «Лисичка і Рак».

  1.                                Робота за Букварем .
  1.                        Повідомлення вчителя
  2.                        Опрацювання тексту «Леся Українка»

1)Читання тексту вчителем.

-Кого ви бачите на портреті ?

- Хто така Леся Українка ?

2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.

- Що ви дізналися про дитинство Лесі Українки?

3) Читання тексту учнями «ланцюжком».

- Що любила читати Леся?

4) Вибіркове читання.

- Знайдіть слова, написані з великої букви. Поясніть їх написання.

- Якою дівчинкою була Леся ?

- У скільки років вона навчилася читати ?

- Що писала Леся Українка для дітей і дорослих ?

5) Гра «Читає Незнайко».

Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні відшукують речення і читають його без «помилки».

У дитинстві Леся була дуже веселою (жвавою) і допитливою дівчинкою.

У три (чотири) роки вже добре читала.

Написала для дітей і дорослих багато оповідань (віршів) та казок.

Фізкультхвилинка

Як захочу,-

Так підскочу,

Навіть хату перескочу.

Я по колу стриб та стриб

На одній нозі, як гриб.

Ще й на другій

Стрибну, стрибну…

Вже мені немає стриму.

Вже скачу,

Скачу , скачу.

Наскачуся

Досхочу.

  1.                        Опрацювання вірша Лесі Українки «Вишеньки»

1)Читання вірша вчителем.

- Чи сподобався вірш?

- Чому він має таку назву ?

2) Словникова робота.

Ваблять — манять, приманюють, принаджують, викликають бажання, потяг.

3)Читання слів «буксиром» за вчителем.

Ваблять дівчаточко

Скачуть хлоп'яточко

Простягають  рученята

Доспіли деревцем

Низесенько  черешеньки

- Яке слово «зайве» у першому стовпчику?

- Що спільного у словах другого стовпчика?(Мають зменшувально пестливе значення)

4)Читання анаграм.

Шевиньки (вишеньки)

Шечекирень (черешеньки)

Ливирос (виросли)

Сокови (високо)

5)Читання вірша учнями «ланцюжком» по строфах.

-Чому діти не можуть дістати вишень ?

-Що вони роблять для того, щоб їх дістати? Прочитайте.

-З якими запитанням діти звертаються до вишеньок?

-Прочитайте, яку відповідь дали їм вишеньки.

6)Хорове читання.

-Визначте, скільки осіб беруть участь у вірші, в цьому вам допоможе малюнок.

-Знайдіть у вірші пестливі слова.

-Для чого їх уживає поетеса у своєму вірші?

-З якою інтонацією слід читати слова дітей? (Запитання , благання) А слова Вишеньок? (Повчально, роздумливо)

7)Читання парами за особами

8) Гра «Диктор телебачення»

Читати вірш, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.

9)Гра « Букви розгубилися».

-Прочитайте вірш, вставляючи пропущенні букви.

Ой в_ш_ньки-ч_реш_ньки,

черв_ні_, спіл_,

чо_ож б_ви так вис_ко

вир_сли на г_лл_?

Рефлексія

-Що нового дізналися на уроці ?

-Що розповісте вдома про Лесю Українку ?

  1.                                Основи здоров'я

Тема: «Соціальна складова здоров'я. Права дитини і її обов'язки»

Мета:

Формування предметних компетентностей:

Розширити знання учнів про основні права дитини, визначені Конвенцією про права дитини; вчити виконувати свої обов'язки в школі ; виховувати відповідальність , дисциплінованість.

Формування ключових компетентностей.

Уміння вчитися: формувати навички давати оцінку почутому;

Комунікативну: формувати вміння слухати, розуміти співрозмовника, переконливо доводити свою думку;

Соціальна: удосконалювати вміння працювати в групах, в парах.

Тип уроку: подача нових знань.

Міжпредметні зв'язки: українське читання, образотворче мистецтво.

Обладнання: Конституція України, ілюстрації про родину , сім'ю, ілюстрації до казок.

Хід уроку

  1.                                Організаційний момент
  2.                                Актуалізація опорних знань , мотивація навчальної діяльності

-Прочитайте назву другого розділу. Що ми будемо вивчати у цьому розділі ? (Правила й обов'язки дитини , склад родини, як допомагати дорослим, спілкування без слів)

- Які права дитини ви знаєте ?

- Чи є у дітей обов'язки ?

  1.                                Повідомлення теми і мети уроку

-Сьогодні ви поповните свої знання про те, які права й обов'язки є у дітей.

  1.                                Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником

-Перелічіть, які права мають усі діти ?

-Розгляньте малюнки з казки про Буратіно і дайте відповіді на запитання :

  •                           Хто дав Буратіно ім'я, купив йому абетку і відправив до школи ?
  •                           Хто хотів спалити Буратіно в печі ?
  •                           Хто намагався його обдурити і обікрасти ?
  •                           Хто подарував йому золотого ключика ?
  •                           Хто у цій казці захищає права дитини, а хто—їх порушує ?

- Прочитайте право на ім'я і громадянство. Як ви його розумієте ?

Робота в групах

-По черзі назвіть своє повне ім'я і те, як ви любите , щоб вас називали.

Обговоріть:

  •                           Громадяни якої країни ви є?
  •                           Які імена найпоширеніші в Україні?
  •                           Які ви знаєте іноземні імена ?
  •                           Чому не можна вигадувати образливі прізвиська іншим дітям ?

-Образливі прізвиська порушують права дитини!

 

  •                          Прочитайте право на навчання і повноцінний розвиток. Як ви його розумієте?
  •                          Розгляньте малюнок і скажіть, хто допомагає дітям здобувати освіту і розвивати свої здібності.
  •                          Який ваш улюблений шкільний предмет ?
  •                          Що ви робите для свого розвитку у вільний час від навчання ?
  •                          Учитися—не тільки ваше право, а й обов'язок !
  •                          Прочитайте право на любов і турботу. Як ви його розумієте ?

Робота в парах

  •                          Об'єднайтесь у пари. Розкажіть про найкращий подарунок у своєму житті. Хто вам його подарував ?
  •                          Прочитайте право на захист і медичну допомогу. Як ви його розумієте ?
  •                          Розгляньте малюнки. Що на них зображено ? Складіть речення.
  •                          Хто є найкращими захисниками своїх дітей ? Хто дбає про захист прав дітей ? Який ваш обов'язок ?
  •                           
    1.                        Фізкультхвилинка

Ось до лісу ми дійшли,

Потім ми лісочком йшли

І грибочок там знайшли.

Нагнулися, підняли,

У кошик поклали

І рушили далі.

Ми лісочком йшли,

Малинку знайшли.

 

Дотягнулися, зірвали,

У кошик поклали

І рушили далі.

Ми лісочком йшли,

Пташеня знайшли.

Нахилилися, підняли,

В гніздечко поклали

І рушили далі.

  1.                                Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Робота в групах (об'єднуються за кольорами кульок).

 Діти об'єднуються у 5 груп з однаковою кількістю осіб. Кожна група отримує конверт із зазначеним у ньому тлумаченням певного права дитини.

 Завдання : придумати та намалювати умовний символ цього права на альбомному аркуші, провести презентацію свого символу в класі.

 Після презентації вчитель може продемонструвати дітям символи із Світової книги прав дитини та запропонувати порівняти їх із власними малюнками (чим схожі, чим різняться).

Тлумачення прав дитини у конвертах

  •                           Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля.
  •                           Кожна дитина має право на любов і піклування.
  •                           Жодна дитина не повинна бути скривджена й зневажена.
  •                           Усі діти є рівні в правах, ніхто не повинен їх порушувати.
  •                           Усі діти мають право на здобуття освіти.
  •                           Усі діти мають право на медичну допомогу.
  •                          Поміркуйте і розкажіть про права, які допомагають вам зберегти і зміцнити здоров’я.
  •                          Розкажіть, коли права дітей порушуються.

2.Тестування

1)Які ти маєш права?

  •                На рівність з іншими;
  •                На відпочинок і дозвілля;
  •                На висловлення своєї думки;
  •                На повноцінне харчування;
  •                На любов і піклування;
  •                На медичне обслуговування;
  •                На навчання;
  •                На лінь.

2)Які обов'язки учня ти виконуєш?

  •                Сумлінно вчитися;
  •                Поважати дорослих;
  •                Порушувати дисципліну;
  •                Бути охайним
  •                Дотримуватися правил шкільної поведінки.
  1.                      Рефлексія
  •                 Які права мають діти ?
  •                 Чи всі діти мають однакові права?
  •                 Які права учня ви запам’ятали?
  •                 Про які права ви дізналися сьогодні вперше?
  •                 Чи мають молодші школярі обов'язки?

 

  1.                      Трудове навчання

Тема : Комбіновані роботи. Колективне виготовлення писанок

Мета:

Формування предметних компетентностей:

Удосконалювати навички роботи з картоном, кольоровим папером; розвивати увагу, творчі здібності , вміння працювати у групі; виховувати охайність, посидючість, терпіння , вміння прислухатися до порад.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: навчати конструювати найпростіші вироби за допомогою засвоєних раніше технологій ;

комунікативної : формування навички конструктивного спілкування, виховувати любов і повагу до традицій українського народу.

соціальної: формувати здатність співпрацювати в парі, в групі.

Тип уроку: урок засвоєння набутих знань.

Обладнання: ілюстрації із зображенням писанок; шаблони, картон, кольоровий папір, ножиці, клей, пензлики, вологі серветки для рук.

Хід уроку

  1.                      Організаційний момент
  2.                      Ознайомлення з новим матеріалом

1.Оголошення теми та мети уроку

  •                 Сьогодні на уроці ми працюватимемо у групах. Виконаємо колективну роботу до світлого свята Великодня.

Великоднє сонце сяє у ясній блакиті.

Теплим променем цілує світ увесь.

І серця для радості відкриті:

Знайте, люди, що Христос Воскрес !

  1.               Вступна бесіда
  •                 Розгорніть підручник. Розгляньте малюнки.
  •                 Що ви бачите?
  •                 Хто зробив ці чарівні речі?
  •                 Ліси, поля, гори, море сповнені краси. Природа надихає людей на творчу працю. Майстри втілюють красу довкілля у своїх виробах. Мальований глечик, яскрава писанка, дерев'яна скринька з різьбленням, вишитий рушник та багато інших виробів прикрашають наше життя. Знайдіть на малюнку: вишитий рушник, писанку, розпис на дереві, глечик, плетений кошик з лози.

   -З давніх-давен наші предки дарували навесні один одному «красні яєчка" на честь весняного пробудження природи. І тепер на свято Великодня ми так само обдаровуємо рідних і знайомих крашанками і писанками.

   На дошці — ілюстрації із зображенням писанок. Діти читають вірші про Великдень.

  1.               Розповідь учителя про писанки

-Як же виготовляють писанки ?

Писанка — яйце, поверхня якого покрита різнокольоровим розписом, з допомогою воску та барвників.

  Інструмент, яким розмальовують писанки, називається писальцем, або писачком. Найзручніший — у вигляді мініатюрної металевої лієчки на дерев'яному держальці.

 У писачок кладуть віск, нагрівають над полум'ям свічки і виводять по поверхні яйця лінії, які на писанці мають бути білого кольору. Потім писанку обережно занурюють на кілька хвилин у холодний розчин найсвітлішого барвника, наприклад, жовтого. Просушивши яйце, віск наносять писачком на ті частини орнаменту, які мають бути жовтими, та опускають яйце в інший барвник.

  Порядок виконання роботи повторюється стільки разів, скільки кольорів задумано в орнаменті, від найсвітлішого до найтемнішого. Закінчивши розпис, писанку підносять збоку до свічки і м'якою тканиною стирають розігрітий віск.

  -Що означають кольори у писанкарстві?

Кожен колір у писанкарстві має своє символічне значення:

червоний — радість, любов, вогонь небесний;

жовтий, оранжевий—достигле зерно, врожай, тепло, світло, надія на краще життя, а також місяць і зорі;

зелений — колір весни, пробудження природи, багатство рослинного та тваринного світу, надія на майбутній урожай;

блакитний — небо, повітря, вода, сила і здоров'я, здоровий дух;

коричневий — земля, щедрість, урожай;

чорний — нескінченність життя людини, продовження його в потойбічному світі;

білий—чистота і світлість людської душі.

5.Демонстрування та аналіз зразка

Інструктаж учителя

  •                 Ось сьогодні ми і спробуємо бути справжніми майстрами.
  •                 Виріжте основу писанки. Можна приклеїти її на цупкий картон і вирізати ще раз, щоб писанка була міцною.
  •                 Придумайте свій візерунок для писанки. (На дошці учитель демонструє зразки візерунків і розповідає, що вони означають).
  •                 Намалюйте елементи візерунків на кольоровому папері і виріжте.
  •                 Розмістіть їх на основі та послідовно приклейте.
  •                 Сьогодні ви працюєте у групах. Спробуйте виготовити разом декілька писанок.
  1.                      Практична робота учнів

(Діти об'єднуються в групи за допомогою малюнка розрізаного на 4 частини).

Діти повторюють правила роботи у групах, працюють у групах по 6-7 осіб.

Кожний учень з групи виготовляє свою писанку. Коли роботу буде закінчено, учні виставляють свої вироби на виставці.

  1.                      Виставка та оцінювання робіт
  •                 Яка з груп упоралася з роботою скоріше?
  •                 Чиї вироби найохайніші ?
  •                 Чи сподобалася вам робота у групі ?
  1.                      Рефлексія
  •                 До якого свята ми готуємося?
  •                 Що ви знаєте про це свято?
  •                 Що таке писанка ?
  •                 Коли жінки розписували писанки ?

 

  1.                      Підсумок дня (Рефлексія)

(Діти об'єднуються в 3 групи за кольорами карточок «Умію», «Знаю», «Ціную») (синій, зелений, жовтий) і готують презентацію.

1 група «Умію»

  •                 Умію швидко і виразно читати.
  •                 Умію читати «ланцюжком», буксирчиком.
  •                 Умію працювати у групі, парі.
  •                 Вмію при допомозі картону і кольорового паперу виготовляти писанки, т. д.

2 група «Знаю»

  •                 Знаю, хто така Л. Українка.
  •                 Знаю, що моя Батьківщина Україна найкрасивіша і ми за національністю – українці.
  •                 Знаю свої права і обов’язки, і т. д.

3 група «Ціную»

  •                 Ціную дружбу і взаємовиручку.
  •                 Ціную партнерські відносини в процесі роботи і т. д.

1

 

doc
Додано
17 червня 2018
Переглядів
3668
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку