Урок 1 клас Математика "Склад числа 7. Тиждень"

Про матеріал
Математика 1 клас Склад числа 7 НУШ за програмою Шияна за підручником А.М. Заїка
Перегляд файлу

ТЕМА. Склад числа 7. Тиждень

Мета: закріпити нумерацію чисел в межах 10, знання про число сім, розглянути всі варіанти складу числа сім; ознайомити учнів із назвами днів тижня; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу, пам’ять, кмітливість, мислення; виховувати почуття дружби, доброти, старанного ставлення до навчання.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Продзвенів дзвінок, нас покликав на урок.

Тож почнемо без зупинки з математичної розминки!

ІІ. Математична розминка

  1. Усна лічба

-       Порахуємо чітко, правильно українською мовою числа від 1 до 10, від 10 до 1.

-       Молодці! Рахувати вміємо, а наш ще один учень – Ведмедко, ще ні.

-       Сильний осінній вітер позривав листя з дерев і розкидав так, що числа «загубилися».

  1. Гра «Числа загубилися»

-      Отож наше Ведмежа просить допомоги,

Бо поставить числа в ряд сам ніяк не може.

-       Назвіть числа, які «загубилися».

ПІДСУМОК. Дійсно, всі числа мають своє місце, стоять по порядку – це утворився – натуральний ряд чисел

-         Яке найменше натуральне число? Найбільше?

-         МОЛОДЦІ!

  1. Гра «Я задумала число»
  • Я задумала число, що стоїть зліва 8, назвіть його «сусідів».
  • Я задумала число наступне 6, 7. Як утворити наступне число? Утворимо числа прилічуванням по 1. На скільки наступне більше попереднього?
  • Я задумала число попереднє 8, 7. Як утворити попереднє? Утворимо числа відлічуванням по 1. На скільки попереднє менше наступного?

-       МОЛОДЦІ! Всі числа відгадали. Вам дарує Ведмедко «Веселу задачу»

 

 

По дорозі їжак біг,

Ніс сім яблук на пиріг.

Одне впало, покотилось.

Скільки яблук залишилось? (7 – 1 = 6)

  1. Актуалізація опорних знань про число 7.

-         Назвіть найбільше число, яке ми вивчили. (7)

-         Що ви про нього знаєте? (місце, сусідів, як утворилося)

-         Ми на цьому тижні подорожуємо в минуле. Які історії про це число ви ще знаєте? Розгляньте малюнки, вони вам допоможуть.

МОЛОДЦІ! Всі числа розгадали, всі завдання розв’язали.

РАЗ, 2, 3, 4, 5,час прийшов відпочивать.

До сонечка потяглися і у боки узялися.

Вправо разом нахилились,

вліво, щоб не помилились.

Руки вниз ми опустили,

й трохи ними потрусили.

Шию трішки розім’яли,

Біля парт поприсідали.

10, 9, 8, 7,

Час за парти нам усім.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Оголошення теми і завдань уроку.

-       Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з числом 7. Визначимо з яких двох менших чисел можна його скласти. Дізнаємося, ще з чим у житті людини пов’язане число 7. Будемо дружно працювати, один одому допомагати.

  1. Склад числа 7.

 

 

-       Звірята в Лісовій школі теж дуже дружні. Вони вирішили допомогти Ведмедкові.

-       Розкажіть, як зимують ведмеді?

-       Звірята, щоб був теплий барліг принесли Ведмедкові по 7 листочків. Тільки кожен двох кольорів.

-       Скільки жовтих листочків принесла білочка? а червоних?

-       Отже, 7 – це …(будинок і листочки на слайді)

ПІДСУМОК.    СІМ – ЦЕ …(хором)

  1. Вправа «Засели будиночки»

-         Ці знання вам допоможуть «заселити» вирази в свої будиночки.

МОЛОДЦІ! Гарно попрацювали.

А тепер нове завдання – оченятам тренування

Фізкультхвилинка для очей

 (числа 1-9)

ІV. Удосконалення і закріплення вивченого

  1. Хвилинка каліграфії

Дуже легко нам усім упізнати цифру 7.

НАПИСАННЯ ЦИФР у зошитах

  1. Поняття тижня. Робота в підручнику.

ЗАГАДКА

Сім соколят на одній постелі сплять.

Сім братів, п’ять з них працюють,

Двоє інших танцюють.

Підказка в підручнику на с.30 № 3

-         Це дні тижня. Назвіть їх.

Задача.Ярмарок почався в четвер і закінчився в неділю. В які дні був ярмарок?

 

  1. Робота в зошиті.
  • Накресліть в зошиті стільки кружечків, скільки днів у тижні.
  • Пригадаємо геометричні фігури. Покажіть серед поданих круг, назвіть всі інші, чим круг від них відрізняється?
  • Накресліть синім стільки кружечків, скільки робочих днів. Червоним – скільки вихідних. Перевірте (екран).

-       Скільки робочих? Вихідних? Яких більше? Складіть нерівність.

-       Запишіть.

-       МОЛОДЦІ! Нерівності складати і читати вміємо. Все, що треба знати про число 7, вивчили.

V. Підсумок уроку

1. Логічне завдання. Робота в парах

- Ведмедику дуже сподобався наш урок. Він просить відгадати, який у нього тепер настрій. На листочку розфарбуйте не сумний і не серйозний смайлик, і ви дізнаєтеся про його настрій.

- Так, який смайлик ви розфарбували? Чому?МОЛОДЦІ!

1. Гра «Впіймай урок»

Скоро продзвенить дзвінок,

Підсумуємо урок.

-         Сьогодні на уроці вчили склад числа 7 …

-         Повторили написання цифри 7 …

-         Стрибали на скакалці …

-         Познайомилися з днями тижня …

-         Дивилися весь час у вікно …

-         Старанно і дружно працювали …МОЛОДЦІ!!!

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
2 грудня 2023
Переглядів
298
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку