Урок алгебри 7 клас. "Лінійна функція. Розв'язування вправ"

Про матеріал
Удосконалити знання та вміння з теми «Лінійна функція», сформувати свідоме розуміння учнями взаємозв'язку між взаємним розташуванням графіків двох лінійних функцій та співвідношенням їх кутових коефіцієнтів; виробити вміння: за даними рівняннями лінійних функцій робити висновки щодо взаємного розташування графіків; знаходити аналітичним способом координати точки перетину графіків двох лінійних функцій
Перегляд файлу

Урок № 51

Алгебра 7 клас

28.01.2019

Тема уроку. Лінійна функція та її графік і властивості. Розв’язування вправ.

Мета уроку:

Навчальна: удосконалити знання та вміння з теми «Лінійна функція», сформувати свідоме розуміння учнями взаємозв'язку між взаємним розташуванням графіків двох лінійних функцій та співвідношенням їх кутових коефіцієнтів; виробити вміння: за даними рівняннями лінійних функцій робити висновки щодо взаємного розташування графіків; знаходити аналітичним способом координати точки перетину графіків двох лінійних функцій.

Розвивальна: розвивати культуру побудови графіків та культуру математичних записів, логічне мислення, математичну мову.

Виховна: виховувати охайність, вміння працювати в групі, повагу до думки кожного члена колективу.

Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.

Обладнання: презентація, проектор, компютер, підручник О.С. Істер, 2015 рік.

 

Епіграф: «Немає жодної галузі людського знання, куди не входили б поняття про функції та їх графічне зображення»

К. Ф. Лебединцев
Хід уроку

I. Організаційний момент

  1. Перевірка готовності учнів до уроку, налаштування на плідну працю.

«Якщо запастися терпінням і виявити старання, то посіяні насіння знання неодмінно дадуть добрі сходи. Навчання корінь гіркий, так плід солодкий».

Леонардо да Вінчі

 

II. Перевірка домашнього завдання

Зібрати зошити, відповісти на запитання по домашньому завданню з метою економії часу.

Бліц - тест (слайд)

  1. Яка з формул задає лінійну функцію:

1) у = 7х – 0,5; 2) ; 3) ; 4) у = 7х; 5) у = 7х2 + 2.

Варіанти відповіді:

А. 1; 2; 3; 4. Б. 1; 3; 4. В. 1; 3; 4; 5. Г. Усі.

  1. Графік лінійної функції проходить через точку (0; 0) та точку . Задайте її формулою.

Варіанти відповіді:

А. у = -27х. Б. у = 27х. В. у = 3х. Г. у = -3х.

  1. Яким з рівнянь може бути задана [лінійна] функція, графік якої зображено на рисунку:

А. у = х - 2. Б. у = х + 2. В. у = 2х. Г. у = 2.

  1. В яких точках перетинає графік у = х – 7:

а) вісь Оу; б) вісь Ох?

A. а) (0; 7); б) (7; 0).  Б. а) (0; -7); б) (-7; 0).

B. а) (0; 7); б) (-7; 0).  Г. а) (0; -7); б) (7; 0).

 

III. Актуалізація опорних знань

Вправа «Мікрофон»

  • Що таке функція?
  • Що таке аргумент?
  • Що таке область визначення і область значень функції?
  • Як можна задати функцію?
  • Що таке графік функції?
  • Як побудувати графік функції?
  • Яку функцію називають лінійною?
  • Що є графіком лінійної функції?
  • Яку функцію називають прямою пропорційністю?
  • Що є графіком прямої пропорційності?
  • Що є графіком функції у = l?
  • Які властивості має лінійна функція?

Вправа «Подумай і скажи»

  1. Лінійну функцію задано формулою у = 2х – 7. Назвіть k і l.
  2. Які з функцій задають пряму пропорційність?

а) у = 5х; б) у = 6х – 7; в) у = ; г) у = х2; д) у =

     3. Функцію задано формулою у = -3х + 2. Знайти значення функції. Якщо значення аргументу дорівнює -2; 3; 4,5.

     4. Функцію задано формулою у = 5х. Знайти значення аргументу, якщо значення функції дорівнює -12; 0; 5.

IV. Формулювання мети й завдань уроку

Основним завданням уроку є удосконалення та закріплення знань і розширення вмінь за темою.

V. Формування вмінь

Робота за підручником

№ 798- колективно,

7-algebra-os-ister-2015--rozdil-2-funktsiyi-798.jpg

7-algebra-os-ister-2015--rozdil-2-funktsiyi-800.jpg

№ 800, 802, 804, 805 – колективно, коментовано

7-algebra-os-ister-2015--rozdil-2-funktsiyi-800-rnd1343.jpg

7-algebra-os-ister-2015--rozdil-2-funktsiyi-802.jpg

Робота в парі

7-algebra-os-ister-2015--rozdil-2-funktsiyi-805.jpg

 

Робота в групі

7-algebra-os-ister-2015--rozdil-2-funktsiyi-809.jpg

VII. Підсумок уроку

 

Вправа «Вірю – не вірю»

  • Чи вірите ви, що функція задана формулою у = -6х є лінійною функцією?
  • Чи вірите ви, що графіком функції у = 5 є пряма паралельна осі х і проходить через точку (0;5)?
  • Чи вірите ви, що точка А(-2;6) належить графіку функції у = -х -7?
  • Чи вірите ви, що графік функції у = 6х + 1 проходить через початок координат (0;0)?

 

VIII. Домашнє завдання

§ 21. Повторіть зміст основних понять теми. Складіть кросворд за темою «Функція».

№№ 799, 801, 803, 806, 808 (Д), 810 (В).

 

 

 

docx
До підручника
Алгебра 7 клас (Істер О.С.)
Додано
27 січня 2019
Переглядів
4393
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку