Урок "Аналіз даних з використанням функцій табличного процесора"

Про матеріал
Конспект уроку "Аналіз даних з використанням функцій табличного процесора" або "Стратегія успіху або як обрати професію" Урок-дослідження та відпрацювання практичних умінь та навиків
Перегляд файлу

 

Конспект уроку з інформатики в 10 класі

 

 

 

Тема:

   

 

     або

       

 

 

Урок дослідження

та відпрацювання практичних умінь та навиків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Замало мати гарний розум,

головне – вміти його застосовувати.

Рене Декарт

 

Тема уроку: «Аналіз даних з використанням функцій табличного                процесора. Стратегія успіху або Як обрати професію»

 

Урок-дослідження та відпрацювання практичних умінь та навиків          

 

Мета уроку:

  • сформувати:
    • вміння аналізувати дані за допомогою функцій;
    • вміння і навички побудови діаграм в середовищі табличного процесора.
    • вміння аналізувати їх;
    • вміння застосовувати діаграми на практиці;
  • розвивати та вдосконалювати:
    • навички роботи з ЕТ Excel;
    • навички роботи на ПК;
    • вміння працювати в групі;
    • вміння розглядати різні аспекти одного питання;
    • старанність;
  • виховувати:
    • пізнавальну активність;
    • виховувати культуру оформлення табличного документу;
    • естетичний смак. 
  • Технічні засоби навчання: комп’ютери, ОС Windows XP, електронна таблиця Excel, MS Power Point, демонстраційні програми, проектор, мультимедійна дошка 

 

Дидактичні і роздаткові матеріали: 1) індивід. картки із завданнями на  аналіз даних за допомогою функцій, побудову діаграм – інструктивні картки;  2) завдання для практичної роботи.

Тип уроку: відпрацювання практичних умінь та навиків.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть:

 

  •         Аналізувати дані з використанням функцій табличного процесора;
  •         Будувати діаграми та графіки на основі табличних даних;
  •         Форматувати і редагувати діаграми;
  •         знаходити практичний  і ефективний шлях виконання заданого завдання
  •         чітко обґрунтовувати свою позицію;
  •         переконатися  у  справедливості  древньої  мудрості   «Хочеш  чомусь навчитися сам - спробуй навчити цього ж іншого».

 

Хід уроку.

 

І. Організація класу.

Привітання з учнями класу. Перевірка відсутніх.

 Рефлексія засвоєння раніш вивченого навчального матеріалу та психологічний настрій

 

 

 

 

ІІ. Оголошення теми, мети уроку.

 

Темою уроку є   Аналіз даних з використанням функцій табл. процесора.

        Стратегія успіху або Як обрати професію
        Урок-дослідження та відпрацювання практичних умінь та навиків          

 

{ Вчитель: Сьогодні для вас, майбутніх випускників, надзвичайно важливим є питання вибору професії. І більшість з Вас, напевне, визначилились з вибором професії та її напрямом. Скажіть, що для вас є важливим при виборі професії?

Учні відповідають на запитання, називають багато аспектів.

Вчитель акцентує на відповіді «престижність», «потреба на ринку праці», «можливість» працевлаштування після закінчення ВУЗу».

Вчитель:  Молодці!. Скажіть, що після  вибору професії ви вибираєте?(Очікувана відповідь – ВУЗ).Що для вас є важливим при виборі ВУЗу?

Учні віповідають на запитання, називають багато аспектів.

Вчитель акцентує на відповіді «престижність ВУЗу».

 

Вчитель: Сьогодні на уроці ми будемо досліджувати Стратегія успіху або Як обрати професію, визначати найпопулярніші професії та рейтинг вузів і робити ми це будемо за допомогою аналізу даних з використанням функцій Е.Т. та  побудови діаграм}

 

План-дослідження

  1. Стратегія успіху або Як обрати професію
  2. Аналіз даних з використанням функцій Е.Т.
  3. Побудова діаграм
  4. Визначення найпопулярніших професій
  5. Рейтинг вузів

 

Метою уроку є:

сформувати: вміння і навички аналізу даних з використанням функцій Е.Т., побудови діаграм в середовищі табличного процесора; вміння аналізувати їх, вміння застосовувати діаграми на практиці;

розвивати та вдосконалювати: навики роботи з ЕТ Excel, навики роботи  на ПК, вміння працювати в групі, вміння розглядати різні аспекти одного питання, старанність;

виховувати: пізнавальну активність, виховувати культуру оформлення табличного документу, естетичний смак. 

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності:

  

Застосування цієї теми допоможе нам у дослідженні «Як вибрати професію»

 

ІV. Постановка проблемного питання:

 

Як проаналізувати та подати інформацію з таблиці у наочному вигляді, у доступнішій формі

 

V. Актуалізація опорних знань.

 

Повторення  розділу „Електронні таблиці, побудова діаграм”.

 

Фронтальне опитування:

 

  1. Що таке діаграма? Для чого вона використовується?

(Діаграма –це наочне подання даних таблиці в графічному вигляді.

Діаграма використовується для аналізу і порівняння даних. )

  1. Які типи діаграм ви знаєте?
  2. Які дані можуть містити формули в Е.Т.?
  3. Для чого використовують функції в формулах?
  4. Які групи функцій ви знаєте?
  5. В чому полягає головна особливість використання формул в  ЕТ?

 

V.Перевірка теоретичних знань за допомогою тестів на комп’юторі:

Test – W/ 10 клас/test

 

Фізкультхвилинка

Учні виконують вправи для очей рекомендовані під час роботи з комп’ютером

 

VІ.  Практична робота.  Відпрацювання практичних навичок .

 

Інструктаж з Б,Ж.  (слайд)

 

  1. Учні на ПК під керівництвом вчителя аналізують дані з використанням функцій в електр. таблиці (показ на мультимедійній дошці) та створюють діаграму «Рейтинг професій: думка батьків і абітурієнтів».

 

 

Робота в групах (Рейтинг  професій та Рейтинг вузів): учні самостійно аналізують дані в таблицях з використанням функцій та створюють 2 діаграми, вчитель спостерігає за роботою, корегує, за необхідності.

 

VІІІ.  Аналіз та демонстрація діаграм, висновки.

 

Після закінчення введення формул з використанням функцій та побудови діаграм в групах, учні групи Рейтинг  професій аналізують дані в таблицях та діаграми „Потреби галузей України” та „Розвиток ринку США через 10 років”, учні групи Рейтинг вузів аналізують дані в таблицях і діаграми „Рейтинг ВНЗ: думка роботодавців” та „Оцінка інтегрального показника діяльності ВНЗ”.

Під час аналізу, вчитель демонструє за допомогою проектора формули з використанням функцій та діаграми, створені зазделегідь. При цьому, учні, які аналізують діаграми, мають можливість перевірити правильність виконання ними завдання, інша група учнів теж може бачити формули і діаграми і аналізувати їх..

 

 

Учні відповідають на запитання вчителя:

 

Як подати інформацію з таблиці у наочному вигляді, у доступнішій формі? (проблемне питання)

 

ІХ. Підсумок уроку.

 

Вчитель разом з учнями підводить підсумок уроку.

{ Вчитель: Сьогодні на уроці ми досліджували Стратегія успіху або Як обрати професію, визначали найпопулярніші професії та рейтинг вузів і робили ми це за допомогою…  

Сьогодні на уроці ми навчилися…

Учні допомагають підвести підсумок }

 

- відпрацювали практ. навички використання функцій у формулах для аналізу даних в таблицях;

  •       відпрацювали практ. навички роботи з основними типами та видами діаграм, їх застосуванням,
  •       вчилися їх створювати, редагувати, настроювати.

Вчитель виставляє оцінки.

 

Рефлексія засвоєння вивченого навчального матеріалу та психологічний настрій

 

 

Х. Домашнє завдання.

 

Вчитель дає д/з:

Вивчити теорію про створення діаграм.

Провести анкетування: Стратегія успіху або Як обрати професію

Побудувати діаграми:

Який напрям Вашої майбутньої професії

Що для Вас важливе у Вашій майбутній професії

Що впливає на Ваш вибір професії

doc
До підручника
Інформатика 8 клас (Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.)
Додано
17 жовтня 2021
Переглядів
529
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку