Урок «Азбука безпеки пішохода»

Про матеріал
Мета: продовжити знайомити учнів з правилами пішоходів; закріпити правила переходу дороги з обмеженою оглядовістю, розвивати навички дотримання їх на дорозі за несприятливих погодних умов; вчити діяти у певних ситуаціях у відповідності з нормами правил; виховувати безпечну поведінку.
Перегляд файлу

Тема: «Азбука безпеки пішохода»

Мета: продовжити знайомити учнів з правилами пішоходів; закріпити правила переходу дороги з обмеженою оглядовістю, розвивати навички дотримання їх на дорозі за несприятливих погодних умов; вчити діяти у певних ситуаціях у відповідності з нормами правил; виховувати безпечну поведінку.

Обладнання: плакат з темою уроку,  плакати «Правила дорожнього руху», світлофор, міліцейський кашкет і жезл, кросворд, повітряні кульки, кольори світлофора.

Хід уроку:

І. Організаційний момент. 

II. Основна частина.

1. Читання вірша «Дорожня азбука міста».

Завдання. За змістом вірша визначити тему уроку.

Місто, в якому ми

З тобою живем,

Можна по праву

Зрівнять з букварем.

 

Азбуку вулиць,

Розкривши для нас,                    

Місто уроки

Дає повсякчас.

 

Ось вона, азбука,

Треба всю знать,

Вздовж тротуару,

Глянь, знаки висять,

 

Азбуку міста

Завчи до ладу,

Щоб не потрапити

Раптом в біду.

2. Вступна бесіда вчителя.

Кожного дня люди виходять на вулиці: поспішають на роботу, до магазинів, у школу, у дитсадочки, на стадіони.

— Як одним словом можна назвати всіх людей на вулиці?

Пригадайте, як можна перейти маленьку вулицю без розміток. (Подивившись наліво, дійти до середини вулиці, зупинившись, подивитися направо і перейти вулицю).

Пригадайте, як можна перейти вулицю. (По розмітці-зебрі).

— Про що нас попереджають плакати?

(Не можна гратися на вулиці, особливо треба бути обережним взимку. На дорозі слизько, автомобілі не можуть швидко зупинитися. Не можна чіплятися за автомобілі).

Що допомагає переходити вулицю? (Світлофор).

3. Читання вірша «Світлофор». ( Читають кольори світлофора)

Завдання. Згадайте ще раз про помічників світлофора.

— Підморгну червоним оком —

Стій! Не рухайся, чекай!

Не послухаєш, жорстоко

Ти заплатиш, так і знай!

Жовтим гляну — ти постій.                           

                                                     

Жовтий колір теж не твій.

Приготуйся, будь уважний,

Коли, навіть, ти відважний.

 

А зеленим засвітився —

Це для тебе він горить.

Перехід тобі відкрився.

Можна йти і не спішить.

4. Гра «Танець кольорів».

5. Вікторина «Незабудка». (Проводить регулювальник).

Завдання. Вибрати правильну відповідь

1. Тобі треба перейти вулицю. Ти:

а) швидко її перебіжиш;

б) будеш повільно йти між машинами;

в) спустишся у підземний перехід.

2. Ти з друзями хочеш пограти у м'яча:

а) гратимете на дорозі, коли не їздять машини;

б) підете грати на стадіон.

3. Як ти обійдеш автобус, тролейбус?

а) спереду;

б) позаду.

4. Коли дітям можна їздити на велосипеді по проїжджій частині?

а) після 14 років;

б) коли немає міліціонера;

в) коли захочеться.

5. На який колір світлофора можна перейти вулицю?

а) жовтий;

б) зелений;

в) червоний.

6. Загадки (читають кольори світлофора):

Такий собі віз,

Має четверо коліс.

Без вола і без коня

Куди хоч біжить щодня.

                                   (автомобіль)

 

Як колір міняю –

Когось зупиняю.

То пішоходів, то водіїв.

Хто відгадати загадку зумів?

                                           (світлофор)

Хоч не пташка, а літає.

В синім небі цей артист

Залишає білий хвіст.

                                     ( літак)

Наче пташка він летить,

Але всім на лихо,

 Він реве, тріщить, кричить,

Бо не може тихо. 

Є два колеса у нього,

Сила й швидкість також є,

Швидко мчить він по дорогах.

Має ім’ячко своє      ( мотоцикл)

Перше біжить, а друге доганяє.

На собі вершника тримає.

Роги є і голос має,

Як він зветься, хто вгадає?

                                    ( велосипед)

Підморгне зеленим оком – ми йдемо,

Підморгне червоним оком – стоїмо.

                                        ( світлофор)

Як колір міняю –

Когось зупиняю.

То пішоходів, то водіїв.

Хто відгадати загадку зумів?

                                (світлофор)

 

7. Розгадування кросворду.

1. Людина, яка керує рухом машин і пішоходів.

2. Учасник дорожнього руху без транспорту.

3. Паличка, помічниця регулювальника.

4. Триокий помічник пішоходів.

5. Розмітка шосе для переходу.

І. Підсумок заняття.

1. «Азбука безпеки».

2. Усна подорож по вулицях до театру.

Як перейти вулицю?

Кому поступитися місцем?

—Як називаються люди, які йдуть по вулиці?

—Як треба йти по вулиці?

—З якого боку треба йти по тротуару?

—Де можуть люди переходити дорогу?

—Як називається дорожній знак, який вказує на місце переходу вулиці?

—Чи потрібен світлофор? Якщо так, поясни для чого.

—Кого називають пішоходами?

—Де повинні ходити пішоходи?

—Де пішоходи можуть переходити вулицю?

—Як позначаються пішохідні переходи на вулиці?

—Які сигнали світлофора ви знаєте?

—Що означає кожен сигнал світлофора?

—Чому не можна без супроводу дорослих виходити на вулицю?

—Чому не можна висовувати голову, руку у вікно, коли їдете в транспорті?

—Чи можна розмовляти з водієм під час руху транспорту?

—Чи можна ходити по салону автобуса, якщо він рухається?

—Чи можна в автобусі голосно розмовляти, кричати тощо?

 

docx
Додано
1 березня 2023
Переглядів
249
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку